تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 3102 تاریخ انتشار : 21 آذر 1396
صدای پول: سود سالیانه این اوراق ۱۷ درصد است که هر شش ماه یک بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به عنوان عامل پرداخت به حساب دارندگان این اوراق واریز می شود و سازمان برنامه و بودجه کل کشور بازپرداخت اصل و سود این اوراق را ضمانت کرده است.

وزارت امور اقتصادی و دارایی جهت تامین نقدینگی مورد نیاز برای طرح تحول سلامت (خرید تجهیزات پزشکی) ، صکوک مرابحه به ارزش ۲ هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه منتشر می کند.

 به گزارش صدای پول و به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، غلامرضا ابوترابی با اعلام خبر فوق افزود: بنا به درخواست مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های مالی عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص تامین مالی دولت از طریق انتشار اوراق مرابحه جهت خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شرکت واسط مالی فروردین چهارم(با مسئولیت محدود) به عنوان ناشر این اوراق تخصیص داده شد.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه گفت: بر اساس ماده ۲۷ قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران، این اوراق معاف از ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار است.

وی در خصوص صکوک مرابحه سلامت توضیح داد: کالای مورد نیاز بانی در این اوراق، تجهیزات پزشکی است که توسط ناشر(شرکت واسط مالی فروردین چهارم) از فروشنده دارایی یعنی شرکت تولیدی و صنعتی آوا پزشک (سهامی خاص) خریداری  و به صورت اقساطی به بانی(وزارت امور اقتصادی و دارایی) فروخته می شود.

ابوترابی ادامه داد: سود سالیانه این اوراق ۱۷ درصد است که هر شش ماه یک بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به عنوان عامل پرداخت به حساب دارندگان این اوراق واریز می شود و سازمان برنامه و بودجه کل کشور بازپرداخت اصل و سود این اوراق را ضمانت کرده است. شایان ذکر است که این اوراق، ۴ ساله و فاقد بازارگردان و متعهد پذیره نویس است.

وی اظهار داشت: صکوک مرابحه سلامت از فردا چهار شنبه  ۲۲آذر۹۶ تا یکشنبه ۲۶آذر۹۶ با نماد “سلامت۶” در بازار ابزارهای نوین مالی شرکت فرابورس ایران منتشر خواهد شد.

Twitter Google+ Facebook
296 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها