• امروز : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024

ویژه خبری

اندونزی بازاری بکر برای تولیدات ایرانی/ وضع تخفیفات تعرفه‌ای برای ۲۳۰ کد کالای ایرانی مقرون به صرفه ترین وسیله برای حفظ نظم کمد دیواری! پیام تسلیت مدیر اکتشاف در خصوص شهادت خادم ملت و «شهیدجمهور»، سیدابراهیم رئیسی شهادت، لیاقت مردان خداست و حیف است که این دلاورمردان در بستر به دیدار حق بروند دومین دوره آموزش و توانمندسازی روابط عمومی های اموال تملیکی برگزار شد پیام مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی ایران به مناسبت شهادت رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه پیام تسلیت مهندس بهزاد انصاری مدیرعامل مجتمع پتروشیمی بدر شرق بمناسبت شهادت آیت الله رئیسی برگزاری اولین نمایشگاه گروهی آثار هنری شینبون در ایران پیام تسلیت سرپرست ایکیدو به مناسبت شهادت حضرت آیت ا.. سیّدابراهیم رئیسی پیام تسلیت مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان در پی شهادت رییس‌جمهوری اسلامی ایران و همراهان پیام تسلیت مهندس صانعی مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری در پی شهادت رئیس جمهور مردمی و انقلابی ملت شریف ایران حضرت آیت الله رئیسی و هیئت همراه ایشان پیام تسلیت مدیرعامل ایرانسل به مناسبت شهادت رئیس‌جمهور و همراهان سرپرستی تهران جنوب میزبان مدیرعامل بیمه کوثر برگزاری نمایشگاه الکامپ و تلکام استان مرکزی با حمایت ایرانسل حضور شرکت‌های گروه مالی گردشگری در دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی در سال گذشته مبلغ ۴۶۵ میلیون یورو از مطالبات ارزی و ۶۱۸ هزار میلیارد ریال از مطالبات ریالی این بانک وصول و به چرخه تسهیلات دهی بازگشت

0

گروه سایپا رکورد ۱۱ ساله تولید محصولات داخلی خود را شکست/ شکسته شدن رکورد تولید سال گذشته گروه سایپا

  • کد خبر : 110442
  • 26 اسفند 1402 - 17:08
گروه سایپا رکورد ۱۱ ساله تولید محصولات داخلی خود را شکست/ شکسته شدن رکورد تولید سال گذشته گروه سایپا

گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال جاری تا ۲۳ اسفندماه موفق شد ۴۷۴ هزار و ۴۹۴ دستگاه خودرو تولید کند و رکورد سال گذشته خود را بهبود ببخشد؛ همچنین رکورد ۱۱ ساله در تولید کل محصولات داخلی گروه تا تاریخ ۲۵ اسفندماه شکسته شد. به گزارش  صدای پول از سایپانیوز،‌ گروه خودروسازی سایپا از ابتدای […]

گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال جاری تا ۲۳ اسفندماه موفق شد ۴۷۴ هزار و ۴۹۴ دستگاه خودرو تولید کند و رکورد سال گذشته خود را بهبود ببخشد؛ همچنین رکورد ۱۱ ساله در تولید کل محصولات داخلی گروه تا تاریخ ۲۵ اسفندماه شکسته شد.

به گزارش  صدای پول از سایپانیوز،‌ گروه خودروسازی سایپا از ابتدای سال جاری تا ۲۳ اسفندماه، با تولید ۴۷۴ هزار و ۴۹۴ دستگاه خودرو که ۴۷۱ هزار و ۹۲ دستگاه آن محصولات داخلی و ۳ هزار و ۴۰۲ دستگاه آن وارداتی (CBU)‌است،‌ توانست رکورد سال گذشته خود را که ۴۷۴ هزار و ۴۵۴ دستگاه بود، بشکند.

همچنین در ادامه موفقیت‌های کسب شده، از ابتدای سال جاری تا تاریخ ۲۵ اسفند ماه، این مجموعه تولید محصولات داخلی (منهای خودروهای وارداتی و مونتاژی) خود را به ۴۷۴ هزار و ۵۸۳ دستگاه رسانده که این امر نشان می‌دهد، گروه سایپا رکورد ۱۱ ساله تولید خود را شکسته است.

بر این اساس در سال ۱۳۹۲، ‌میزان تولید محصولات داخلی گروه سایپا ۲۹۵هزار و ۸۵۷ دستگاه و‌ سال ۱۳۹۳ این عدد ۳۸۹ هزار و ۴۲۵ دستگاه بوده است. در سال ۱۳۹۴ عدد یاد شده به ۳۲۰ هزار و ۱۰۲ دستگاه رسید و سال ۱۳۹۵ گروه سایپا در تولید محصولات داخلی خود عدد ۴۳۰ هزار و ۲۸ دستگاه را ثبت کرد. سال ۱۳۹۶ نیز میزان تولید به بیش از ۴۵۳ هزار و ۳۴۲ دستگاه رسید و سال ۱۳۹۷ با آغاز تحریم‌های ظالمانه میزان تولید در حدود ۳۰۶ هزار و ۸۲۷ دستگاه بود. همچنین طی سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۱ نیز به ترتیب تولید محصولات داخلی گروه سایپا ۳۹۷ هزار و ۱۵۹ دستگاه، ۴۱۲ هزار و ۷۶۴ دستگاه، ۳۷۴ هزار و ۳۹۸ دستگاه و در نهایت ۴۷۴ هزار و ۴۵۴ دستگاه بود.

تولید محصولات کوییک اتوماتیک، کوییک R اتوماتیک، ساینا اتوماتیک، کوییک S، شاهین (MT / AT) و  سایناS دوگانه سوز نیز افزایش چشمگیر داشته است. از ابتدای سال جاری تا ۲۳ اسفندماه ۶ هزار و ۹۱۵ دستگاه کوییک اتوماتیک تولید شده؛‌ این عدد سال گذشته ۴ هزار و ۳۷۰ دستگاه بود. بر این اساس در این محصول افزایش ۲برابری تولید به دست‌آمده است. تولید کوییک R اتوماتیک نیز در مدت عنوان شده افزایش ۲برابری داشته است. بدین جهت ۸ هزار و ۹۸۹ دستگاه کوییک R اتوماتیک تولید شده؛ میزان تولید سال گذشته در مجموع ۴ هزار و ۴۶۷ دستگاه بوده است. همچنین تولید ساینا اتوماتیک از ابتدای سال جاری تا ۲۳ اسفندماه ۲۲ برابر شده؛ سال گذشته مجموع تولید این خودرو ۱۱۷ دستگاه بود و اکنون به ۲هزار و ۶۰۲ دستگاه جهش داشته است.

بر اساس زمان اعلام شده، در تولید کوییکS رشد قابل توجه ۲برابری ثبت شده؛‌ تولید این خودروی محبوب تا ۲۳ اسفندماه ۵۴ هزار و ۶۹۱ دستگاه (میزان تولید سال گذشته کوییکS حدود ۲۴ هزار و ۶۲۸ دستگاه) بوده است. همچنین در این مدت ۴۳ هزار و ۳۰۵ دستگاه شاهین تولید شده؛‌ سال گذشته این عدد ۳۴ هزار و ۴۸۲ دستگاه بوده،‌ در این حوزه رشد ۱٫۲۵ برابر به دست آمده است. سایناS دوگانه سوز نیز با افزایش ۳۴ برابری نسبت به سال گذشته از تولید ۴۰ هزار و ۵۰۶ دستگاه عبور کرد؛ سال گذشته میزان کل تولید این خودرو هزار و ۱۷۳ دستگاه بود.

در  این میان باید یادآورشد که سایت سایپا سیتروئن از ابتدای سال جاری تا ۹ اسفندماه، ۱۱۰ هزار و ۲۱۸ دستگاه ساینا تولید کرده؛ ‌سال گذشته میزان کلی تولید این مجموعه ۱۱۰ هزار و ۱۱۰ دستگاه بوده است. در سایت سایپا نیز تا تاریخ ۷ اسفندماه میزان تولید خودرو ۱۳۷ هزار و ۳۶۹ دستگاه بوده؛‌ سال گذشته این عدد در حدود ۱۳۷ هزار و ۲۱۸ دستگاه بوده است. همچنین در سایت بن رو رشد مناسبی به دست آمده؛ از ابتدای سال جاری تا ۶ دیماه میزان تولید وانت ۱۵۱ ، ۴۴ هزار و ۳ دستگاه (میزان تولید سال گذشته ۴۳ هزار و ۸۰۰)  بوده است.

رکوردشکنی در گروه خودروسازی سایپا در حالی اتفاق افتاده که خودروهای ناقص برند گروه سایپا صفر و حداکثر تولید عبور مستقیم در جریان است؛‌ تولید محصولات سایپا با حداکثر ظرفیت، تا ۲۷ اسفندماه ادامه خواهد یافت.

لینک کوتاه : https://sedayepool.ir/?p=110442

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب‌ها