تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 105136 تاریخ انتشار : 1 آذر 1402

 

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان گفت: اسکله تخلیه و بارگیری محصولات نفتی و میعانات گازی در بندر منطقه ویژه پارسیان آماده بهره برداری است.

به گزارش  صدای پول از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،* سید علی اصغر علامه بیان داشت: عرشه این اسکله ۸۰ متر طول دارد و در یک موج شکن به طول هزار و ۵۰۰ متر ساخته شده است.

وی افزود: آبخور ۱۶ متری این اسکله امکان پهلوگیری شناور‌هایی با وزن ۱۰۰ هزار تن را فراهم می‌کند.

به گفته علامه، بر اساس برنامه‌های توسعه ایمیدرو، ایجاد خط لوله انتقال میعانات گازی این اسکله در مرحله دوم ساخته می‌شود.

وی با اشاره به هزینه ۲۵ میلیون یورویی برای ساخت اسکله ۳ این بندر افزود: این یکی از ۴ اسکله فعال و یکی از ۱۹ اسکله این بندر در افق نهایی است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان گفت: اکنون ظرفیت تخلیه و بارگیری این بندر سالانه ۹ میلیون تن است که در آینده به ۴۰ میلیون تن افزایش می‌یابد.

وی افزود: امسال از بندر پارسیان بیش از ۴۵۰ هزار تن کلینکر و سیمان صادر و ۳۵۰ هزار تن کک و پودرآلومینا به این بندر وارد شد.

وی گفت:جلوگیری از خام فروشی و تکمیل زنجیره تولید محصولات فولاد و پتروشیمی از مهمترین اهداف ایجاد منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان در افق سال ۱۴۱۰ است.

وی افزود: تا سال ۱۴۱۰ در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان بیش از ۱۸ میلیون تن محصولات پتروشیمی، ۴ میلیون تن فولاد و هزار و ۴۰۰ تن آلومینا تولید می‌شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان با اشاره به وسعت ۹ هزار و ۷۰۰ هکتاری این منطقه گفت: اکنون بیش از ۳ هزار نفر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان مشغول به کار هستند.

Twitter Google+ Facebook
21 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها