تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 3121 تاریخ انتشار : 21 آذر 1396

صدای پول: بانک کشاورزی با پشتوانه ۸۴ سال تجربه در عرصه ی روابط مالی بین المللی، بانکی تخصصی، خوش نام و قابل اعتماد در سیستم تبادلات مالی جهانی است که با استفاده از فرصت طلایی پسابرجام و در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و پیروی از برنامه های دولت تدبیر و امید، اقدامات شاخصی در این حوزه رقم زده است.

به گزارش  صدای پول به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی،  این بانک در ۱۰۰ روز نخست دولت دوازدهم در حوزه تجارت بین الملل و واردات کالا در مجموع بیش از یک میلیارد و ۱۲۲ میلیون دلار تبادلات مالی داشته که این رقم بابت ۶۴۷ میلیون دلار گشایش اعتبارات اسنادی ، ۱۴۰ میلیون دلار بروات اسنادی و ۳۳۵ میلیون دلار حوالجات ارزی بوده است . بانک کشاورزی در همین مقطع،  نزدیک به ۱۴۰۰۰ فقره تبادل پیام سوئیفتی  با بانک های خارجی داشته و نزدیک به ۱.۵ میلیون دلار نیز ضمانت نامه ارزی صادر کرده است.

بر اساس این گزارش، این بانک در راستای گسترش روابط بین الملل و در پاسخ به اقبال بین المللی نسبت به برقراری تبادلات مالی با بانک کشاورزی، روابط کارگزاری خود را با بانک های اروپایی گسترش داده است به طوری که ۱۸۴ مذاکره و مکاتبه و ۸۰  جلسه ملاقات با بانک های خارجی داشته که به افتتاح حساب کارگزاری نزد ۳۰ بانک خارجی و تبادل رمز سوئیفتی با ۱۲۰ بانک منجر شده است.

بانک کشاورزی همچنین از ابتدای سال جاری در حمایت از صادرات محصولات کشاورزی، ۱۵۶۳ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده و اقدامات حمایتی اثرگذاری از تشکیل صندوق های پسته و زعفران و صادرات خرما و کشمش انجام داده است.  

مذاکره و پیگیری به منظور تامین مالی خارجی برای دریافت خطوط اعتباری از بانک های کارگزار در کشورهای مختلف و شرکت در سمینارها و دوره های آموزشی برگزار شده در خارج از کشور به منظور ارتقای دانش بانکی و آشنایی با خدمات جدید بانکداری بین الملل و استانداردهای جهانی، از دیگر رویدادهایی است که در بانک کشاورزی در دولت دوازدهم رشد چشمگیری یافته است.

شایان ذکر است دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی در ادامه فعالیت های بین المللی برای استفاده از فرصت های پسابرجام، اقداماتی چون فراهم کردن مقدمات ایجاد کانال ارتباطات مالی بین ایران و کشورهای «سی . آی . اس» با محوریت بانک کشاورزی،  تسهیل مبادلات مالی و ارتقا سطح تراز تجاری ایران و روسیه ، توسعه روابط مالی  با «بانک تعاون اسلامی به عنوان یکی از سهامداران این بانک و عضویت کمیته مدیریتی اتحادیه موسسات تامین مالی توسعه ملی در کشورهای عضو بانک توسعه اسلامی «ادفیمی» را در دولت تدبیر و امید به انجام رسانده و برنامه های کاربردی بسیاری را تدوین کرده است که در دستور کار بانک کشاورزی قرار دارد.

Twitter Google+ Facebook
230 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها