تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 75496 تاریخ انتشار : 16 آذر 1400

مدیر عامل بیمه دانا گفت: بیمه های زندگی میتوانند با ثبات ترین و یکی از مهم ترین ابزار برای تامین پروژه های اقتصادی باشند.

به گزارش صدای پول ، ابراهیم کاردگر در نشست خبری با اشاره به این که برای ارتقا ء شاخص های توسعه باید ریل گذاری صنعت بیمه عوض شود افزود:مسیر توسعه باید از ریل بیمه های زندگی بگذرد تا افزایش ضریب نفوذ که در حال حاضر فاصله زیادی با دنیا دارد عملیاتی شود.
وی خاطر نشان کرد: اساسی تربن مشکل کشور افزایش حجم نقدینگی است که باید به بخش‌های اقتصادی کشور هدایت و سرمایه گذاری شود پس چه ابزاری بهتر از ظرفیت ۸۰ میلیونی صنعت بیمه و بهره بردن ازبیمه زندگی به عنوان ابزار موثر برای جذب نقدینگی و تامین مالی اقتصادمی باشد.
وی با اشاره به این که امروزه هم مشتری و هم شبکه فروش از محصولات رضایت ندارند و جامعه محصولات جدیدی را میطلبد گفت: : به همین علت بیمه دانا در حوزه بیمه‌های عمر و زندگی چندین ماه است که بر روی چند طرح تخصصی فعالیت می‌کند که
یکی از آنها “طرح جان دانا” می باشد.
کاردگر ااضافه کرد:دراین طرح برای اولین بار در کشور پوشش‌ها و مزایای منحصر به فردی در نظر گرفته شده که هم موجب ارتقاء شبکه فروش خواهد شد و هم به نیاز‌های روز و جدید مردم پاسخ خواهد داد.
وی با اشاره به این که این محصول living benefit است وجان افراد در آن بیمه می شود تشریح کرد:این محصول اولین بیمه نامه زندگی است که پوشش بدون معاینه دارد و پوشش بیمه نامه همسر هم به عنوان یک هدیه در این بیمه نامه دیده شده است.
به کفته وی ،پرداخت ۵۰ درصد سرمایه فوت بیمه شده که فرد در دوران بیماری می‌تواند از آن استفاده کند، صدور سالانه ضمانت تمدید بیمه نامه تا سن ۸۵ سالگی و تمام دیجیتال بودن از ویژگی های این محصول است.

کاردگر با اشاره به این که دیگر ویژگی‌های این محصول افزایش تعهدات بیمه گر متناسب با نرخ تورم هرسال است گفت: در این محصول بیماری های پاندمیک هم لحاظ شده است.
کاردگر، درخصوص تغییر رفتار شرکت بیمه دانا به عنوان خروج از بازار درمان نیز گفت: درسال ۹۹ به این نتیجه رسیدیم که بیمه نامه درمان صنعت بیمه را به جاده باریک رهنمون می شودش و بنابراین باید بگویم رشد فروش بیمه درمان در این شرکت در حال حاضر، تقریبا صفر است.

وی، ادامه داد: درسال ۹۹ به تمامی شبکه شرکت بیمه دانا اعلام شد که با بزرگترین مشتری بیمه دانا یعنی وزارت نیرو قرارداد تمدید نخواهد شد و سالجاری پای این حرف ایستادیم و تنها شرکتی که به وزارت نیرو بابت قرارداد، نامه تمدید نداد، شرکت بیمه دانا بود.

مدیرعامل شرکت بیمه دانا، گفت: قراردادی که بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه‌ای اعلام کرده با قراردادی که وزارت نیرو اعلام کرده از لحاظ آیین نامه‌ای باهم اختلاف داشتند.

کاردگر، بیان کرد: مقام ناظر اعلام کرد قرارداد وزارت نیرو ایراد آیین نامه ‎ای دارد اما متاسفانه برخی از شرکت‌های بیمه‌ای قرارداد را پذیرفتند اما شرکت بیمه دانا خلاف آیین نامه انجام نداد چرا که معتقد هستیم بیمه نامه درمان با این روندی که جلو می‌رود آهسته به پرتفوی زیان ده خواهد رسید و بیمه دانا پرتفوی زیان ده را از پرتفوی خود خارج خواهد کرد .
وی، اظهارکرد: براساس استراتژی جدید شرکت بیمه دانا، سهم بیمه نامه عمر باید حداقل به ۱۶ تا ۲۰ درصد در ساختار پرتفوی برسد وامیدوارم با محصول جان دانا که به عنوان محصول جدید از بیمه مرکزی مجوزگرفته و دوسال هم درانحصار شرکت است، به این هدف برسیم.

مدیر عامل بیمه دانا در پایان خبر از اجرایی شدن بیمه نامه تکافل اسلامی جهت استفاده اهل سنت داد و گفت: بحث بیمه نامه تکافل اسلامی با توجه به لزوم ایجاد پوشش بیمه برای جمعیت اهل سنت، تا کنون در کشور مغفول مانده از این رو در جلسه ای که مدیران صنعت بیمه با وزیر اقتصاد داشتند موضوع را مطرح کردم و به دنبال آن طرح بیمه نامه مذکور را نوشته به معاونت اقتصادی وزیر اقتصاد ارایه شد که در این باره چهارشنبه گذشته تفاهم نامه ای را به امضا مسجد مکی رساندیم و از لحاظ فتوا اهل سنت این فتوا صادرشد که بیمه تکافل اسلامی در کشور می تواند اجرایی شود.

Twitter Google+ Facebook
35 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها