تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 61128 تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۹

مدیرعامل پترول گفت: با مدیریت جهادی و اعتماد به جوانان در سخت ترین شرایط و تحریم های ظالمانه سه طرح مهم پتروشیمی های لردگان، ایلام و ارومیه راه اندازی و به بهره‌برداری رسید تا زمینه برای جهش تولید و رونق اقتصادی فراهم شود و ضمن تبلور خودباوری فعل “خواستن توانستن است” بر بیگانگان نیز به منصه ظهور برسد.
به گزارش صدای پول از روابط عمومی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان(پترول)، مهندس رسول اشرف زاده مدیرعامل این شرکت در مراسم اعطای لوح تقدیر به مدیران عامل پتروشیمی های لردگان، ایلام و ارومیه با یادآوری این نکته که نیروهای جوان و انقلابی موتور راه اندازی این سه طرح بودند، اظهار داشت: هر جا به نسل جوان اعتماد کردیم و حداقل‌ها را در اختیارشان قرار دادیم پیشرفت کردیم و این جوانان با همت، پایمردی و رشادت خویش بذر امید و همدلی را نشاندند و همچون دلاور مردان عرصه دفاع مقدس، صیانت و سازندگی را سر لوحه خود قرار دادند
وی ضمن اشاره به طرح‌های بهره‌برداری‌شده در پترول که اخیراً با فرمان رئیس‌جمهور افتتاح شدند، گفت: در سالی که به فرموده مقام عظمی ولایت به سال “جهش تولید” نامگذاری شده است. سه طرح پتروشیمی‌های لردگان، فاز دوم پتروشیمی ایلام و سولفات پتاسیم ارومیه افتتاح شدند که بالغ ‌بر ۲ میلیون و ۵۹۰ هزار تن به ظرفیت کشور اضافه شده و با احتساب این رقم حدود‌ ۷۰۰ میلیون دلار به درآمد صنعت نیز اضافه شده و دو محصول جدید و با ارزش اوره و سولفات پتاسیم نیز به سبد محصولات تولیدی اضافه شدند که این موضوع برای مجموعه پترول و هلدینگ خلیج‌فارس حائز اهمیت است.
مدیرعامل پترول با اشاره به دستاوردهای ارزشمند راه اندازی طرح های مذکور از جمله راه اندازی طرح¬ها بدون حضور کارشناسان خارجی و صاحبان دانش فنی و دستیابی به رکورد ایمنی گفت این دستاوردها در سال جهش تولید مصداق بارزی است از تجلی خودباوری، ایثار، حسن تدبیر، جسارت در تصمیم¬گیری مدیران و همکاران که در مسیر دشوار مسئولیت ها، با صمیمتی بی بدیل و رشادت بی مثال افتخارات بزرگ آفریدند.
اشرف زاده حرکت قطار پترول را در اجرای طرح‌های تکمیلی صنعت پتروشیمی مهم ارزیابی کرد و گفت: همان گونه که در راه‌اندازی طرح نشان دادیم با کار تیمی، تقویت خودباوری و گام های استوار می‌توان در جنگ اقتصادی پیروز شد، به طور حتم می‌توان در اجرای به‌موقع طرح‌ها نیز موفق عمل نمود.
اشرف زاده سیاست توسعه صنایع تکمیلی و احداث پارک های پایین دستی را در راستای تکمیل زنجیره تولید، ایجاد تنوع بیشتر در محصولات تولیدی، ارتقای ارزش سبد محصولات جلوگیری از خام فروشی، ایجاد اشتغال پایدار و شکوفایی اقتصاد در مناطق کمتر توسعه یافته از جمله برنامه¬های مهم پترول دانست و گفت: همه این برنامه ریزی ها دارای یک رویکرد مشخص همانا پرهیز از خام فروشی و تبدیل محصولات پایه و میانی به محصولات باارزش افزوده بالا هستند.
وی اشتغال‌زایی را در مسیر تکمیل زنجیره ارزش مهم ارزیابی کرد گفت: با اجرایی شدن طرح‌های مختلف در حوزه پایین دست، فرصت‌های زیادی برای ایجاد اشتغال فراهم خواهد شد و با نگاه سازندگی می‌توانیم زمینه‌های توسعه بیشتر را فراهم کنیم.
در خاتمه این مراسم به‌رسم یادبود، لوح تقدیر از طرف مدیرعامل پترول به مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی لردگان، ایلام و ارومیه اهدا شد.

Twitter Google+ Facebook
84 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها