• امروز : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024

ویژه خبری

اندونزی بازاری بکر برای تولیدات ایرانی/ وضع تخفیفات تعرفه‌ای برای ۲۳۰ کد کالای ایرانی مقرون به صرفه ترین وسیله برای حفظ نظم کمد دیواری! پیام تسلیت مدیر اکتشاف در خصوص شهادت خادم ملت و «شهیدجمهور»، سیدابراهیم رئیسی شهادت، لیاقت مردان خداست و حیف است که این دلاورمردان در بستر به دیدار حق بروند دومین دوره آموزش و توانمندسازی روابط عمومی های اموال تملیکی برگزار شد پیام مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی ایران به مناسبت شهادت رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه پیام تسلیت مهندس بهزاد انصاری مدیرعامل مجتمع پتروشیمی بدر شرق بمناسبت شهادت آیت الله رئیسی برگزاری اولین نمایشگاه گروهی آثار هنری شینبون در ایران پیام تسلیت سرپرست ایکیدو به مناسبت شهادت حضرت آیت ا.. سیّدابراهیم رئیسی پیام تسلیت مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان در پی شهادت رییس‌جمهوری اسلامی ایران و همراهان پیام تسلیت مهندس صانعی مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری در پی شهادت رئیس جمهور مردمی و انقلابی ملت شریف ایران حضرت آیت الله رئیسی و هیئت همراه ایشان پیام تسلیت مدیرعامل ایرانسل به مناسبت شهادت رئیس‌جمهور و همراهان سرپرستی تهران جنوب میزبان مدیرعامل بیمه کوثر برگزاری نمایشگاه الکامپ و تلکام استان مرکزی با حمایت ایرانسل حضور شرکت‌های گروه مالی گردشگری در دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی در سال گذشته مبلغ ۴۶۵ میلیون یورو از مطالبات ارزی و ۶۱۸ هزار میلیارد ریال از مطالبات ریالی این بانک وصول و به چرخه تسهیلات دهی بازگشت

1

سفرهای استانی سازمان اموال تملیکی، نمونه ای موفق

  • کد خبر : 110491
  • 28 اسفند 1402 - 16:05
سفرهای استانی سازمان اموال تملیکی، نمونه ای موفق

پشت میز نشینی!پدیده ای که معمولا در بروکراسی پیچیده کشورها، تبدیل به آفتی برای ساختار دستگاه های اجرایی می شود. بدون شک برای کشوری با گستردگی ایران نیز،تمرکز دستگاه های اجرایی در پایتخت،نظارت بر عملکردها را در سایر مناطق که با پایتخت فاصله دارند، با چالش مواجه می کند. روندهای طولانی و پیچیده بوروکراتیک اداری […]

پشت میز نشینی!پدیده ای که معمولا در بروکراسی پیچیده کشورها، تبدیل به آفتی برای ساختار دستگاه های اجرایی می شود. بدون شک برای کشوری با گستردگی ایران نیز،تمرکز دستگاه های اجرایی در پایتخت،نظارت بر عملکردها را در سایر مناطق که با پایتخت فاصله دارند، با چالش مواجه می کند. روندهای طولانی و پیچیده بوروکراتیک اداری توام با خارج از دید قرار گرفتن مناطقی که از پایتخت دور هستند، زمینه ای را فراهم می کند که می تواند اهداف عالیه یک سازمان با چالش مواجه کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی به نقل از ماهنامه صدای پول، از همین رو دولت سیزدهم پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر جدی گرفتن سفرهای استانی،این سفرها را در سرفصل سیاست های همه مدیران خود قرار داد و این رویه را به امری رایج و متداول تبدیل کرد. از این رو حجم بالای سفرهای استانی رییس جمهور محترم و وزیر امور اقتصادی و دارایی که با رویکرد نتیجه محوری صورت می گیرد،تحرکی را در همه سازمان های زیر مجموعه به خصوص دستگاه های اجرایی در بخش اقتصادی به وجود آورد.

رویه ای که موجب شد تا شهرهای دیگر نیز از وضعیت خاکستری خارج شده و علاوه بر تقویت پیوند بی واسطه دولتمردان  و مردم، گره های کور مشکلات در مناطق مختلف کشور نیز به تدبیر دولت محترم  در مسیر گشایش قرار گرفت.

*سفرهای نتیجه بخش استانی در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی

این روند در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی به شکل دیگری ظهور و بروز کرد. با سفرهای استانی در این سازمان مدیران آن توانستند تا با اشرافی عمیق بر روند کارها در هر یک از استان های کشور،علاوه بر شناسایی مشکلات  آنها، پیوندی عمیق را با کارکنانی که در دهه های گذشته همواره در سایه کار می کرده اند برقرار کنند.

بدون شک مجموعه سفرهای استانی،دیدار با مدیران استانی در سازمان های مختلف و بازدید های میدانی و صدور دستور برای حل مشکلات در همان شهرها و گره گشایی در همان محل بروز مشکلات، یکی از عوامل مهمی است که سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی را به رکوردهای بی نظیری رسانده است.

سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی،در راستای سیاست های رکورد شکنی خود موفق شد تا با برنامه ریزی گسترده برای همه مدیران ارشد سازمان،سفرهای استانی نتیجه محوری را رقم بزند.یکی از مقصدهای سفرهای استانی مدیران سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی،استان خراسان رضوی است؛شهری که به دلیل جایگاه رفیعش در کشور،از اهمیت فراوانی برخودار است.

*زمستان سرد اسفند ماه در خراسان رضوی

۱۴ اسفند بود که کارگروه پایش و نظارت سازمان راهی خراسانی رضوی شد تا بیست و هشتمین دور از این سفرها را رقم بزند.

در پی ابلاغ شیوه نامه بازدیدهای کارگروه پایش و نظارت سازمان که در اردیبهشت سال جاری انجام شد، سفرهای استانی این کارگروه آغاز شد و کاروان این کارگروه صبح به استان خراسان رضوی رسید.کارگروه مذکور متشکل از  کارشناسان و نمایندگان حوزه های مختلف سازمان بود که راهی این سفر شد.

یکی از دستاوردهای این سفر،دیدار چهره به چهره با کارکنان،دریافت نظرات آنها و اطلاع رسانی بی واسطه نظرات مدیران به بدنه اجرایی در این استان ها بود که با موفقیت صورت گرفت.

*شرح چهره به چهره عملکرد و مشکلات

اسکندر یارنسب مدیرکل پایش، نظارت و مدیریت عملکرد سازمان اموال تملیکی که به عنوان سرپرست کارگروه اعزامی به این سفر رفته است درباره ابعاد این سفر گفت: دیدار چهره به چهره با کارکنان، بازدید از ابنیه و انبارهای استان و دیدار با مدیران مرتبط سطح استان در این سفر دوروزه انجام خواهد شد.

مدیرکل پایش، نظارت و مدیریت عملکرد سازمان اموال تملیکی در بیست و هشتمین دوره از سلسله سفرها به اداره های کل استانی سازمان متبوع خود در جمع کارکنان استان خراسان رضوی در این باره گفت: یکی از اقدامات مهم سازمان اموال تملیکی، برگزاری سلسله سفرهای استانی برای تشکیل داشبورد مدیریتی به منظور احصای داشته های سازمان در اقصی نقاط کشور است.

وی افزود: امر پوشیده ای در سازمان اموال تملیکی وجود ندارد و این سفرها منتج به شفاف تر و شیشه ای تر شدن سازمان در همه ابعاد شده است.

*سفرهای استانی باید نتیجه محور باشد

یارنسب خواستار بهره برداری بهینه از نتایج سفرهای استانی شد و ادامه داد: مجموع یافته های این سفرها در حوزه کلان برنامه ریزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و تلاش می کنیم تا این سازمان را از تمرکزگرا بودن که از ساختار قانونی آن نشأت گرفته است، تغییر دهیم.

وی با بیان اینکه در ادامه این سفرها، حوزه های مختلف اداره های کل ستادی سازمان نیز مورد بررسی و کنکاش قرار می گیرند، تصریح کرد: در پایان مجموع سفرهای استانی و ستادی، تصویری کامل، علمی و جامع از وضعیت موجود سازمان در سراسر کشور در اختیار تصمیم گیرندگان گذارده خواهد شد.

یارنسب ادامه داد: سازمان اموال تملیکی از لحاظ ساختاری، سیستمی و منابع انسانی در فرضیه مانده و اقدام سیستماتیک، استاندارد و عملیاتی در آن صورت نگرفته بود اما  در دو سال گذشته اقدامات مهمی صورت گرفته است.

مدیرکل پایش، نظارت و مدیریت عملکرد سازمان اموال تملیکی در پایان، مخاطبان اصلی و جامعه هدف سازمان را مزایده گران نامید و اظهار داشت: باید تلاش شود تا توازن میان اهداف سازمان و حفاظت از حقوق بیت المال در کنار رعایت حقوق مزایده گران و خریداران محترم رعایت شود که تحقق این مهم، از جمله وظایف همکاران محترم در استان ها است که البته در این زمینه هم موفق هستند.

*رویکرد صحیح سازمان اموال تملیکی در خراسان جنوبی

مرتضی ذاکریان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و نماینده وزیر اقتصاد در استان خراسان جنوبی در این باره معتقد است:نگاه حاکم بر سازمان اموال تملیکی مبنی بر ارتقای سطح خدمات دهی در استان ها رویکرد درستی است.در این زمینه ضروری است که ساختار و زیربنای اداره کل استان خراسان جنوبی تقویت شود تا پس از آن بشود انتظارات ویژه ای از این تشکیلات اداری داشت.

ذاکریان،نظارت مستقیم بر عملکرد سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در این استان را یکی از رموز موفقیت این سازمان می داند می گوید:راه اندازی کاروانی برای بررسی وضعیت استان ها توسط کارگروه پایش و نظارت،اقدام مثبتی است. با این نگاه،دیگر کنترل از راه دور صورت نمی گیرد و با مشاهدات میدانی، مشکلات و موانع خدمات رسانی شناسایی می شود و تلاش ویژه ای برای حل آن صورت می گیرد.

نماینده وزیر اقتصاد با بررسی مشکلات این سازمان در استان خراسان جنوبی معتقد است:یکی از مشکلات کمبود منابع انسانی است. از آنجایی که در اداره کل استان، کمبود شدید منابع انسانی محسوس است، تفکیک مسئولیت و وظایف هم میان آنها صورت نگرفته است؛این موضوع می تواند منشأ مشکلات فراوانی باشد.از این رو باید برای حل این مشکل همت شود.

ذاکریان یکی از رموز موفقیت سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در این استان را مدیریت خوب مدیر کل آن قلمداد می کند و می گوید: مدیرکل اموال تملیکی استان خراسان جنوبی فردی با انگیزه و جسور است.البته وی برای دستیابی به اهدافش نیازمند همراهی و همدلی همه دستگاه های اجرایی است و اگر هر مدیری به نحو شایسته، وظایف خود را انجام دهد، مشکل خاصی پیش نمی آید.

ذاکریان با ذکر یک مشکل در زمینه انبار تاکید می کند: انبار در حال بهره برداری نیازمند تجهیز و انبار مجاور نیز باید بازسازی شود که با انجام به وقت تشریفات قانونی توسط سازمان اموال تملیکی و حمایت های استانی این دو موضوع با سرعت انجام خواهند شد.

 *پایش میدانی،تحول آفرین است

یکی از نکات برجسته در استان خراسان جنوبی،پایش میدانی عملکرد آن توسط کارگروه نظارت و پایش سازمان اموال تملیکی است.اعضای این کارگروه با بازدید از انبار این استان در دیدارهای چهره به چهره با کارکنان استان، راهکارهایی برای پیشبرد بهتر امور ارائه کردند.

رئیس اداره بازرسی اداره کل پایش، نظارت و مدیریت عملکرد سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی درباره این سفرهای استانی معتقد است: نظام اداری سازمان اموال تملیکی به واسطه مجموعه سفرهای نظارتی استانی ارتقاء خواهد یافت.

علی اصغر نظام دوست که خود در سفر استانی به خراسان جنوبی آمده بود،تاکید می کند تقویت نظام اداری رهاورد بزرگ سفرهای استانی است و از بزرگترین اهداف این مجموعه سفرها قلمداد می شود که همکاران بنده در اداره کل پایش، نظارت و مدیریت عملکرد سازمان طراحی و عملیاتی کردند و دیگر همکاران از سایر حوزه های سازمان هم با فشردن دست ما در تحقق این مهم، کمک شایانی کردند.

نظام دوست در ادامه بیان می دارد: برای شناسایی نقاط قوت و ضعف اداره های کل استانی و به منظور بهرمندی از نظام برنامه ریزی جامع چنین سفرهایی را ترتیب داده ایم.

وی ادامه می دهد: بهره از توان کارکنان و اشتراک تجربیات و انتقال و تجمیع آن ها به کارکنان سازمان در اقصی نقاط کشور می تواند دستاورد دیگر این سفرها باشد که تا قبل از خراسان جنوبی، بیست و هشت مرحله انجام شده و در بیست و نهمین دوره آن قرار گرفته ایم.

لینک کوتاه : https://sedayepool.ir/?p=110491

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب‌ها