تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 3185 تاریخ انتشار : 22 آذر 1396
صدای پول: منابع قرض الحسنه ای که مشتریان در اختیار بانک ملی ایران قرار می دهند، طی سالهای متمادی گره گشای حجم زیادی از مشکلات مردم بوده است، به طوری که با استفاده از آن تعداد قابل توجهی مدرسه در نقاط محروم کشور ساخته شده، حجم زیادی تسهیلات ازدواج پرداخت شده و نیازهای اساسی تعداد زیادی از خانواده های نیازمند برطرف شده است.

به گزارش صدای پول به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک در سال گذشته یک میلیون و ۶۷۷ هزار و ۵۵۷ فقره تسهیلات پرداخت کرده که ۳۴۴ هزار و ۲۸۸ فقره آن به ارزش ۲۵ هزار و ۴۳۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه بوده است.

از سوی دیگر طی هفت ماه نخست امسال هم حدود ۵۳۸ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ بیش از ۲۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال توسط بانک ملی ایران پرداخت شده است.

گره گشایی ۸۲ هزار میلیارد ریالی از نیازمندی های اساسی خانوارها در هفت ماه ابتدای امسال با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، پرداخت بیش از ۲۸۳ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه در ۱۰۰ روز ابتدای دولت دوازدهم و پرداخت بیش از ۳۲۵ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه فقط توسط بانک کارگشایی در هفت ماه ابتدای امسال از جمله این اقدامات است.

بانک ملی ایران طی دو سال گذشته ۴۲ میلیارد ریال از منابع قرض الحسنه را به تجهیز مدارس تخصیص داده و در سال جاری نیز ساخت ۱۳ مدرسه در نقاط محروم را تعهد کرده است.

پرداخت بیش از پنج هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه به سازمان بهزیستی، پرداخت بیش از ۶۵۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه رفع احتیاجات ضروری و پرداخت بالغ بر ۳۱۹ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه درمان، بیماری و تحصیل از دیگر اقدامات بانک ملی ایران در این حوزه است.

بانک ملی ایران در راستای عمل به تعهدات دولت تدبیر و امید نیز تنها از ابتدای مرداد ماه که اجرای طرح ضربتی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج آغاز شد تا ۱۵ مهر ماه، ۷۱ هزار و ۸۰۶ فقره از این تسهیلات پرداخت کرد.

بانک ملی ایران از سال ۱۳۹۲ تا کنون، هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت کرده است که روند پرداخت این تسهیلات همچنان ادامه دارد، به طوری که بر اساس تفاهمنامه امضا شده میان کمیته امداد امام خمینی(ره) با بانک، میزان تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به مددجویان تا پایان سال جاری به ۹ هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

در سال جاری بیش از ۱۶ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه بانک ملی ایران به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت شده که رقمی بیش از دو هزار میلیارد ریال را به خود اختصاص داده است. همچنین تا کنون ۱۲۷ هزار خانوار با کمک بانک ملی ایران و از محل منابع قرض الحسنه توانسته اند از پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خارج شوند.

Twitter Google+ Facebook
195 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها