تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 3134 تاریخ انتشار : 21 آذر 1396

صدای پول: رئیس اداره بازاریابی بانک توسعه صادرات ایران گفت: با سپرده گذاری ۲۰ هزار میلیارد ریالی صندوق توسعه ملی نزد این بانک، ۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان پرداخت می شود.

 به گزارش صدای پول به نقل از ایرنا،مسعود عبدیان رئیس اداره بازاریابی بانک توسعه صادرات  درحاشیه نشست آشنایی فعالان اقتصادی استان بوشهر با آخرین خدمات بانک توسعه صادرات گفت: این میزان تسهیلات شامل ۲۰ هزار میلیارد منابع داخلی بانک توسعه صادرات و ۲۰ هزار میلیارد ریال دیگر سپرده صندوق توسعه ملی است که درمدت ۲ سال به صادرکنندگان بخش صنعت و معدن پرداخت خواهد شد.
وی بیان کرد: از ۲۰ هزار میلیارد ریال صندوق توسعه ملی تاکنون چهار هزار میلیارد ریال تخصیص یافته و ۲ هزار میلیارد ریال آن نیز در مرحله تخصیص است.
عبدیان افزود: این میزان اعتبار در قالب تسهیلات تلفیقی با نرخ سود ۱۴.۵ و ۱۳.۵ درصد (در صورت ارائه ضمانت نامه صندوق ضمانت صادرات ایران به عنوان وثیقه) به صادرکنندگان بخش صنعت و معدن پرداخت می شود.
وی ادامه داد: سود تسهیلات ریالی پرداختی از منابع داخلی بانک به صادر کنندگان بر اساس پارامترهای مختلف تا ۱۶ درصد شامل تخفیف است.
عبدیان گفت: این تخفیف نرخ سود برای صادرکنندگان نمونه ملی و اعضای وی آی پی باشگاه مشتریان بانک توسعه صادرات نیم درصد و برای ارائه دهندگان ضمانت نامه صندوق ضمانت صادرات ۲ درصد تعریف شده است.
وی یادآور شد: تسهیلات بانک توسعه صادرات در حوزه طرح های سرمایه گذاری به بخش های پتروشیمی، فولاد، خرید کشتی و هواپیما، ساخت نیروگاه های سیکل ترکیبی و سرمایه گذاری در خارج از کشور و حمایت از صادرات خدمات فنی و مهندسی پرداخت شده است.
عبدیان افزود: در سال جاری استان بوشهر سه صادر کننده از ۵۱ صادر کننده نمونه ملی را به خود اختصاص داد که هر سه آنها و از مجموع صادر کنندگان نمونه استانی نیز ۷۰ درصد آنها مشتریان این بانک هستند.
وی اظهارکرد: در پرداخت تسهیلات مرتبط با طرح های سرمایه گذاری، منجر شدن به صادرات و رعایت قانون حداکثر استفاده از توان فنی و مهندسی، تولیدی، صنعتی و اجرایی در کشور از شرط های اساسی آن به شمار می رود.
وی گفت: نرخ سود تسهیلات ارزی بانک توسعه صادرات در طرح های سرمایه گذاری در حوزه پتروشیمی ۸ درصد و در سایر بخش ها ۶ درصد و میزان آن تا سقف ۷۰ درصد کل مبلغ سرمایه گذاری طرح است.
عبدیان افزود: در یکساله منتهی به مهر سال ۱۳۹۶ مانده تسهیلات شعب بانک توسعه صادرات ایران در بخش های مختلف در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد رشد نشان می دهد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: بانک توسعه صادرات درسال گذشته خدمات خوبی در زمینه توسعه صادرات داشته که از یک بانک تخصصی کمتر از این نیز انتظار نمی رود.
سید حسین حسینی محمدی افزود: در ارتباط با فعالیت های صادرات و نقل و انتقال پول همواره از دغدغه های صادر کنندگان است که انتظار داریم بانک یاد شده نهایت تلاش خود را در این ارتباط انجام دهد.
وی گفت: این بانک برای صادرکنندگان نمونه استانی و ملی در نرخ سود تخفیف هایی قائل شده که این یک اقدام ارزشمند برای حمایت از صادرات است و باید به سایر بخش های مرتبط با پرداخت تسهیلات نیز تسری یابد.
حسینی محمدی افزود: در هشت ماه سال جاری صادرات استان بوشهر به قطر افزایش ۵۰۰ درصدی داشته که این نشان از ظرفیت های فروان صادرات این استان است.

Twitter Google+ Facebook
203 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها