تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 1600 تاریخ انتشار : 4 آذر 1396
 
صدای پول: صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سرمایه گذاری اعتبار ایران، کاشی الوند، فیبر ایران، ملی صنایع مس، مس شهید باهنر، آلومینیوم ایران و قند اصفهان بود.
 

در داد و ستدهای روز جاری شاخص کل بازار با رکوردشکنی تاریخی توانست مرز ۹۰ هزار واحدی را بشکند.

به گزارش  صدای پول به نقل از سنا ، در داد و ستدهای روز جاری شاخص کل بورس یک هزار و ۱۳۰ واحد بالا رفت و در عدد ۹۰ هزار و ۴۶۹ قرار گرفت. این اولین بازار است که شاخص بورس در عمر ۵۰ ساله خود چنین رقمی را تجربه می کند.

در بازار امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و ۳۳۴ میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند. ارزش مبادلات امروز بیش از دو هزار و ۹۵۳ میلیارد ریال بود و در ۷۳ هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در جریان معاملات روز چهارم آذر ماه شاخص کل با رشد یک هزار و ۱۳۰ واحد به رقم ۹۰ هزار و ۴۶۹ واحد رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب یک هزار و ۳۷ و یک هزار و ۱۶۵ واحد صعودی شدند.

نمادهای ملی مس، تاپیکو، پالایش نفت بندرعباس، گل گهر، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه و سرمایه گذاری غدیر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

همچنین گروه های فلزات اساسی، فرآورده های نفتی و کانه فلزی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سرمایه گذاری اعتبار ایران، کاشی الوند، فیبر ایران، ملی صنایع مس، مس شهید باهنر، آلومینیوم ایران و قند اصفهان بود.

در مقابل نمادهای کارتن ایران، سبحان دارو، تولیدی شهید قندی، کمک فنر ایندامین، سرمایه گذاری مسکن شمال شرق، پگاه آذربایجان غربی و موتورسازان تراکتورسازی ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سرمایه گذاران بورسی در بازار امروز برای خرید سهام ملی مس، سرمایه گذاری معادن و فلزات، اوراق مشارکت رایان سایپا، سهام کاشی الوند، سهام آلومینیوم ایران و اوراق صکوک سایپا بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را داشتند.

در سوی دیگر بازار گروهی از سرمایه گذاران برای خروج از اوراق مشارکت رایان سایپا، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، سهام پارس دارو و سهام سیمان اصفهان بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش را داشتند.

در پایان معاملات امروز حق تقدم تاپیکو با معامله ۱۸۰ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و فولاد خوزستان با معامله بلوکی ۵۷۸ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

Twitter Google+ Facebook
298 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها