تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 92289 تاریخ انتشار : 29 آذر 1401

نماینده مردم داراب و زرین دشت و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، بانک کشاورزی را خط مقدم بخش کشاورزی دانست و بر لزوم توجه ویژه دولت به این بانک تاکید کرد.

به گزارش  صدای پول ، محمد جواد عسکری نماینده مردم داراب و زرین دشت و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در همایش روسای شعب بانک کشاورزی استان فارس که با حضور فرشید فرخ نژاد مدیرعامل این بانک برگزار شد، با بیان این مطلب افزود : برای حمایت اعتباری از بانک کشاورزی، در بودجه سال ۱۴۰۲ و در برنامه هفتم توسعه، پیگیری‌ها و رایزنی‌هایی انجام شده است .

وی با اشاره به اهمیت و حساسیت موضوع امنیت غذایی و نقش مهم تولید غذای سالم، مطلوب و با کیفیت در تمام حوزه ها از جمله کاهش هزینه های بهداشت، درمان و بیمه های درمانی، بر نقش کلیدی بخش کشاورزی و بانک کشاورزی در تحکیم پایه‌های امنیت غذایی کشور تاکید کرد و گفت: در این راستا باید به بانک کشاورزی نگاه ویژه داشت، با برنامه و در قالب نقشه راه حرکت کرد، از تمام ظرفیت‌های بخش کشاورزی و بانک کشاورزی استفاده و زیرساخت‌ها و سازوکارها را تقویت کرد.

عسکری ضمن قدردانی از بانک کشاورزی برای تحقق ۱۰۰ درصد تعهدات و تکالیف خود در حوزه کشاورزی، اظهار امیدواری کرد سایر بانک ها در شبکه بانکی کشور نیز به تکالیف و تعهدات خود در زمینه تأمین مالی بخش کشاورزی عمل کنند.

وی تصریح کرد: بخش کشاورزی با داشتن حدود ۴ میلیون نفر بهره‌بردار، بزرگترین بخش خصوصی کشور است. بیش از ۳ برابر بخش صنعت بازدهی دارد، حدود ۳۵ درصد اشتغال کشور مربوط به این بخش است و ظرفیت و قابلیت بسیار بالایی برای ارزآوری و شکوفایی اقتصادی کشور دارد.

عسکری در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در مجلس شورای اسلامی در زمینه امنیت غذایی و رفع موانع تولید، طرحی متشکل از ۱۵ ماده و ۲۸ اصل تدوین شده که طی آن برای اولین بار نظرات همه فعالان حوزه کشاورزی با موفقیت جمع آوری و برای رفع کاستی ها و نارسایی‌ها و ارائه راهکارهای مناسب استفاده شده است. همچنین دستگاه‌های متولی مکلف به همکاری شده‌اند و برای نخستین بار در کشور تشکیل شورای قیمت گذاری به تصویب رسیده است.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در بخش پایانی سخنان خود، با اشاره به تنوع اقلیمی و ظرفیت‌های بالای استان فارس در بخش کشاورزی، ضمن قدردانی از خدمات و تلاش‌های بانک کشاورزی، خواستار حمایت و توجه بیشتر به استان فارس و بهره برداران بخش کشاورزی استان شد.

Twitter Google+ Facebook
85 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها