تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 99 تاریخ انتشار : 3 آبان 1396

 دکتر همتی خبر داد: تقویت سرمایه اجتماعی باکمک رسانه ها و صنعت بیمه، اجرای IFRS در صنعت بیمه نهایی شده است

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: پرداخت کارمزد به کارگزار در قرار داد زائرین معنا ندارد و حضور کارگزار و سهم ۱۷ درصدی در قرارداد بیمه اربعین مورد توجه بیمه مرکزی است.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه نرخ و شرایط فنی بیمه‌نامه زائران اربعین باید به تائید بیمه مرکزی برسد، گفت: بیمه ایران درباره سهم ۱۷ درصدی کارگزار در بیمه زائران اربعین گزارش می‌دهد و پرداخت کارمزد به کارگزار در قرار داد زائرین اربعین معنا ندارد و بر همین اساس به این قرارداد ورود می کنیم.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی در حاشیه مراسم اولین هم اندیشی چالش های صنعت بیمه در رسانه که باحضور مدیران روابط عمومی و برخی مدیران عامل صنعت بیمه برگزار شد با اشاره به اینکه رسانه ها باید در جهت اقتدار سرمایه های اجتماعی تلاش کنند افزود که اعتماد عمومی به عنوان یک سرمایه اجتماعی به شدت آسیب پذیر شده و رسانه ها در این شرایط باید احیای این وضعیت کمک کنند.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در اطلاع رسانی حوادث اخیر و لزوم مدیریت ریسک در خانواده ها در مواجه با این ریسک ها افزود: رشد ۲۰درصدی پرتفوی آتش سوزی صنعت و رشد ۲۳ درصدی خرید بیمه های بدنه اتومبیل ناشی از اطلاع رسانی هایی است که در رابطه با حوادث و قوانین جدید صورت گرفته است .

وی با اشاره به اینکه صنعت بیمه ۳ میلیارد دلار خسارت در رشته اتومبیل می دهد و باید با کمک رسانه ها و اطلاع رسانی این معضل را برطرف کنیم افزود: اجرای صحیح ماده ۱۸ قانون جدید شخص ثالث می تواند به کاهش تصادفات و صدمات جانی و مالی در رشته ثالث کمک کند و از رسانه ها می خواهیم که در این مسیر قدم بردارند.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که اجرای IFRS در صنعت بیمه نهایی شده و دستورالعمل های مربوطه را به بورس ارسال کردیم. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بیمه توسعه ۴۰۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت نشده دارد که باید در زمینه تسویه آن وارد عمل شود تا موضوع فعالیت دوباره آن مورد بررسی قرار گیرد .

وی در پاسخ به این پرسش که برخی فعالان صنعت بیمه عنوان می‌کنند بیمه زائران اربعین برای شرکت بیمه‌گری که نه تنها سودآور نیست بلکه مبلغ ۱۶ هزار تومان حق بیمه برای پوشش سه بیمه‌نامه عمر، حادثه و درمان غیرفنی است و و در نهایت بر زیان انباشته بیمه ایران می‌افزاید، اظهار داشت: من از مقدمات بیمه زائران اربعین مطلع هستم،‌البته متن نهایی قرارداد را هنوز به ما نداده‌اند و در متن قرارداد تغییراتی داده شده که باید به تأیید بیمه مرکزی برسد.

وی اضافه کرد: قرارداد بیمه امسال زائران اربعین با قرارداد سال گذشته مقایسه و ارزیابی فنی خواهد شد. رئیس کل بیمه مرکزی گفت : این قرارداد بین دو نهاد دولتی منعقد شده ضمن اینکه این قرارداد در راستای پوشش بیمه ای زائرین حسینی می باشد،در این راستا معتقدم در این دست قراردادها که دو طرف دولتی هستند و پوشش ملی محسوب می شود وجود کارگزار و پرداخت کارمزد معنا ندارد.

رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص وجود کارگزار در قرارداد منعقده فی مابین بیمه ایران و سازمان حج و زیارت گفت :این قرارداد بین دو نهاد دولتی منعقد شده ضمن اینکه این قرارداد در راستای پوشش بیمه ای زائرین حسینی می باشد،در این راستا معتقدم در این دست قراردادها که دو طرف دولتی هستند و پوشش ملی محسوب می شود وجود کارگزار و پرداخت کارمزد معنا ندارد.

وی در ادامه تاکید کرد: بیمه مرکزی بر نرخهای این قرارداد نظارت کافی خواهد کرد و در زمینه وجود کارگزار نیز انشالله به زودی باید پاسخگو باشند.بیمه ایران تمام زائران اربعین حسینی که بصورت انفرادی یا گروهی بصورت قانونی ازکشور خارج می شوند را بیمه می کند. همتی تصریح کرد: بیمه دانا به عنوان بیمه‌گر سال گذشته مراسم راهپیمایی اربعین از محل پوشش بیمه زائران ضرر نکرد و برایش قرارداد و بیمه‌نامه خوبی بود.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: تنها بحثی که الان مطرح است بحث حضور کارگزار در قرارداد و سهم ۱۷ درصدی است که آن هم مورد توجه ماست و خواسته‌ایم بیمه ایران در این رابطه گزارش دهد و نظر خود را درباره آن اعلام خواهیم کرد. وی ادامه داد: اینگونه نیست که شرکت‌های بیمه از این زاویه کاسبی‌ بالایی کنند و یا زیان داشته باشند. بیمه دانا به عنوان بیمه‌گر سال گذشته مراسم راهپیمایی اربعین از محل پوشش بیمه زائران ضرر نکرد و برایش قرارداد و بیمه‌نامه خوبی بود.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: تنها بحثی که الان مطرح است بحث حضور کارگزار در قرارداد و سهم ۱۷ درصدی است که آن هم مورد توجه ماست و خواسته‌ایم بیمه ایران در این رابطه گزارش دهد و نظر خود را درباره آن اعلام خواهیم کرد.

همتی در پاسخ به اینکه می‌گویند انتخاب کارگزار حق بیمه‌گذار یا همان سازمان حج و زیارت است، گفت: بله، اما ما مراقبت می‌کنیم که نرخ‌ها به زیان زوار نباشد و شرکت بیمه‌گر هم متضرر نشود. همتی گفت:این قرارداد بین دو نهاد دولتی منعقد شده است، ضمن اینکه این قرارداد در راستای پوشش بیمه ای زائرین حسینی است. در این راستا معتقدم در این دست قراردادها که دو طرف دولتی هستند و پوشش ملی محسوب می شود وجود کارگزار و پرداخت کارمزد معنا ندارد.

Twitter Google+ Facebook
692 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها