تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 75336 تاریخ انتشار : 14 آذر 1400

اختصاصی/
بانک ایران زمین ۱۶ آذر ماه سال جاری مزایده ای را برگزار می کند که با انجام آن بخشی از اموال مازاد این بانک به فروش می رسد.به این ترتیب با انتقال وجوه ناشی از فروش این املاک به بانک ایران زمین،توان پرداخت تسهیلات این بانک تقویت می شود.
به گزارش پایگاه خبری صدای پول، بررسی صورت های مالی این بانک حاکی از وجود زیان انباشه ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی در این سهم بانکی است؛زیانی که در مقابل املاک تجاری و زمین هایی که در لیست دارایی های این بانک قرار دارد،رقم قابل توجهی نیست.
بخش مهمی از زیان انباشته بانک ایران زمین در خلال ادغام موسسه مولی الموحدین رخ داد.بانک ایران زمین در جریان این ادغام با پذیرش مسئولیت سپرده های انتقالی این موسسه،املاک بسیاری را دریافت کرد که در جریان تحولات تورمی و افزایش قیمت املاک در بازار،بر ارزش دارایی های “وزمین”به صورت سالانه افزوده شده است.
برآوردها نشان می دهد که میزان ارزش این املاک در پایان سال مالی ۱۳۹۹ رقمی در حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان است که نه تنها به سادگی زیان انباشته بانک را پوشش می دهد بلکه قدرت پرداخت تسهیلات این بانک را تقویت می کند.
از سوی دیگر بررسی صورت های مالی تلفیقی بانک در سال ۱۳۹۹ نشان می دهد که در حالی که هزینه های کارمزد حدود ۳۸ درصد کاهش داشته است اما درآمدهای ناشی از این بخش با رشد ۳۶۳ درصدی نسبت به دوره گذشته افزایش داشته و به رقم یک هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان رسیده است.این بهبود نشان می دهد که علاوه بر وضعیت مناسب اموال و دارایی های بانک ایران زمین،این بانک از نظر شرایط عملیاتی در حال سوددهی است.
انتظار می رود در راستای تکالیف بانک مرکزی درباره فروش اموال مازاد،بانک ایران زمین با برگزاری موفقیت آمیز مزایده ۱۶ آذر ماه بتواندتعدیل خوبی را در سامانه کدال اعلام کند.
این در حالی است که این بانک از زمان تاسیس تا کنون هیچ افزایش سرمایه را به ثبت نرسانده است و می تواند از این طریق نسبت به افزایش سرمایه خود اقدام نماید.
گزارشگر؛ نسیم نجفی

Twitter Google+ Facebook
256 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها