تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 3232 تاریخ انتشار : 22 آذر 1396

صدای پول: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۱۲۴۴ دلار و ۱۴ سنت رسید.

به گزارش صدای پول به نقل از تسنیم ، در حالی که سرمایه گذاران در انتظار مشخص شدن نتیجه نشست دو روزه فدرال رزرو هستند، قیمت طلا پس از رسیدن به پایین ترین رقم حدود ۵ ماه گذشته در جلسه قبل، امروز نیز کاهشی اندک مواجه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۱۲۴۴ دلار و ۱۴ سنت رسید.

قیمت هر اونس طلای آمریکا نیز امروز با ۰.۳۴ درصد افزایش به ۱۲۴۵ دلار و ۹۰ سنت رسید.

بازارهای بورس، بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا و ارزش دلار روز چهارشنبه و به دنبال پیروزی دوگ جونز دموکرات در انتخابات میان دوره ای سنا در آلاباما با کاهش مواجه بود. پیروزی دموکرات ها در این انتخابات ضربه ای سیاسی به ترامپ محسوب مبی شود.

به گفته یک تاجر هنگ کنگی، پیروزی جونز می تواند تاثیری افزایشی بر قیمت طلا و تاثیری کاهشی بر ارزش دلار داشته باشد. وی افزود، تقویت اخیر ارزش دلار می تواند منجر به برداشت سود در بازار شود و این نیز به قیمت طلا کمک خواهد کرد.

نرخ بهره در آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون دو بار افزایش یافته و تحلیلگران می گویند، سومین افزایش به میزان ۲۵ صدم درصد تقریبا به صورت قطعی امروز اتفاق خواهد افتاد و نرخ بهره به ۱.۲۵ و ۱.۵۰ درصد برسد.

بازارها همچنین منتظرند تا ببینند در بیانیه امروز بانک مرکزی امریکا چه سرنخ هایی در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره در سال آینده داده می شود.

قیمت طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است زیرا چنین افزایشی موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و افت قیمت فلز زرد می گردد.

 

Twitter Google+ Facebook
239 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها