تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 2739 تاریخ انتشار : 18 آذر 1396
صدای پول: احتشام فلا‌ح‌فر عضو هیأت مدیره در گفتگوئی اظهارداشت: بنگاه‌های اقتصادی و بانک‌ها به دو صورت رشد می‌کنند؛ یا براساس امکانات موجود ظرفیت‌سازی می‌کنند و یا در ابتدای مسیر رشد؛ اهداف و آینده خود را تعریف می‌کنند و در مسیر رسیدن به اهداف، ظرفیت‌ها و امکانات خود را فراهم می‌کنند که درراستای این دو‌مورد به نظر بنده اگر در مسیر رشد و ترقی ابتدا ظرفیت ایجاد شود بهتر است.

به گزارش صدای پول به نقل از روابط عمومی پست بانک،وی تصریح کرد: پست بانک ایران دارای امکانات و ظرفیت‌های بالقوه بسیاری ازجمله دارا بودن بیش از ۸ هزار باجه خدمات بانکی شهری و روستائی درسطح کشور است که بعنوان نقطه قوت آن محسوب شده و بایستی از این ظرفیت بهینه استفاده شود. در حوزه ارتباطات نیز این بانک به‌عنوان بانک توسعه‌ای و تخصصی حوزه ICT و IT است و این مهم قطعاً می‌تواند فرصت مناسبی برای مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه باشد.
فلاح‌فر افزود: خدمات اعتباری پست بانک ایران در سه حوزه؛ بانکداری خرد، بانک توسعه‌ای و تخصصی حوزه ICT و IT و همکاری با فعالان اقتصادی ارائه می‌شود. البته این بانک بعنوان گسترده‌ترین خرده‌بانکدار کشور، مشتریان خود را درحوزه روستائی و مناطق شهری نیز تأمین مالی می‌کند که این مهم جهت خرید ابزارکار و تجهیزات موردنیاز برای تولید در راستای اشتغال‌زائی و رونق اقتصادی مناطق روستائی و کم برخوردار بوده و بسیار مؤثر می‌باشد.
عضو هیأت مدیره تأکید کرد: درحوزه بانک توسعه‌ای و تخصصی حوزه ICT و IT نیز تمرکز بر صدور ضمانتنامه‌ها، خدمات ارزی، اعطای تسهیلات به فعالان حوزه‌های مذکور، ایجاد ظرفیت‌های جدید در این حوزه‌ها و سایرخدمات مرتبط است. درحوزه سایر بخش‌های اقتصادی، طرح هائی که دارای توجیه اقتصادی و اشتغال‌زائی مناسبی هستند درصدر اعطای تسهیلات این بانک قرار دارد. بطوریکه طرح های پتروشیمی، منافع اجتماعی، خرید اتوبوس و امثال آن در اولویت قرار دارد.
وی اضافه کرد: پست بانک ایران از سال ۱۳۹۵در حوزه ارزی عملکرد نسبتاً قابل توجهی داشته و خدمات آن شامل؛ حوالجات ارزی، فروش ارز، گشایش اعتبارات اسناد دیداری، صدور ضمانت‌ها و سایر خدمات رایج ارزی می‌باشد.
فلاح فر در ادامه به تشریح عاملیت صندوق توسعه ملی و اقدامات بانک در این زمینه پرداخت و گفت: در این حوزه ازسال گذشته ۴۵۰۰ میلیارد ریال منابع دراختیار پست بانک ایران برای ایجاد طرح‌های جدید و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی قرار داده شد که در این راستا، بانک گام های خوبی را برداشته و نقش خود را به درستی ایفا نموده و سهم قابل توجهی از حوزه روستائی را به خود تخصیص داده است. علاوه بر آن تسهیلات ارزی نیز از محل صندوق مذکور و منابع داخلی بانک برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی تخصیص داده شده و با این اقدام بانک عملاً به طرح‌های سرمایه‌گذاری توسعه‌ای ورود پیدا کرده است. بطوریکه چندین پروژه را درمرحله گشایش اعتبار اسنادی دارد. همچنین با توجه به این عاملیت و ایجاد روابط کارگزاری بانکی با کشورهای خارجی درحال حاضر در حوزه‌های ارزی نیز شامل؛ انجام عملیات گشایش اعتبار اسنادی (یوزانس) و گشایش اعتبار اسنادی مدت‌دار درقبال تعهد از سوی خریداران داخلی و سایر خدمات توسط این بانک انجام می‌شود و خوشبختانه عملکرد خوبی در این زمینه دارد.
عضو هیأت مدیره بیان داشت: محور فعالیت‌های حوزه‌های اعتباری توجه به عدم ایجاد معوقات بانکی و وصول مطالبات است. درواقع اقدام های مؤثر در حوزه اعتباری از ایجاد مطالبات جدید جلوگیری کرده و با مدیریت صحیح، زمینه وصول مطالبات گذشته نیز به خوبی مهیا می‌شود. بطوریکه مطالبات بانک طی یک‌سال اخیر ۴ درصد کاهش یافته که امیدواریم تا پایان سال جاری این نسبت تک رقمی شود. البته همه اینها ناشی از پیگیری وصول مطالبات و پیگیری پرونده‌ها و درخواست های اعتباری است. بطوریکه در همین راستا دستورالعمل‌ها و رویه‌ها با محوریت فعالیت‌ها در دو بخش شامل؛ ارائه خدمات جدید و تهیه دستورالعمل‌ها و رویه‌های جدید انجام شد تا بتوانیم خدمات جدید را بصورت شفاف و مشخص به واحدهای مربوطه اعلام کنیم. اصلاح رویه‌های موجود درخصوص سامانه نرم‌افزار جدید بانک نیز از الزاماتی بود که به خوبی انجام شده است.
فلاح‌فر اظهارداشت: بطورکلی خدمات نوین، صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت توسعه فراز اعتماد، اپلیکیشن موبایلی سکه همراه، یارا کارت و بسیاری از خدمات نوین دیگر ازجمله اقداماتی است که برای حفظ مشتریان و درآمدزائی آنان در دستور کار بانک قرار گرفته است. بطورکلی باید بتوانیم در حفظ مشتریان و به نوعی وصل کردن آنان به بازار سرمایه مثمرثمر باشیم یعنی مدیریت منابع مشتریان را به‌خوبی انجام دهیم.
وی تجمیع و یکپارچه‌سازی نرم افزارهای بانک را جزو ضرورت‌های اجتناب ناپذیر بانک برشمرد و بیان داشت: ظرفیت‌های بسیار خوب پست بانک ایران و خدمات متنوع این نرم‌افزار عملاً فضای مناسبی را برای رقابت بانک با سایر بانک‌ها فراهم نموده است.
فلاح‌فر درپایان تأکید کرد: اکثر دستگاه‌هائی که درمناطق روستائی خدمت‌رسانی می‌کنند ازجمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌خوبی به ظرفیت‌ها و امکانات پست‌بانک آگاهی دارند و باتوجه به این ظرفیت‌ها و خدمات ویژه می‌توانیم سهم خود را از شبکه بانکی افزایش دهیم. البته این مهم با همراهی همه‌جانبه، افزایش ظرفیت علمی و تخصصی مجموعه و توجه به شرایط اقتصادی و بانکی کشور، نظارت درست و افزایش دانش و تلاش بیشتر میسر خواهد بود تا بتوانیم با جهش قابل توجهی بعنوان گسترده‌ترین خرده بانکدار کشور سهم خوبی از شبکه بانکی را به خود اختصاص دهیم.
Twitter Google+ Facebook
267 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها