تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 105790 تاریخ انتشار : 15 آذر 1402

بازارهای فرابورس در روزی که گذشت شاهد جا به جایی بیش از ۶ میلیارد برگه انواع دارایی مالی بودند که روند داد و ستدهای این اوراق یک روز متعادل با کاهش مختصر شاخص کل را رقم زد.

به گزارش  صدای پول از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در معاملات روز ۱۶ آذرماه، بازارهای فرابورس شاهد داد و ستد بیش از ۶ میلیارد برگه دارایی مالی بودند که ارزش این مبادلات بالغ بر ۵ هزارو ۲۰۰ میلیارد تومان بود و در ۲۴۴ هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید.

 نگاهی به ارزش معاملات به تفکیک ابزار نشان می‌دهد طی روزی که گذشت بیشتر از ۳٫۶ میلیارد برگه سهم به ارزش بالغ بر ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان توسط سرمایه‌گذاران خرید و فروش شد.

همچنین امروز ۲٫۳ میلیارد واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به ارزش ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان توسط سرمایه‌گذاران مورد داد و ستد قرار گرفت.

گفتنی است طی روزی که گذشت بیش از  ۶ میلیون اوراق مالی اسلامی نیز به ارزش ۴۷۰ میلیارد تومان دست به دست شدند. 

در پایان بازار روز جاری آیفکس فرابورس ۱۷ واحد منفی شد و در سطح ۲۶ هزار و ۱۹۶ واحد قرار گرفت.

شاخص قیمت نیز ۴ واحد افت کرد و شاخص کل هم وزن کاهشی  ۱۴۹ واحدی را به خود دید.

☸️نمادهای هرمز، خاور، غصینو و گلدیرا  بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل داشتند. در مقابل نمادهای وسپهر، بپاس و‌ سرچشمه با اثر مثبت بر این متغیر، مانع افت بیشتر آن شدند.

☸️صدرنشینی بازار نیز با بیشترین افزایش قیمت متعلق به نمادهای زگلدشت، کتوکا، وسپهر، نطرین، کمرجان، داوه و سرچشمه بود. در مقابل نمادهای سدبیر، سجام، گلدیرا، بزاگرس، دتولید، قاسم و فروسیل بیشترین کاهش قیمت‌ها را داشتند.

در پایان بازار امروز نمادهای کمرجان، فصبا، وسپهر، خاور، پیزد، نطرین و سدبیر در جدول نمادهای پرتراکنش قرار گرفتند.

#آمار_معاملات

🆔@FaraRasane

Twitter Google+ Facebook
6 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها