تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 3025 تاریخ انتشار : 20 آذر 1396

صدای پول:نشست تخصصی آشنایی با خدمات بانک توسعه صادرات در اتاق بازرگانی شهرستان بوشهر با حضور صادرکنندگان برگزار شد.
به گزارش صدای پول به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، عبدیان رییس اداره بازاریابی این بانک بااشاره به ماموریت و رسالت بانک توسعه صادرات ایران، تامین مالی صادرات غیر نفتی و تسهیل نقل و انتقالات ارزی را به عنوان مهمترین اهداف بانک جهت رفع نیاز و خواسته صادرکنندگان برشمرد.
وی ظرفیتهای بالقوه استان بوشهر را زمینه ی مناسبی برای توسعه صادرات غیرنفتی دانست و تصریح کرد انتظار می رود سازمان توسعه تجارت با تامین بودجه یارانه های صادراتی برای صادرکنندگان که عموما با حاشیه سود کم فعالیت می کنند، امکان کاهش نرخ تسهیلاتی را فراهم کند.
محمد افلاکی روش رییس شعبه بوشهر بانک توسعه صادرات نیز در این نشست اظهارداشت: طی یکسال گذشته بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
به گفته وی، بانک توسعه صادرات تنها بانک استان بوشهر است که بیش از نیمی از تسهیلات پرداختی خود را از محل صندوق توسعه ملی با نرخ ارزان قیمت ۱۱درصد پرداخت کرده است.
افلاکی روش ادامه داد: امسال هم با اعلام بسته حمایتی توسعه صادرات غیرنفتی تسهیلات ما ازمحل صندوق توسعه ملی به صورت تلفیقی ۵۰درصد از محل منابع بانک و ۵۰درصد از محل صندوق یاد شده پرداخت خواهد شد. میانگین نرخ این تسهیلات ۱۴.۵ درصد خواهد بود ودرصورت داشتن وثیقه صندوق ضمانت صادرات، نرخ تسهیلات مذکور ۱۳.۵ درصد خواهد بود.
رییس شعبه بوشهر بانک توسعه صادرات یادآور شد: درحال حال حاضر کسانی که درسالهای ۹۴ و ۹۵ تسهیلات اخذ و آنرا تسویه کرده اند برای دریافت یارانه سود به سازمان توسعه تجارت معرفی کرده ایم.
افلاکی روش اضافه کرد: در بین صادرکنندگان نمونه ملی ۱۰۰درصد و در بین صادرکنندگان نمونه استانی بیش از ۷۰ درصد مشتری شعبه هستند.
در ادامه این نشست، کیقبادی رییس اداره نظارت بر تسهیلات و مرتضی خانکی از اداره تامین مالی و سرمایه گذاری بانک توسعه صادرات به تشریح چگونگی خدمات اعتباری و بین المللی این بانک در پسابرجام پرداختند
خانم نرگس نجف زاده از اداره خزانه داری و خانم مرضیه کبیرنژاد از اداره روابط بین الملل نیز موضوعات ارزی و اخرین تحولات شبکه کارگزاری اگزیم بانک ایران را تشریح کردند.
همچنین حمیدرضا الیاسی از شرکت صرافی توسعه صادرات نیز با اشاره به رابطه تنگاتنگ و تسهیل کننده بانک و این شرکت، خدمات صرافی را به تفصیل معرفی کرد.
در پایان این نشست تخصصی که با حضور مقامات استانی، اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی استان برگزار شد، صادرکنندگان با طرح سوالات خود را در حوزه های مختلف بانکی و ارزی از رهنمودهای کارشناسان بانک توسعه صادرات و صندوق ضمانت صادرات بهره مند شدند.

Twitter Google+ Facebook
232 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها