تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 91132 تاریخ انتشار : 8 آذر 1401

 

شرکت پتروشیمی اروند که تاکنون موفق به داخلی سازی بیش از ۳۰ نمونه کاتالیست و مواد شیمیایی مصرفی مجتمع شده بود، با برداشتن گامی دیگر برای بومی سازی، تأمین همه کاتالیست‌ها و مواد شیمیایی مصرفی این مجتمع به شرکت‌های دانش بنیان داخلی سپرد.
به گزارش  صدای پول از روابط عمومی شرکت پتروشیمی اروند، در این مجتمع استراتژیک منطقه‌ی پتروشیمی ماهشهر، ۵۰ نوع کاتالیست و مواد شیمیایی مورد استفاده است که تاکنون ۳۲ نمونه از آن توسط شرکتهای دانش‌بنیان و فناور، داخلی سازی شده و قرار است تا پایان امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» نامگذاری شده است، تا حدود ۱۱ هزار تن مصرف مجتمع پتروشیمی اروند به شرکتهای ایرانی بسپارد.

بر اساس اعلام کمیته‌ی خودکفایی مجتمع پتروشیمی اروند، اعتماد به شرکت‌های داخلی در شرایطی تحقق یافته که نمونه‌های خارجی کاتالیستها و مواد شیمیایی مصرفی این مجتمع در دسترس بوده و امکان تأمین آن از خارج وجود داشته است؛ اما با توجه به استراتژی شرکت مبنی بر قطع وابستگی به خارج و تاکید بر بومی سازی و بهره گیری حداکثری از شرکتهای دانش‌بنیان داخلی، تامین کاتالیستها و مواد شیمیایی مورد نیاز به شرکتهای ایرانی سپرده شده است.

در این گزارش کمیته خودکفایی پتروشیمی اروند تاکید شده که کیفیت مواد شیمیایی داخلی و میزان مصرف آن تفاوتی با نمونه خارجی ندارد و عمر کاتالیست های ایرانی نیز مشابه و بعضاً بالاتر از نمونه خارجی بوده است که این به معنای تجلی خودباوری و اعتماد به دانش ایرانی در مجتمع پتروشیمی اروند بوده است گام بلند پتروشیمی اروند برای ایرانی سازی تمامی کاتالیستها و مواد شیمیایی مجتمع به شرکت‌های دانش بنیان داخلی سپرده شود.

کاربرد اصلی مواد مصرفی داخلی سازی شده در فرآیند تولید واحدهای کلرآلکالی، VCM و در نهایت تولید محصولات نهایی کاستیک، S-PVC و E-PVC بوده و طی هفته‌های گذشته مجتمع پتروشیمی اروند موفق به شکستن رکورد تولید با بهره‌گیری از کاتالیست‌های ایرانی شده است‌.

اکنون در سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین»، هدف شرکت پتروشیمی اروند به عنوان تامین کننده‌ی اصلی کاستیک پتروشیمی های منطقه ماهشهر و یکی از بزرگترین تولید کنندگان PVC خاورمیانه، تحقق بومی‌سازی ۱۰۰ درصدی مواد شیمیایی و کاتالیست‌های مصرفی با همکاری شرکت های دانش بنیان داخلی است‌..

Twitter Google+ Facebook
46 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها