تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 3208 تاریخ انتشار : 22 آذر 1396

صدای پول: بانک توسعه صادرات ایران ضوابط تمدید مهلت بازپرداخت تسهیلات حمایتی برای صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی به کشور عراق را اعلام کرد.

به گزارش صدای پول به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، تسهیلات گیرندگان پس از ارائه درخواست خود مبنی بر تمدید مهلت بازپرداخت تسهیلات باید نسبت به بازپرداخت سود ناشی از دوسال تمدید (بر اساس محاسبات شعب) اقدام نمایند.
براساس این گزارش، در صورتی که تسهیلات گیرنده اعلام کند امکان پرداخت سود مربوط به دوسال تمدید را در حال حاضر ندارد، پس از ارایه درخواست مکتوب به پرداخت سود متعلقه همزمان با تسویه اصل تسهیلات در پایان دوران تمدید، متعهد می‌شود و شعبه مربوطه مبالغ یاد شده را به حساب بدهی وی منظور خواهد کرد.
همچنین تمدید سررسید قرارداد در صورت ارایه الحاقیه ضمانت نامه صندوق ضمانت صادرات ایران بابت پوشش اصل و سود (دوران قرارداد اولیه و دوران تمدید قرارداد) و تمدید سررسید آن تا زمان سررسید جدید تسهیلات تحت عنوان وثیقه امکان پذیر خواهد بود.
سررسید تسهیلات مذکور از زمان انعقاد قرارداد اولیه، به مدت دوسال و حداکثر تا تاریخ سررسید جدید سپرده‌های بانک مرکزی ج.ا.ا قابل تمدید است.
مهرماه سال ۹۴ هیات وزیران در راستای حمایت از صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران به کشور عراق، طی تصویب‌نامه‌ای بانک توسعه صادرات را بعنوان بانک عامل به منظور اعطای تسهیلات ارزی به میزان دویست میلیون دلار تعیین کرد.
هیات دولت طی مصوبات بعدی دوره بازپرداخت این تسهیلات را در آذرماه ۹۵ برای اولین بار به مدت یکسال و در آبان ماه ۹۶ برای بار دوم به مدت یکسال تمدید کرده است.
Twitter Google+ Facebook
231 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها