تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 82699 تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1401

اختصاصی/

واریز سود‌های رسوب شده، بازگشت مجدد اعتماد سرمایه‌گذاران به بازارسهام را به دنبال خواهد داشت.
کارشناس بازارسرمایه با بیان این مطلب تاکید کرد: برخی سهامداران متضرر با نگرش منفی از بورس در حال خروج هستند، اما حالا با واریز سودهای انباشته شده رویکرد برخی از آنها نسبت به آینده بازارسرمایه مثبت‌تر خواهد بود.
امیر توپچی پور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری صدای پول، در خصوص تاثیر ابلاغیه سازمان بورس به ناشران مبنی بر واریز سودهای انباشته شده به حساب سهامداران، اظهارکرد: طی سال‌های اخیر در بعضی مواقع به سبب شرایطی که برای دریافت سود از مجامع وجود داشت، برخی سهامداران از دریافت سود بازمی‌ماندند تا جایی که این موضوع سبب شکل‌گیری ذهنیت منفی در بین برخی سرمایه‌گذاران شد.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه عواملی چون پایین بودن رقم سود تخصیصی، عدم آگاهی از تقسیم سود در مجامع، نیاز به معرفی شماره حساب و صف‌های طولانی از جمله مواردی بودند که تمایل سهامداران را نسبت به پیگیری سود مجامع کاهش میداد گفت: حالا اکنون مطابق ابلاغیه سازمان بورس و تاکید بودجه سال ۱۴۰۱ مبنی بر الزام شرکت‌ها به پرداخت سود مجامع از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ، مسئله مذکور نیز برطرف خواهد شد.
توپچی‌پور توضیح داد: مطابق ابلاغیه سازمان بورس واریز سودهای رسوب کرده ازسوی ناشران می‌بایست در اسرع وقت صورت گیرد، زیرا در صورت تحقق یافتن امر مذکور می‌توان تاثیر مثبت آن را ظرف دوماه آینده در بازارسرمایه مشاهده کرد.
توپچی پور در پایان به قانون تجارت هم اشاره کرد و گفت: قانون تجارت یکی از قوانین قدیمی کشور است در زمان نگارش این قانون فنّاوری‌ها در حدی نبود که بتوان در کمترین زمان و بهترین شکل ممکن سود شرکت‌های بورسی را واریز کرد اما در حالا با توجه به امکانات قوانین مربوط می‌بایست تغیر کنند.

گزارشگر: نسیم نجفی

Twitter Google+ Facebook
175 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها