تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 58212 تاریخ انتشار : ۴ آذر ۱۳۹۹

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۳۲ هزار میلیارد تومان واگذاری صورت گرفته است.

به گزارش صدای پول از روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، دکتر فرهاد دژپسند با حضور در برنامه «نگاه یک» شبکه یک سیما واگذاری اموال دولتی را یکی از روش‌های تامین مالی دولت بیان کرد و افزود: صندوق‌های ای تی اف (ETF) و فروش دارایی‌های دولت به آحاد مردم با کارت ملی و به صورت برابر از جمله این روش‌ها بود که حدود ۵ و نیم میلیون نفر در خرید این صندوق‌ها مشارکت کردند و مردم با این روش صاحب سهام و دارایی شدند و توزیع عادلانه ثروت انجام شد. استفاده از این روش‌ها موجب شد که تا کنون بودجه کشور به گونه‌ای مدیریت شود تا بسیاری از نگرانی‌هایی اقتصاددانان بر طرف شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره واگذاری دارایی های دولت هم گفت: در سال گذشته از محل خصوصی سازی ۶ هزار میلیارد تومان درآمد داشته ایم ولی در ۶ ماهه ابتدایی امسال ۳۲ هزار میلیارد تومان در آمد از این بخش داشته ایم و درحال حاضر تمام خصوصی سازی ها بصورت شفاف در بورس انجام می شود.

دژپسند ادامه داد: با عرضه صندوق ETF ، بین همه مردم به نوعی توزیع ثروت می کنیم و همچنین تامین مالی دولت را هم انجام می دهیم. در شرایط اقتصادی ایران، توجه به بازار سرمایه اجتناب ناپذیر است.

دژپسند ادامه داد: افرادی که وارد بازار سرمایه می شوند باید آگاه باشند در محیطی که وارد شدند با محاسبه گری و عقلانیت می توانند آینده خود را رقم بزنند و در هر شرایطی که تصمیم گیری می کنند بخاطر صحبت های وزیر یا دیگران نباشد و همچنین اگر دولت و شورایعالی بورس، ریل گذاری ها را انجام دهند حتماً به اهداف می رسیم. دارا سوم، ادامه سهام دولت در سه بانک تجارت، ملت و صادرات است که در آینده نزیک عرضه خواهد شد.

وی درباره خصوصی سازی هم افزود: اگر جایی به بیت المال تعدی شده باشد حتماً جلوی آن را خواهم گرفت.

دژپسند با اشاره به اینکه اهلیت در قانون قبلی، فقط اهلیت مالی بوده است گفت: از سال گذشته اهلیت مدیریتی و فنی هم مطرح شده است.

Twitter Google+ Facebook
128 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها