تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 105376 تاریخ انتشار : 10 آذر 1402

 

نشست مدیران زن فعال در حوزه دانش بنیان با حضور سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس و سیدمحسن دهنوی رئیس فراکسیون دانش بنیان مجلس عصر روز سه شنبه۷ آذرماه برگزار شد.

به گزارش صدای پول از  فارس، سید محسن دهنوی، عضو هیأت رئیسه مجلس و رئیس فراکسیون دانش‌بنیان عصر سه‌شنبه در جمع زنان مدیرعامل شرکت‌های دانش‌بنیان با اشاره به حمایت قانون از ممانعت از رقابت با شرکت‌های خصوصی که از دغدغه‌های مطرح‌شده توسط بانوان فناور بود، گفت: منع رقابت بخش دولتی با شرکت‌های دانش‌بنیان در قانون جهش تولد دانش‌بنیان آورده شده است و نیاز به اجرا و نظارت دقیق دارد.

او تصریح کرد: در قانون جهش تولید دانش‌بنیان ذکر شده است که هیچ بخش دولتی حق ندارد با بخش خصوصی رقابت کند. در معاونت علمی و فناوری نیز برای این موضوع کمیته تشکیل شده است و هر فناور و مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان می‌تواند مصداق‌های رقابت بخش دولتی را با این کمیته درمیان بگذارد و ثبت شکایت کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به یک مورد از پیگیری‌های این کمیته گفت: در چند وقت اخیر نیز شاهد پیگیری یک رقابت نادرست بودیم که در آن یک شرکت دانش‌بنیان خصوصی از یک مجموعه بزرگ دولتی به همین علت شکایت کرد و این مجموعه از رقابت منع شد. اگر جایی موردی مشابه با این وجود داشته باشد، شرکت دانش‌بنیان یا استارت‌آپ‌ها می‌توانند شکایت و پیگیری کنند.

به گزارش فارس، در سه ماهه آخر سال گذشته، آئین‌نامه بند «پ» ماده ۱۷ قانون جهش تولید دانش‌بنیان از طرف رئیس جمهور ابلاغ شد و به سازوکار مقابله رقابت بخش دولتی با بخش خصوصی پرداخته است. مطابق با این قانون، در جایی که بخش خصوصی، به ویژه شرکت دانش‌بنیان، بتواند محصول استاندارد را در حجم مشخصی از بازار یک حوزه تولید کند، ورود بخش دولتی به آن حوزه غیر قانونی است.

Twitter Google+ Facebook
11 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها