تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 102823 تاریخ انتشار : 4 مهر 1402
مرکز افکارسنجی سرمایه بررسی کرد؛

مرکز افکارسنجی سرمایه در مرداد ۱۴۰۲ نظرسنجی از ۳۹۴ شرکت‌کننده آزمون‌های گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه در فصل بهار ۱۴۰۲ انجام داد.

به گزارش صدای پول از  روابط عمومی شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس، در این نظرسنجی ۷۰٫۱ درصد شرکت‌کننده مرد و ۲۹٫۹ درصد شرکت‌کننده زن با ۲۸٫۹ درصد تحصیلات در مقطع کارشناسی، ۶۴ درصد کارشناسی ارشد و ۷٫۱ درصد تحصیلات در مقطع دکتری مورد پرسش قرار گرفتند.

حدود ۳۰ درصد از شرکت‌کنندگان محصل یا فارغ‌التحصیل رشته مدیریت مالی بودند. رشته حسابداری نیز با ۱۷٫۳، اقتصاد با ۱۱٫۴ و مدیریت با ۸٫۱ درصد در رتبه‌های دوم تا چهارم بیشترین رشته‌های متقاضی برای دریافت گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه جای گرفتند.

انگیزه شرکت‌کنندگان در آزمون چه بود؟
حدود ۴۴ درصد از پاسخگویان ارتقا شغلی را مهمترین دلیل برای شرکت در آزمون‌های حرفه‌ای بازار سرمایه عنوان کردند. پیدا کردن یک شغل مناسب و گرفتن مدرک نیز به ترتیب با ۲۵٫۱ و ۱۷٫۵ درصد در اولویت‌های بعدی شرکت‌کنندگان در آزمون‌ها بود.

ارزیابی میزان مطابقت سوالات با سرفصل‌ها
حدود ۴۲ درصد از پاسخگویان مطابقت سوالات آزمون‌های گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه با سرفصل‌ها را زیاد و خیلی زیاد دانسته و ۳۱٫۷ درصد نیز میزان تطابق را “تا حدودی” ارزیابی کردند.

تناسب بالای زمان برگزاری آزمون با تعداد و کیفیت سوالات
۶۷ درصد از پاسخگویان نیز تناسب میان مدت زمان برگزاری آزمون با کیفیت و تعداد سوالات را به میزان “زیاد” و “خیلی زیاد” بیان کرده و ۱۹٫۵ درصد این تناسب را “تا حدی” اعلام کردند.

سامانه جدید آزمون‌ها، رضایت داوطلبان را جلب کرد
حدود ۷۱ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، میزان رضایت خود از سامانه جدید آزمون‌های شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس به آدرس test.semedco.ir را خیلی زیاد و زیاد عنوان کردند.

رضایت ۹۰ درصدی از سامانه اجرای آزمون
سامانه اجرای آزمون نیز با کسب ۹۰٫۴ درصد از رضایت شرکت‌کنندگان در حد “خوب” و “خیلی خوب” مورد رضایت حداکثری داوطلبان شرکت در آزمون گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه قرار گرفت.

 

 

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۴
کد :
Twitter Google+ Facebook
5 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها