تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 77086 تاریخ انتشار : 11 دی 1400

مدیر عامل شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران از افزایش قابل توجه ۲٫۸ برابری فروش این شرکت خبر داد.
به گزارش خبرنگار صدای پول ابراهیم فرخ نژاد با اشاره به این موضوع گفت:در ۹ ماهه اول امسال میزان فروش شرکت افزایش قابل توجهی را شاهد بوده است به طوری که در حال حاضر محصولات شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین ۱۰ درصد بازار را در اختیار دارد.
فرخ نژاد تاکید کرد:میزان تولیدات شرکت در سال جاری با تولید ۷۰ نوع محصول جدید به ۲۸۰۰ تن افزایش یافته است که در صدد هستیم با نصب تجهیزات این میزان تولید را به ۶هزار تن افزایش دهیم.
وی افزود:به دنبال فعال سازی خط دو رزین سازی،قیمت تمام شده محصولات بین ۵ تا ۷ درصد کاهش یافته است این در حالی است که با راه‌اندازی خط تولید رزین لانگ‌اویل، کشور در تولید این محصول به خودکفایی رسیده است.
مدیر عامل شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین با اشاره به اشتغالزایی در این واحد تولیدی گفت:این شرکت در حال حاضر ۸۰ کارگر و مهندس دارد که همه آنها هم بیمه تأمین اجتماعی و هم بیمه تکمیلی دارند.همچنین همه کارکنان این شرکت آموزش آتش‌نشانی دیده‌اند و هر چند مدتی مانور آتش‌نشانی در شرکت برگزار می‌شود که آخرین مانور دو هفته قبل بود تا اگر اتفاقی افتاد خود کارگران با آن مقابله کنند. از سوی دیگر کل کارخانه تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی، حوادث و مسؤولیت قرار دارد که به اندازه دو برابر ارزش کارخانه بیمه‌نامه دارد.
وی یک از مشکلات شرکت را اینگونه عنوان کرد: برای گرفتن نیروی کار با مشکل مواجه هستیم کسانی درخواست کار می‌دهند که مدرک دارند، اما توان انجام کار ندارند و ما از بین ۱۲۷ نفر که معرفی نامه داده بودند و دارای لیسانس و فوق لیسانس شیمی رنگ بودند، یک نفر دیپلم که دارای تجربه ۲۰ سال بود را به کار گرفتیم.
وی اظهار امیدواری کرد: بتوانیم با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای یک کارگاه آموزش فنی و حرفه‌ای در جوار کارخانه برای آموزش افراد متخصص ایجاد کنیم.
وی همچنین گفت: در زمینه تولید رنگ هواپیما و رنگ کشتی شرکت‌هایی در داخل کشور داریم، اما بحث کیفیت و تکنولوژی باید قابل رقابت با مشابه خارجی باشد و تلاش ما این است که محصولات داخلی بتواند با محصولات خارجی رقابت کند.
به گفته فرخ‌نژاد، این شرکت‌ آزمایشگاه تخصصی در زمینه شناخت رنگ دارد که به عنوان همکار سازمان ملی استاندارد فعالیت می‌کند و مرجع تشخیص کیفیت رنگ به شمار می‌رود.
فرخ نژاد با اشاره به شرایط این شرکت در بازار سرمایه گفت: سرمایه این شرکت فرابورسی بعد از ۱۵ سال از ۴۷ میلیارد ریال به ۱۰۰میلیارد ریال از محل سود انباشته افزایش یافت که در مهر ماه امسال این افزایش سرمایه ثبت شد و ما در تقاضای ارتقاء از بازار پایه زرد فرابورس به بازار اصلی فرابورس داریم.
فرخ‌نژاد گفت: امسال در مجمع عمومی برای اولین بار ۴۰ درصد سود خود را تقسیم کردیم و به هر سهم ۶۰۰ تومان سود پرداخت کردیم و کسانی که سهامدار شرکت رنگین بودند، سود خود را دریافت کردند.
وی ادامه داد: این شرکت از سال ۱۳۴۴ فعالیت خود را تحت لیسانس شرکت سیگما هلند شروع کرده و از سال ۵۶ وارد بورس تهران شده، اما به دلیل پایین بودن سرمایه شرکت و عدم تجدید ارزیابی دارایی، ابتدا از بورس به فرابورس و از آنجا به بازار پایه زرد منتقل شده است که در حال حاضر به عنوان لغو پذیرش شده در بازار پایه زرد فرابورس با نماد شرنگی مشغول فعالیت است.
ابراهیم فرخ‌نژاد مدیرعامل شرکت صنعتی شیمیایی رنگین گفت: درخواست ارتقاء از بازار پایه به بازار اصلی فرابورس را به هیأت پذیرش داده‌ایم و همه مدارک را فراهم کرده‌ایم، همچنین سرمایه این شرکت از ۳۷ میلیارد ریال به ۱۰۰ میلیارد ریال از محل سود انباشته افزایش یافته و نزد ثبت شرکتها ثبت شده و امیدواریم تا پایان سال در بازار اصلی فرابورس وارد شویم.
گزارشگر؛ نسیم نجفی

Twitter Google+ Facebook
143 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها