تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 350 تاریخ انتشار : 9 آبان 1396
25 Latest Articles
صدای پول:بانک مرکزی از عملکرد چشمگیر بانک کشاورزی در طرح پرداخت ضربتی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج قدردانی کرد .

به گزارش  صدای پول و به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، آیین تجلیل از دست اندرکاران طرح پرداخت ضربتی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج روزدوشنبه هشتم آبان در سالن اجتماعات بانک مرکزی برگزار شد و طی آن دکتر ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی لوح سپاس از عملکرد بانک کشاورزی را به دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این بانک اهدا کرد.

بر اساس این گزارش، در این مراسم میرمحمد صادقی مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی گزارشی از چگونگی اجرای طرح پشتیبان پیوندها ارائه داد و اظهار داشت : در اجرای دستورالعمل بانک مرکزی از ابتدای مرداد سال جاری و طی دوماه نزدیک به ۵۲۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه یکصد میلیون ریالی ازدواج به واجدان شرایط پرداخت شد و تعداد متقاضیان در صف انتظار این تسهیلات به یکصد و سی هزار نفر کاهش یافت .

 وی افزود: خوشبختانه شبکه بانکی علیرغم محدودیت منابع، همکاری بسیار مطلوبی در موضوع افزایش سقف تسهیلات ازدواج به یکصد میلیون ریال انجام داد و امیدواریم دریافت کنندگان این تسهیلات، توجه بیشتری در پرداخت به موقع اقساط داشته باشند.

   در ادامه این مراسم، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان طی سخنانی ضمن قدردانی از مشارکت موثر بانک های عامل در اجرای طرح ضربتی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تسهیل شرایط تشکیل خانواده برای جوانان گفت : مبلغ تسهیلات اعطایی ازدواج در سال پایانی عملکرد دولت یازدهم بیش از ۳۵۰ درصد نسبت به سال آغاز فعالیت آن ، افزایش داشته است . وی همچنین با اشاره به برنامه های وزارت ورزش و جوانان در دولت دوازدهم برای کاهش مشکلات و افزایش نشاط و امید در میان جوانان گفت : یکی از اقدامات انجام گرفته در این باره، راه اندازی دفاتر مشاوره ازدواج در استان های مختلف کشور است که امیدواریم به تحکیم بنیان خانواده و کاهش آمار طلاق در کشور منجر شود.

 این گزارش می افزاید: دکتر ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی ضمن تشکر از عملکرد بانک های عامل در طرح ضربتی پرداخت تسهیلات ازدواج و پرداخت بیش از ۸۸۵ هزار فقره تسهیلات ازدواج از ابتدای سال ۹۶ ، یادآور شد : سنت زیبای قرض الحسنه یکی از مهمترین  برکات اجرای قانون بانکداری بدون ربا است که امیدواریم استمرار این سنت حسنه ، آثار مثبت بیشتری برای گشودن گره از مشکلات زندگی مردم داشته باشد .

سیف در ادامه با تاکید بر لزوم مشارکت مردم در افزایش منابع قرض الحسنه ، به اقدامات کنترلی بانک مرکزی برای تفکیک کامل منابع قرض الحسنه از سایر منابع بانک ها اشاره کرد و افزود : اکنون  اطمینان بسیار بیشتری نسبت به تخصیص بهینه منابع قرض الحسنه بانک ها به منظور رفع مشکلات مردم ایجاد شده است .

در پایان این مراسم لوح سپاس از عملکرد بانک های عامل در طرح پرداخت ضربتی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج توسط وزیر ورزش و جوانان و رییس کل بانک مرکزی  به مدیران عامل این بانک ها اهدا شد.

شایان ذکر است بانک کشاورزی در اجرای دستورالعمل بانک مرکزی و طرح پشتیبان پیوندها، از ابتدای مرداد تا پایان مهر سال جاری ۶۶۳۶ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به ۶۴۰۰۰ نفر از واجدان شرایط پرداخت کرد. این بانک همچنین به نمایندگی از شبکه بانکی کشور، مسئولیت طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی این طرح با عنوان «پشتیبان پیوندها» و «فرجام شیرین» را برعهده داشت.

Twitter Google+ Facebook
337 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها