• امروز : سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 21 May - 2024

ویژه خبری

اندونزی بازاری بکر برای تولیدات ایرانی/ وضع تخفیفات تعرفه‌ای برای ۲۳۰ کد کالای ایرانی مقرون به صرفه ترین وسیله برای حفظ نظم کمد دیواری! پیام تسلیت مدیر اکتشاف در خصوص شهادت خادم ملت و «شهیدجمهور»، سیدابراهیم رئیسی شهادت، لیاقت مردان خداست و حیف است که این دلاورمردان در بستر به دیدار حق بروند دومین دوره آموزش و توانمندسازی روابط عمومی های اموال تملیکی برگزار شد پیام مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی ایران به مناسبت شهادت رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه پیام تسلیت مهندس بهزاد انصاری مدیرعامل مجتمع پتروشیمی بدر شرق بمناسبت شهادت آیت الله رئیسی برگزاری اولین نمایشگاه گروهی آثار هنری شینبون در ایران پیام تسلیت سرپرست ایکیدو به مناسبت شهادت حضرت آیت ا.. سیّدابراهیم رئیسی پیام تسلیت مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان در پی شهادت رییس‌جمهوری اسلامی ایران و همراهان پیام تسلیت مهندس صانعی مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری در پی شهادت رئیس جمهور مردمی و انقلابی ملت شریف ایران حضرت آیت الله رئیسی و هیئت همراه ایشان پیام تسلیت مدیرعامل ایرانسل به مناسبت شهادت رئیس‌جمهور و همراهان سرپرستی تهران جنوب میزبان مدیرعامل بیمه کوثر برگزاری نمایشگاه الکامپ و تلکام استان مرکزی با حمایت ایرانسل حضور شرکت‌های گروه مالی گردشگری در دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی در سال گذشته مبلغ ۴۶۵ میلیون یورو از مطالبات ارزی و ۶۱۸ هزار میلیارد ریال از مطالبات ریالی این بانک وصول و به چرخه تسهیلات دهی بازگشت

1

همتی: اجرای IFRS در صنعت بیمه نهایی شد

  • کد خبر : 99
  • 03 آبان 1396 - 10:41

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: پرداخت کارمزد به کارگزار در قرار داد زائرین معنا ندارد و حضور کارگزار و سهم ۱۷ درصدی در قرارداد بیمه اربعین مورد توجه بیمه مرکزی است. رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه نرخ و شرایط فنی بیمه‌نامه زائران اربعین باید به تائید بیمه مرکزی برسد، گفت: بیمه ایران […]

 دکتر همتی خبر داد: تقویت سرمایه اجتماعی باکمک رسانه ها و صنعت بیمه، اجرای IFRS در صنعت بیمه نهایی شده است

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: پرداخت کارمزد به کارگزار در قرار داد زائرین معنا ندارد و حضور کارگزار و سهم ۱۷ درصدی در قرارداد بیمه اربعین مورد توجه بیمه مرکزی است.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه نرخ و شرایط فنی بیمه‌نامه زائران اربعین باید به تائید بیمه مرکزی برسد، گفت: بیمه ایران درباره سهم ۱۷ درصدی کارگزار در بیمه زائران اربعین گزارش می‌دهد و پرداخت کارمزد به کارگزار در قرار داد زائرین اربعین معنا ندارد و بر همین اساس به این قرارداد ورود می کنیم.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی در حاشیه مراسم اولین هم اندیشی چالش های صنعت بیمه در رسانه که باحضور مدیران روابط عمومی و برخی مدیران عامل صنعت بیمه برگزار شد با اشاره به اینکه رسانه ها باید در جهت اقتدار سرمایه های اجتماعی تلاش کنند افزود که اعتماد عمومی به عنوان یک سرمایه اجتماعی به شدت آسیب پذیر شده و رسانه ها در این شرایط باید احیای این وضعیت کمک کنند.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در اطلاع رسانی حوادث اخیر و لزوم مدیریت ریسک در خانواده ها در مواجه با این ریسک ها افزود: رشد ۲۰درصدی پرتفوی آتش سوزی صنعت و رشد ۲۳ درصدی خرید بیمه های بدنه اتومبیل ناشی از اطلاع رسانی هایی است که در رابطه با حوادث و قوانین جدید صورت گرفته است .

وی با اشاره به اینکه صنعت بیمه ۳ میلیارد دلار خسارت در رشته اتومبیل می دهد و باید با کمک رسانه ها و اطلاع رسانی این معضل را برطرف کنیم افزود: اجرای صحیح ماده ۱۸ قانون جدید شخص ثالث می تواند به کاهش تصادفات و صدمات جانی و مالی در رشته ثالث کمک کند و از رسانه ها می خواهیم که در این مسیر قدم بردارند.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که اجرای IFRS در صنعت بیمه نهایی شده و دستورالعمل های مربوطه را به بورس ارسال کردیم. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بیمه توسعه ۴۰۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت نشده دارد که باید در زمینه تسویه آن وارد عمل شود تا موضوع فعالیت دوباره آن مورد بررسی قرار گیرد .

وی در پاسخ به این پرسش که برخی فعالان صنعت بیمه عنوان می‌کنند بیمه زائران اربعین برای شرکت بیمه‌گری که نه تنها سودآور نیست بلکه مبلغ ۱۶ هزار تومان حق بیمه برای پوشش سه بیمه‌نامه عمر، حادثه و درمان غیرفنی است و و در نهایت بر زیان انباشته بیمه ایران می‌افزاید، اظهار داشت: من از مقدمات بیمه زائران اربعین مطلع هستم،‌البته متن نهایی قرارداد را هنوز به ما نداده‌اند و در متن قرارداد تغییراتی داده شده که باید به تأیید بیمه مرکزی برسد.

وی اضافه کرد: قرارداد بیمه امسال زائران اربعین با قرارداد سال گذشته مقایسه و ارزیابی فنی خواهد شد. رئیس کل بیمه مرکزی گفت : این قرارداد بین دو نهاد دولتی منعقد شده ضمن اینکه این قرارداد در راستای پوشش بیمه ای زائرین حسینی می باشد،در این راستا معتقدم در این دست قراردادها که دو طرف دولتی هستند و پوشش ملی محسوب می شود وجود کارگزار و پرداخت کارمزد معنا ندارد.

رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص وجود کارگزار در قرارداد منعقده فی مابین بیمه ایران و سازمان حج و زیارت گفت :این قرارداد بین دو نهاد دولتی منعقد شده ضمن اینکه این قرارداد در راستای پوشش بیمه ای زائرین حسینی می باشد،در این راستا معتقدم در این دست قراردادها که دو طرف دولتی هستند و پوشش ملی محسوب می شود وجود کارگزار و پرداخت کارمزد معنا ندارد.

وی در ادامه تاکید کرد: بیمه مرکزی بر نرخهای این قرارداد نظارت کافی خواهد کرد و در زمینه وجود کارگزار نیز انشالله به زودی باید پاسخگو باشند.بیمه ایران تمام زائران اربعین حسینی که بصورت انفرادی یا گروهی بصورت قانونی ازکشور خارج می شوند را بیمه می کند. همتی تصریح کرد: بیمه دانا به عنوان بیمه‌گر سال گذشته مراسم راهپیمایی اربعین از محل پوشش بیمه زائران ضرر نکرد و برایش قرارداد و بیمه‌نامه خوبی بود.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: تنها بحثی که الان مطرح است بحث حضور کارگزار در قرارداد و سهم ۱۷ درصدی است که آن هم مورد توجه ماست و خواسته‌ایم بیمه ایران در این رابطه گزارش دهد و نظر خود را درباره آن اعلام خواهیم کرد. وی ادامه داد: اینگونه نیست که شرکت‌های بیمه از این زاویه کاسبی‌ بالایی کنند و یا زیان داشته باشند. بیمه دانا به عنوان بیمه‌گر سال گذشته مراسم راهپیمایی اربعین از محل پوشش بیمه زائران ضرر نکرد و برایش قرارداد و بیمه‌نامه خوبی بود.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: تنها بحثی که الان مطرح است بحث حضور کارگزار در قرارداد و سهم ۱۷ درصدی است که آن هم مورد توجه ماست و خواسته‌ایم بیمه ایران در این رابطه گزارش دهد و نظر خود را درباره آن اعلام خواهیم کرد.

همتی در پاسخ به اینکه می‌گویند انتخاب کارگزار حق بیمه‌گذار یا همان سازمان حج و زیارت است، گفت: بله، اما ما مراقبت می‌کنیم که نرخ‌ها به زیان زوار نباشد و شرکت بیمه‌گر هم متضرر نشود. همتی گفت:این قرارداد بین دو نهاد دولتی منعقد شده است، ضمن اینکه این قرارداد در راستای پوشش بیمه ای زائرین حسینی است. در این راستا معتقدم در این دست قراردادها که دو طرف دولتی هستند و پوشش ملی محسوب می شود وجود کارگزار و پرداخت کارمزد معنا ندارد.

لینک کوتاه : https://sedayepool.ir/?p=99

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب‌ها