تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 659 تاریخ انتشار : 16 آبان 1396

صدای پول:در راستای افزایش قدرت خرید سرپرستان خانوارهای یارانه بگیر به‌خصوص روستائیان و کمک به توسعه اشتغالهای خرد و رونق تولید به زودی یاراکارت های اعتباری ۱۰ ، ۲۰ ، ۳۰ ، ۴۰ و ۵۰ میلیون ریالی صادر می شود.

به گزارش صدای پول به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران، خسرو فرحی مدیر عامل پست بانک ایران افزود: با استفاده از این کارت ها سرپرستان خانوارها می‌تواند با خرید کالا یا خدمت، بهای تمام شده اموال و خدمات را پرداخت کرده و این بانک پس از صدور صورتحساب، بدهی خانوارها را به صورت نقدی و یا به اقساط مساوی در سررسیدهای معین از وی دریافت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر اعتبار تخصیص یافته کارت های اعتباری در سیستم بانکی کشور برای هر خانوار حداکثر ۵۰ میلیون ریال است، اظهارداشت: اعتبار تخصیص یافته در این کارت ها برای خانوارهای یک، دو، سه، چهار و پنج نفره و بیش از آن به ترتیب ۱۰ ، ۲۰ ، ۳۰ ، ۴۰ و ۵۰ میلیون ریال بوده و هریک از سرپرستان خانوارها صرفاً می توانند به تعداد افراد یارانه بگیر خود تا سقف تعیین شده از آن بهره مند شوند.

مدیرعامل پست بانک ایران تصریح کرد: یاراکارت اعتباری دارای ویژگی گردان است؛ بدین معنا که با پرداخت اقساط تسهیلات مربوطه مجددا به میزان اصل مبلغ اقساط در یاراکارت شارژ می شود.

وی نرخ سود تسهیلات یاراکارت را برابر عقود غیرمشارکتی مصوب شورای پول و اعتبار اعلام کرد و گفت: امکان بازپرداخت اعتبار مصرف‌شده به‌صورت یکجا و همچنین به صورت اقساطی وجود دارد و مدت بازپرداخت اقساط تسهیلات نیز حداکثر ۳۶ ماه است.

گفتنی است: این کارت ها پس از بهره برداری نهائی از طریق شعب پست بانک ایران در سراسر کشور صادر خواهد شد.

Twitter Google+ Facebook
315 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها