تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 105727 تاریخ انتشار : 15 آذر 1402

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: : در چارچوب طرح جامع منطقه، ماکو به یک مقصد گردشگری و قطب جذب گردشگران تبدیل خواهد شد.

به گزارش  خبرنگار پایگاه خبری صدای پول، حسین گروسی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در حاشیه دومین روز نمایشگاه اوراسیا  در جمع خبرنگاران اظهار کرد : برنامه‌های گسترده‌ای در غرفه منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو  اجرا شده است. در این راستا تصویب طرح جامع در کارگروه تخصصی و سازمان محیط زیست، اهداف و ماموریت‌های منطقه آزاد را محقق کرده است.

وی ادامه داد:  در زمینه تولیدات ارگانیک دام و باغ‌های مدرن با مساحت ۲۰۰۹ هکتار به بخش خصوصی واگذار شده و در حال حاضر روی موضوع تولید محصولات باغی، گردو و پسته به صورت مدرن فعالیت می کنیم. منطقه آزاد ماکو در زمینه های تجارت، لجستیک و ترانزیت یکی از بزرگترین دهکده‌های لجستیک کشور معروف بوده که در مسیر کوریدور شرق به غرب قاره آسیا به اروپا وصل می‌شود.

گروسی در ادامه بیان کرد: منطقه آزاد ماکو  در زمینه معادن دارای یکی از مهمترین منابع سنگ در کشور  است. ما در این حوزه از معدنکاران و تولیدکنندگان فعال در این زمینه جهت همکاری دعوت می‌کنیم. منطقه آزاد ماکو زمینه‌های متنوعی برای سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارها فراهم کرده که می تواند به رشد و توسعه اقتصادی این منطقه کمک کند.

وی خاطرنشان کرد : بخش معدن منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو به دلیل داشتن معادن بی‌نظیر و کم نظیر سنگ، ممکن است رتبه اول را به خود اختصاص دهد. به تازگی ایمیدرو پنج پهنه معدنی جدید را معرفی کرده و معدنکاران با تخصص در فراوری معدنی دعوت به شرکت در مناقصات و مزایده‌های این حوزه شده‌اند.: با توجه به این موقعیت ها، ما امیدواریم که شرکت‌های بزرگ معدنی به منطقه آزاد ماکو بیایند و این منطقه به یک قطب صنعت معدن تبدیل شود.

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو گفت: در چارچوب طرح جامع منطقه، ماکو به یک مقصد گردشگری و قطب جذب گردشگران تبدیل خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو تصریح کرد : هفته گذشته با شرکت هواپیمایی ماهان توافق‌نامه‌ای منعقد شد تا پروازها و سفرهای ترکیبی داخلی و خارجی به منطقه آزاد ماکو برقرار شود. این تدابیر با هدف افزایش جذابیت سفرها و کاهش هزینه‌ها برای مسافران انجام شده که این اقدامات به همراه دیگر تدابیر معرفی شده در طرح جامع، با استقبال علمی مناسبی مواجه شده‌اند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو همچنین به دستاوردهای برجسته منطقه آزاد در حوزه صنعت پوشاک، تولید مواد غذایی، صادرات و بازاریابی خارجی اشاره کرد و به اهمیت گردشگری و توسعه همکاری‌های بین‌المللی در این زمینه تأکید کرد.

وی گفت: در حال حاضر، مناطق آزاد از نقطه نظر صنعت پوشاک به یکی از قطب‌های جهانی تبدیل شده‌اند و برندهای این صنعت از تولیدات این مناطق به عنوان برندهای جهانی شناخته شده‌اند.

گروسی با اشاره به اینکه منطقه آزاد ماکو به دلیل موقعیت جغرافیایی نزدیکترین نقطه اتحادیه اروپا و همچنین به مناطق اوراسیا و کشورهای همسایه است، گفت: با حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و افزایش همکاری با کشورهایی مانند روسیه، تاتارستان و قزاقستان، میزان تولیدات و صادرات این منطقه را افزایش خواهیم داد.

Twitter Google+ Facebook
8 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها