تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 101529 تاریخ انتشار : 21 مرداد 1402

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای پول،مدیر عامل دارو سازی جابربن حیان در بازدید  خبرنگاران  از  بخش های مختلف این شرکت داروسازی و آشنایی با روند تولید دارو در دجابر، اعلام کرد:این مجتمع دارو سازی یازده خط تولیدی فعال دارد و نقش مهم و برجسته ای در تولید داروهای مورد نیاز در کشور دارد.

عاصم عبدالله پور  با تشریح بخش های مختلف تولید دارو در این شرکت،خبر داد: شرکت دارو سازی جابربن حیان بزرگترین تولید کننده  انتی بیوتیک در  کشور به شمار می رود. این کارخانه دوخط اسپری تنفسی و بینی فعال دارد که یکی از بزرگترین و مجهز ترین در کشور است

وی با بیان اینکه این شرکت ۱۷۳ پروانه فعال دارد،گفت:ارز دولتی دارویی به دجابر تعلق می گیرد اما در حال حاضر روند تامین ارز بسیار کند و آهسته شده است.

مدیر عامل دجابر تاکید کرد علاوه بر محصولا موجود تا  تا پایان سال ۲۵ محصول جدید نیز در خط تولید قرار می گیرند و در بازار عرضه می شوند.

گفتنی است شرکت سرمایه گذاری شفادارو در سال ۱۳۸۳ با هدف سرمایه گذاری در سهام شرکت هایی با زمینه فعالیت در حوزه دارویی، غذایی، شیمیایی یا بهداشتی و درمانی فعالیت خود را آغاز کرد. در حال حاضر این شرکت جزء واحدهای فرعی و هلدینگ تخصصی شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا است.

شرکت های تحت مدیریت و کنترل شرکت سرمایه گذاری شفادارو از جمله شرکت های موثر در حوزه تولید و توزیع دارو در سطح کشور هستند. شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری شفادارو شامل شرکت داروسازی دانا (سهامی عام)، داروسازی اسوه (سهامی عام) داروسازی جابرابن حیان (سهامی عام)، سهامی عام صنعتی کیمیدارو، داروسازی راموفارمین (سهامی خاص)، پخش رازی (سهامی عام)و دارویی پخش رازی (سهامی خاص) است.

این شرکت ها در تولید، فروش و توزیع انواع اشکال دارویی از جمله مواد اولیه، ویال های تزریقی، قرص و کپسول، سوسپانسیون، قطره، پماد، اسپری، شربت، آمپول، سرنگ و مواد شیمیایی در بازار دارویی کشور نقش فعال و موثری را ایفا می کند.

شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا به عنوان یک هلدینگ چندرشته ای، زیرمجموعه بانک ملی ایران است و در حوزه های مختلف از جمله داروسازی، کشاورزی، خدماتی، صنعتی و ساختمانی فعالیت می کند.

از جمله شرکت های تحت مدیریت هلدینگ آینده پویا می توان به هلدینگ سرمایه گذاری شفا دارو، شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، شرکت کارخانجات صنعتی و تولیدی اتمسفر، شرکت ملی مسکن و صنایع ساختمانی، شرکت المکاسب، گروه صنعتی بلا، شرکت کشت و صنعت و دامپروری دشت چشمه بناب، شرکت نکاچوب و شرکت بهره برداری و صنایع چوب فریم اشاره کرد.

گزارشگر:نسیم نجفی

Twitter Google+ Facebook
31 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها