تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 762 تاریخ انتشار : 20 آبان 1396
 صدای پول: مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت دوم بانک اقتصادنوین، برای بررسی عملکرد سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ماه سال ۱۳۹۵ با حضور بیش از ۸۴ درصد از سهامداران این بانک برگزار شد و صورت‌های مالی مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش صدای پول به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، در گزارش هیات مدیره این بانک به سهامداران، با اشاره به استمرار رشد برخی شاخص‌های عملکردی این بانک در سال گذشته، تاکید شد که به رغم رعایت سقف نرخ سود پرداختی به سپرده‌های مشتریان توسط بانک اقتصادنوین در سال گذشته، سپرده‌های نزد این بانک بیش از ۷ درصد رشد داشته است که این امر نشان دهنده اعتماد مشتریان به این بانک است. در خصوص اعطای تسهیلات نیز، بانک اقتصادنوین با رعایت اصول و بخش‌نامه‌های مرتبط با این بخش توانست در سال گذشته نسبت به تامین مالی بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی اقدام نماید.

در ادامه گزارش هیات مدیره بانک اقتصادنوین به سهامداران، به استقرار سامانه‌های چکاوک و سپام اشاره و تاکید شد: بانک اقتصادنوین از اولین بانک‌هایی بود که توانست این سامانه‌ها را به صورت عملیاتی اجرائی نماید.

علاوه بر این، بانک اقتصادنوین در سال ۱۳۹۵ در عرصه‌های بین‌المللی نیز، توانست به موفقیت‌های چشمگیری دست پیدا کند که استمرار عضویت در هیات مدیره انجمن بانکداران آسیایی برای چهارمین سال پیاپی و کسب عنوان نایب رئیس هیات مدیره انجمن برای نخستین بار در تاریخ بانکداری کشور، کسب رتبه دوم معامله با بانک مرکزی در بین بانک‌های کشور اعم از خصوصی و دولتی از نظر حجم معاملات و خرید ارز و همچنین افزایش ۱۶ درصدی درآمدهای کارمزدی عملیات ارزی از جمله این موفقیت‌ها بوده است.

همچنین در حوزه برنامه‌ریزی و توسعه سازمانی نیز در سال گذشته سند راهبردی بانک مورد بازنگری قرار گرفت و ارتباط میان نظام بودجه و برنامه به منظور مدیریت بهینه هزینه نیز برقرار شد. در حوزه‌های کسب و کار نیز بانک اقتصادنوین در سال گذشته به موفقیت‌های ارزشمندی دست یافت که رشد تعداد مشتریان جدید بانکداری شرکتی، رشد دارایی‌های تحت مدیریت بانکداری اختصاصی، استقرار و بهره‌برداری از سامانه تسهیلات ازدواج از جمله توفیقات این بخش می‌باشد. در حوزه مالی و پشتیبانی نیز انجام افزایش سرمایه بانک و تامین نقدینگی مناسب بانک از جمله دستاورهای این بخش می‌باشد.

در سال گذشته درآمدهای غیر مشاع بانک اقتصادنوین از رشد مطلوبی برخوردار بوده است که در این راستا سهم این گروه درآمدی در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال قبل از آن، ۹۲ درصد رشد داشته که نشان دهنده عملکرد مطلوب بانک در این بخش است.

بانک اقتصادنوین علاوه بر عملکرد مطلوب در بازار پولی و مالی کشور با موافقت سهامداران و اعضای هیات مدیره در عرصه‌های اجتماعی نیز حضور موثر و چشمگیری داشته است که انعقاد قرارداد با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برای ساخت ۹ مدرسه جدید در مناطق محروم، افتتاح پردیس نوین یک با کاشت بیش از ۹ هزار نهال در منطقه پردیسان، خرید تجهیزات درمانی برای بیمارستان‌های امام خمینی و شهدای تجریش و امضای تفاهم‌نامه احداث پردیس نوین ۲ در استان خوزستان با صندوق ملی محیط زیست از جمله فعالیت‌های بانک در این حوزه می‌باشد.

در ادامه، پس از قرائت گزارش حسابرس قانونی و بازرس مستقل بانک و مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در خصوص برگزاری مجمع، صورت‌های مالی سال ۱۳۹۵ بانک اقتصادنوین به تصویب مجمع رسید و روزنامه‌های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه‌های رسمی انتخاب شدند. با توجه به موارد مندرج در مجوز صادره بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تقسیم سودی انجام نپذیرفت.

Twitter Google+ Facebook
306 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها