تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 70565 تاریخ انتشار : ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

همیشه مسائلی وجود دارد که برای هر شخص و هر فردی بسیار عادی است و در کشور او ممنوع نمی باشد. در فرهنگ و رسوم ملل مختلف کارهایی دیده می شود که نباید انجام داد و برای شخصی که تازه وارد آن منطقه می شود جدید و عجیب به نظر می رسد. شاید فرهنگ تعارف کردن که در کشور ما وجود دارد و برای ما خیلی عادی است در کشور های دیگر رفتاری عجیب و شگفت انگیز به نظر برسد مانند هتل آتلانتیس که زیبا و جذاب می باشد. باید سعی داشت قبل از رفتن به هر کشوری بر روی آداب و فرهنگ اجتماعی و محیطی آن تمرکز نمود و شناخت پیدا کرد که کاری را به غلط انجام ندهیم که مورد سرزنش قرار بگیریم. در ادامه قصد داریم تا با برخی از رسوم در کشورهای مختلف آشنا شویم.

 

انعام دادن در ژاپن

 

به طور معمول انعام دادن کاری است که مشتریان رستوران ها، هتل ها و … انجام می دهند و امر پسندیده ای می باشد. اما در ژاپن اگر در بعضی موارد این کار را انجام ندهید کار بی ادبانه ای به حساب می آید، البته در برخی از صورت حساب ها حق و حقوق پیشخدمت ذکر شده و کامل دریافت می گردد و در این صورت نیاز نیست که انعام دهید.

رعایت نکردن نوبت در صف استرالیا

رعایت کردن صف، کاری است که هر فرد مسئولیت پذیر و با فرهنگی در جامعه به آن جامه ی عمل می پوشاند و به این امر واقف است که باید حق را مراعات نماید. البته بارها دیده ایم که بعضی افراد این موضوع را رعایت نمی کنند و حق دیگران را ضایع می نمایند و اصلا برایشان اهمیت ندارد که مردم چه مدتی می باشد که در انتظار ایستاده اند. اما در کشور استرالیا رعایت نکردن نوبت در صف ممنوع است و یک تابو حساب می گردد. این موضوع در همه جا از جمله اماکن نقلیه عمومی، رستوران، کافه و هر جایی که باید در صف ایستاد صدق می کند، پس این موضوع را جدی بگیرید و در صف به انتظار بمانید.

 

عکس گرفتن بدون اجازه در امارات

این روزها با توجه به این که هر شخصی دارای گوشی های هوشمند است و عادت به سلفی گرفتن در میان مردم به چشم می خورد در کشور امارات اگر بی اجازه عکس بگیرید مجازات خواهید شد. این قانون شاید عجیب اگر نقض شود ۶ ماه زندان و جریمه های سنگین در پی خواهد داشت مخصوصا اگر آن را در فضای مجازی به اشتراک بگذارید. البته اگر به این کشور سفر کردید حتما سری به هتل آتلانتیس بزنید و از اقامت در این هتل بسیار شیک و لوکس لذت ببرید.

 

راه رفتن در خط ویژه دوچرخه در هلند

کشور هلند جزو کشورهایی است که حمل و نقل اصلی توسط دوچرخه صورت می پذیرد و مردم این روش را در زندگی روزمره خود به کار گرفته اند. همین امر سبب شده که خط ویژه ی دوچرخه ها همیشه شلوغ باشد و اگر بخواهید در آن قسمت راه بروید خطر اینکه با یک دوچرخه برخورد نمائید بسیار زیاد است. پس اگر به کشور هلند سفر نمودید این را به خاطر بسپارید و خود را از هرگونه خطر احتمالی تصادف با دوچرخه دور کنید.
دنگی حساب کردن صورت حساب در فرانسه
اگر به فرانسه سفر می کنید حواستان باشد که بحثی در ارتباط با دنگی پرداخت کردن صورت حساب نکنید زیرا این کار نشانه ی خامی افراد است. مردم فرانسه از صحبت در باره پول خوششان نمی آید و امر پسندیده ای نیست اگر بخواهید در این زمینه چیزی بگوئید. البته اگر تعداد افرادی که باهم جایی می روند زیاد باشد می توانند توافق کنند که هزینه به صورت مساوی در بین آن ها تقسیم شود.

دست تکان دادن برای دیگران در یونان

 

دست تکان دادن در اکثر کشور ها به معنای سلام کردن است و هیچ معنی بدی از آن ساطع نمی گردد. اما در یونان این گونه نیست و آن ها نشان دادن کف دست را یک رفتار توهین آمیز می دانند، زیرا یونانی ها معتقدند که این حرکت به معنی پس زدن دیگران است و به همین خاطر از این کار خوششان نمی آید.
غذا دادن به پرنده ها در سنگاپور
غذا دادن به پرندگان امر خوب و پسندیده ای در بعضی کشور ها از جمله سنگاپور محسوب نمی شود و آن را ممنوع می دانند. شاید یکی از دلایل این ممنوعیت حاوی بودن برخی مواد در دانه ها و یا غذاهایی باشد که برای سیستم گوارشی و بدنی انسان مشکلی ندارد اما به طبع این موجودات کوچک خوش نیاید و موجب آسیب رساندن به آن ها شود.
پس اگر به این کشور سفر کردید فراموش نکنید به پرنده ها غذا ندهید، البته در سنگاپور ممنوعیت های جالب دیگری از جمله آشغال ریختن و یا جویدن آدامس در اماکن عمومی نیز به چشم می خورد که اگر آن ها را انجام دهید باید تاوان و مجازات سنگینی را پرداخت نمائید.

Twitter Google+ Facebook
193 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها