تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 108794 تاریخ انتشار : 23 بهمن 1402

مدیر روابط عمومی منطقه آزاد انزلی بیان کرد: ما در سازمان منطقه آزاد خود را برای نوروز متفاوت آماده می کنیم. امسال نوروز با ماه مبارک رمضان تقارن دارد و با جشنواره هایی در قالب “بهار در بهار” آماده حضور همه مردم ایران در انزلی خواهیم بود. 

به گزارش  خبرنگار صدای پول، مهدی کاظمیان، مدیر روابط عمومی و سخنگوی منطقه آزاد انزلی در حاشیه نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران اظهار کرد:  منطقه آزاد انزلی یکی از ظرفیت ها و قطب های گردشگری در شمال کشور محسوب می شود و هر ساله میزبان دهها میلیون نفر به عنوان بازدیدکننده و گردشگر است که از این منطقه بازدید می کنند.

وی ادامه داد: ظرفیت های بومگردی و ساحلی در کنار ظرفیت تجاری بسته گردشگری ما را تقویت کرده است. ما در این نمایشگاه صد فرصت سرمایه گذرای را عرضه کردیم که از این میزان ۳۰ بسته اختصاصی شامل گردشگری محسوب می شود که در معرض عموم قرار داده شده و به سرمایه گذاران و بازدیدکنندگان عرضه خواهد شد. همچنین، در این نمایشگاه با یک معماری ویژه گیلان زمین غرفه ما عرصه حضور میراث و فرهنگ بالای گیلان است. این غرفه با معماری خاص گیلان زمین طراحی شده و به صورت ویژه میزبان همه ایرانیان خواهیم بود.

کاظمیان درخصوص مزایای رقابتی منطقه آزاد انزلی بیان کرد: منطقه آزاد انزلی به عنوان تنها منطقه آزاد فعال و نخستین منطقه آزاد شمال کشوردر مرکز ثقل جمعیت کشور قرار دارد و نزدیکترین منطقه آزاد به پایتخت ایران است که با فاصله ۴ ساعته قابل دسترسی برای بیش از ۴۰ درصد جمعیت کشور است. امکانات و زیرساخت های این منطقه برای عموم مردم طراحی شده است. ما  منطقه آزاد را با شعار “منطقه همه ایرانیان” معرفی کردیم و دسترسی برای همه مردم وجود دارد.

وی درباره چالش های مناطق آزاد گفت: رویکرد مناطق آزاد در حوزه های سرمایه گذاری تسهیلگری است. با روی کار آمدن دولت سیزدهم این اتفاق به حالت ویژه رقم خورد. منطقه آزاد از حالت بسته خارج شد و هزار بسته سرمایه گذاری در ابتدای سال از سوی دبیرخانه شورای عالی فراهم شد و به هر منطقه آزاد ماموریت خاصی داده شد.

کاظمیان در این باره ادامه داد: در منطقه آزاد انزلی ماموریت ویژه ما به صورت اختصاصی به دلیل وجود دریای کاسپین، ورزش ها و تفریحات دریایی،  در حوزه گردشگری است. همچنین بزرگترین آکواریوم کشور در انزلی ساخته شده است. در کنار بازار و محیط امنی که سازمان منطقه آزاد فراهم کرده است، منطقه آزاد به عنوان یک قطب معرفی شده است. در سال جاری تاکنون بیش از ۱۱ میلیون نفر از منطقه ما بازدید داشتند. پیش بینی ما این است که در نوروز این عدد به طور چشمگیری افزایش یابد.

سخنگوی منطقه آزاد انزلی گفت: ما در سازمان منطقه آزاد خود را برای نوروز متفاوت آماده می کنیم. امسال نوروز با ماه مبارک رمضان تقارن دارد و با جشنواره هایی در قالب “بهار در بهار” آماده حضور همه مردم ایران در انزلی خواهیم بود.

گزارشگر؛ نسیبه نجفی/

Twitter Google+ Facebook
4 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها