تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 108787 تاریخ انتشار : 23 بهمن 1402

 

مشارکت و حضور فعال شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان در پروژه‌ها و فعالیت‌های اجرایی شرکت پتروشیمی نوری، در سال ۱۴۰۲ با رشدی چشمگیر همراه بوده است.

دکتر حمید رجایی مدیر امور توسعه محصول، فناوری و نوآوری شرکت پتروشیمی نوری ضمن اعلام این خبر گفت: واگذاری پروژه‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۱۴۰۲ در مقایسه با سال ۱۴۰۱ با رشد بیش از ۱۳۰ درصدی همراه بوده که رقمی بی سابقه و کم نظیر است.
مدیر امور توسعه محصول، فناوری و نوآوری شرکت پتروشیمی نوری با اشاره به اهمیت همکاری دو سویه بین صنعت و شرکت های فعال در حوزه ی فناوری و دانش یادآور شد؛ شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی، توانستند با حمایت شرکت پتروشیمی نوری، در بخش‌های مختلفی از جمله طراحی و تولید قطعات و تجهیزات مکانیکی، برق و ابزار دقیق، تولید کاتالیست‌ها و مواد شیمیایی، شیرین‌سازی ترکیبات سنگین و زیرو فلرینگ با این شرکت همکاری داشته باشند.

دکتر رجایی با اشاره به افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و حجم مبالغ قرارداد آنها در بخش‌های طراحی، ساخت و اجرای پروژه‌ها گفت: حجم ریالی قراردادهای شرکت‌های دانش‌بنیان با شرکت پتروشیمی نوری در سال ۱۴۰۱ نزدیک به ۱۲ هزار میلیارد ریال بوده است که این رقم تا پایان سال ۱۴۰۲ با افزایش بیش از ۱۳۰ درصدی، به بیش از ۲۸ هزار میلیارد ریال خواهد رسید.

وی هدف گذاری بزرگترین آروماتیک ایران برای تداوم همکاری و توسعه حضور شرکت های دانش بنیان در سال ۱۴۰۳ را در سطحی بسیار بالاتر دانست و افزود: چشم انداز ما در امور توسعه محصول، فناوری و نوآوری شرکت پتروشیمی نوری استفاده حداکثری از ظرفیت سازندگان مطرح داخلی و توانمندسازی آنان در جهت تداوم تولید و رفع تنگناهای احتمالی آن و نیز گسترش سبد محصولات با ارزش افزوده بالاتر است.

گفتنی است در نمایشگاه «پتروکِم» ۱۸ قرارداد و تفاهم‌نامه‌ی جدید بین شرکت پتروشیمی نوری و شرکت‌های دانش‌بنیان به امضاء خواهد رسید.
نمایشگاه پتروکم با شعار «حمایت از تولید دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش» در روزهای ۲۴ تا ۲۶ بهمن ماه در جزیره کیش برگزار می‌شود.

Twitter Google+ Facebook
4 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها