تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 90480 تاریخ انتشار : 27 آبان 1401

اختصاصی/
به دلیل تنگناها و محدودیت ها،مجتمع سیمان آبیک با هدف تامین نیازهای بازار داخلی،در زمستان با استفاده از سوخت گاز قادر است تنها از ۴۰ یا ۵۰ درصد از ظرفیتش به تولید سیمان بپردازد و مجاز به استفاده از سوخت دوم نیست.
دغدغه بازار داخلی در زمستان
به گزارش خبرنگارپایگاه خبری  صدای پول، کامکار، سرپرست مجتمع سیمان آبیک در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب تاکید کرد:با رفع محدودیت استفاده از سوخت دوم،صادرات محموله ۲۰ هزارتنی سیمان به عراق در دستور کار قرار گرفته است اما در فصل زمستان به دلیل محدودیت ها تنها قادریم نیاز بازار داخلی را تامین کنیم.
طرح ۱۰ میلیارد تومانی زیست محیطی
کامکار با تشریح طرح ۱۰ میلیارد تومانی زیست محیطی،گفت: در سال جاری این طرح با هدف کاهش آلودگی های زیست محیطی به اجرا در آمد.
وی افزود:در این طرح ۱۸ دستگاه الکتروفیلتر و ۲۳۰ دستگاه بک‌فیلتر با آخرین تکنولوژی روز دنیا خریداری و نصب شده است که کار غبارگیری را انجام می‌دهند.
اثرات مهم عرضه سیمان  در بورس کالا
رجبی، معاون بازرگانی سیمان آبیک نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت عرضه سیمان در بورس کالا،گفت:این اقدام،اثرات مهمی را در پی داشته است.
وی تاکید کرد:برای منصفانه شدن نرخ گذاری ها،باید مصالح صنعت مورد توجه قرار گیرد.در این باره ضروری است تا قواعد و قوانین بورس کالا از سوی همه سازمان های تصمیم گیر رعایت شود.
تولید روزانه ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن کلینکر
همچنین وثوق، معاونت فنی سیمان آبیک در این نشست گفت: روزانه ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن کلینکر در سیمان آبیک تولید می شود.
وی تاکید کرد:در سال های اخیر با هدف افزایش ظرفیت تولید، طرح یک و دو در این شرکت به اجرا در آمده است.این طرح ها از بزرگ ترین طرح توسعه ای سیمان در جهان هستند.
مشکل صنایع سیمانی درباره سوخت
وثوق بیان کرد:واحدهای تولید سیمان آبیک دو گانه‌سوز هستند و با استفاده از برق و گاز کار می‌کنند. در تابستان و زمستان که با کمبود برق و گاز مواجه می‌شویم، سوخت مازوت را جایگزین می‌کنیم. این مشکل تمامی صنایع سیمانی است و کاهش تولید را درپی دارد.
اهمیت شعاع تولید در صنعت سیمان
مقصود پورابولی، مشاور مدیرعامل سآبیک نیز در این نشست اظهار کرد: برای تولید هر تن سیمان ۱۰۰ تا ۱۱۰ کیلووات برق، یا ۱۰۰ متر مکعب گاز یا ۱۰۰ لیتر مازوت مصرف می‌شود.
وی ادامه داد: سیمان یک صنعت محلی است و در شعاع محدود باید توزیع و مصرف شود. به همین دلیل در موضوع حمل و نقل و انرژی، شعاع تولید تا مصرف سیمان بسیار مهم است.

گزارشگر: نسیبه نجفی

Twitter Google+ Facebook
112 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها