تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 586 تاریخ انتشار : 14 آبان 1396

صدای پول:مدیرعامل بانک ملی ایران گفت:طی۱۸ماه گذشته بانک با وجود رکودحاکم بر بازار ملک و مسکن، یکی از موفق ترین سازمان ها در فروش و واگذاری املاک مازاد و تملیکی به ارزش حدودی یکهزار و ۵۶۸ میلیارد ریال بود.

به گزارش صدای پول  به نقل از روابط عمومی بانک ملی، محمد رضا حسین زاده در گفتگو با روابط عمومی بانک ملی ایران اظهارداشت: با توجه به تأکیدات رییس جمهور و ابلاغ قانون کاهش ۳۳ درصدی بنگاهداری سالانه بانک ها، همه بانک های دولتی کارگروه هایی را برای واگذاری و فروش این شرکت ها تشکیل دادند اما به علت مسائل اقتصادی و رکود بازار ملک و زمین، این کار در بین بانک های دیگر به کُندی پیش می رود.

وی با اشاره به اینکه بانک ملی ایران در نیمه نخست  امسال ۸۳ نوبت مزایده های سراسری و استانی برگزار کرده است، افزود: در مدت زمان یاد شده ۸۹ فقره از املاک مازاد و ملکی در اختیار بانک به ارزش بالغ بر ۵۳۴ میلیارد ریال تعیین تکلیف و واگذار شده است.

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان این مطلب تصریح کرد: در مدت ۱۸ ماه اخیر در مجموع این بانک با برگزاری ۲۶۱ نوبت مزایده سراسری و استانی تعداد ۲۶۴ فقره از املاک مازاد و تملیکی در اختیار بانک را واگذار و به فروش رسانده است. وی افزود: مجموع املاک مازاد و تملیکی فروش رفته بانک ملی ایران در یکسال ۹۵ و شش ماه ابتدای سال ۹۶، به ارزش بالغ بر حدود یک هزار و ۵۶۸ میلیارد ریال بوده است.

وی در ادامه به واگذاری املاک تملیکی بانک اشاره کرد و گفت: هم اکنون حدود دو هزار فقره از املاک تملیکی به ارزش ۱۵ هزار و ۳۰۱ میلیارد ریال در اختیار بانک ملی ایران است که به مرور و طی تشریفات قانونی در معرض فروش و واگذاری قرار خواهد گرفت.

حسین زاده به وضعیت بازار مسکن و ملک پرداخت و ادامه داد: در سال‌های گذشته وضعیت بازار مسکن و ملک موجب شد که بانک‌ها نتوانند به راحتی بخشی از اموال خود به ویژه در بخش مسکن و ساختمان را واگذار کنند، اما تلاش برای واگذاری املاک مازاد از اولویت‌های بانک ملی ایران است که در این زمینه نگاه ویژه و اقدامات قابل توجه و مطلوبی انجام شده و در حال انجام است.

Twitter Google+ Facebook
325 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها