تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 94167 تاریخ انتشار : 9 بهمن 1401

 

انتشار گزارشات مالی سال ۲۰۲۲ ال‌جی

شرکت ال‌جی الکترونیکس (LG) درآمد تلفیقی خود در سال ۲۰۲۲ را ۵.۸۳ تریلیون وون کره (KRW) با سود عملیاتی ۶.۳ تریلیون وون اعلام کرد.

درآمد ال‌جی در سال ۲۰۲۲ برای اولین بار از مرز ۸۰ تریلیون وون عبور کرد و با رشد ۵.۱۲ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۱ که در آن فروش برای اولین بار به بیش از ۷۰ تریلیون وون رسیده است، به بالاترین درآمد سالانه در کل تاریخ فعالیت خود رسید. با وجود این که سود سالانه به واسطه چالش‌های شرایط اقتصادی جهانی تحت تأثیر قرار گرفته بود گزارش فروش بر اساس ساختارهای قوی رشد مستمری را نشان دادهاست.

رشد درآمد الجی در سال ۲۰۲۲ حاصل از افزایش چشمگیر تقاضای لوازم خانگی پریمیوم و قطعات اتومبیل است. برای هفتمین سال پیدرپی واحد تجاری لوازم خانگی رشد سالانه قابل توجهی را تجربه کرد. نقطه عطف تجارت قطعات اتومبیل ال‌جی در سال ۲۰۲۲ نشان دهنده پیشرفت پیوسته صنعت خودرویی این شرکت بوده و این واحدتجاری برای اولین بار بیش از ۱۰ درصد از کل درآمد ال‌جی را به خود اختصاص داد.  

شرکت لوازم خانگی و راه‌کارهای تهویه مطبوع ال‌جی نیز در سال ۲۰۲۲  با درآمد ۹.۲۹ تریلیون وون و افزایش ۳.۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته که نتیجه استراتژی این شرکت مبنی بر تمرکز بر لوازم خانگی پریمیوم شامل لوازم خانگی منحصربهفردی مانند سیستم‌ نگه‌داری و مراقبت از لباس LG Styler، لباسشویی‌های همهکاره WashTower و یخچال‌های InstaView ال‌جی دارای قابلیت Craft Ice میباشد، رکوردی دیگر خلق کرد. سود عملیاتی سالانه ۲۰۲۲ به دلیل افزایش سرمایه‌گذاری در بخش بازاریابی و هزینه‌های لجستیکی بیشتر، نسبت به سال گذشته ۱.۱ تریلیون وون کمتر بود. این واحدتجاری قصد دارد به صورت مستمر استراتژی متمرکز بر لوازم خانگی پریمیوم خود را ادامه داده، سری محصولات پر فروش خود را تقویت و ساختار هزینه را به منظور افزایش سوددهی مدیریت کند. به علاوه، این شرکت به گسترش اکوسیستم‌های خانه هوشمند نیز با گسترش ارائه لوازم خانگی قابل ارتقاء در بازارهای خارجی شتاب خواهد بخشید.  

شرکت سرگرمی‌های خانگی ال‌جی الکترونیکس درآمد سال ۲۰۲۲ خود را ۷.۱۵ تریلیون وون و سود عملیاتی‌اش را ۴.۵ میلیارد وونگزارش کرد. علی‌رغم اثر منفی‌ای که کاهش جهانی تقاضای تلویزیون بر درآمد و سود عملیاتی این شرکت نسبت به سال ۲۰۲۱ گذاشته بود، تجارت‌ محتوا و خدمات بر مبنای پلتفرم تلویزیون هوشمند ال‌جی از سال ۲۰۱۸ تا کنون ۱۰ برابر شده است. با تداوم شرایط چالش برانگیز تجاری، این شرکت برای تنوع بخشیدن به سبد تجاری کلی خود و تضمین موتورهای رشد آینده بر گسترش پلتفرم تلویزیون هوشمند ال‌جی تمرکز خواهد کرد. این شرکت همچنین مزیت رقابتی خود را با رشد بخش تلویزیون‌های پریمیوم نظیر تلویزیون‌های OLEDو QNED و مدیریت موثر هزینه‌های بازاریابی حفظ خواهد کرد.

شرکت راه‌کارهای تجهیزات اتومبیل ال‌جی الکترونیکس در سال ۲۰۲۲ در مقایسه با سال ۲۰۲۱ با افزایش ۱.۲۹ درصدی درآمدی معادل ۶.۸  تریلیون وون و سود عملیاتی سالانه ۶.۱۶۹ میلیارد وون داشت. رشد سوددهی این واحد تجاری حاصل از پاسخ فعالانه به افزایش تقاضایخودروسازان است. در پایان سال ۲۰۲۲ ارزش کل سفارشات انباشته برای تولید قطعات و تجهیزات خودرو حدود ۸۰ تریلیون وون است کهاین امر نشان دهنده موقعیت این شرکت به عنوان یک تأمین‌کنندهپیشگام در صنعت خودرو در سراسر جهان است. این شرکت شتاب خود را با تقویت زنجیره تأمین جهانی خود حفظ نموده و در راستایافزایش سودآوری از طریق مدیریت موثر ساختار هزینه تلاش خواهد کرد.

شرکت راه‌کارهای تجاری ال‌جی در سال ۲۰۲۲ درآمدی معادل ۱.۶ تریلیون وون داشت که نسبت به سال گذشته ۲.۱۱ درصد افزایشداشته است. این رشد درآمد حاصل از بازیابی مداوم نمایشگرهایپخش اطلاعات است. سود عملیاتی سالانه به دلیل کاهش عمده تقاضا برای رایانه‌های شخصی و مانیتورها پس از همه‌گیری کرونا کاهش یافته است. این شرکت با نگاه به آینده قصد دارد مزیت رقابتی رایانه‌های شخصی و مانیتورهای خود را با رشد پایدار در بخش B2Bاز طریق توسعه راه‌کارهای شخصی‌سازی شده‌تر افزایش دهد.

# # #

شرکت ال‌جی الکترونیکس

ال‌جی الکترونیکس یک مبتکر جهانی در زمینه تکنولوژی و لوازم الکترونیکیمصرفی است که تقریبا در تمام کشورهای جهان حضور داشته و بیش از ۷۵۰۰۰ نیروی کار بین‌المللی دارد. چهار شرکت زیرمجموعه ال‌جی(راهکارهای تهویه مطبوع و لوازم خانگی، سرگرمی‌های خانگی، راهکارهایتجهیزات اتومبیل و راهکارهای تجاری) درمجموع طی سال ۲۰۲۰ فروشیبالغ بر ۵۶ میلیارد دلار را ممکن ساخته‌اند. ال‌جی یکی از تولید‌کنندگانپیشگام محصولات خانگی و تجاری است که دامنه وسیعی از محصولات همچون تلویزیون‌ها، لوازم‌خانگی، راهکارهای تهویه مطبوع، مانیتورها،ربات‌های سرویس‌دهنده، تجهیزات اتومبیل، برند اعلای LG SIGNATURE و برند هوشمند LG ThinQ را عرضه می‌کند که نام‌های آشنایی در سراسر جهان هستند. برای دریافت آخرین اخبار به www.LGnewsroom.comمراجعه نمایید.

روابط عمومی شرکت ال‌جی الکترونیکس در ایران: آقای کاوه مفتخری

شماره تماس: ۲۶۲۰۵۹۴۰

ایمیل: kaveh.moftakhari@lge.com

Twitter Google+ Facebook
50 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها