تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 102731 تاریخ انتشار : 3 مهر 1402

 

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در نشستی تخصصی که با حضور معاون رئیس جمهور و وزیر صمت برگزار شد گفت: راه ورود شرکت های دانش بنیان به مجموعه های بزرگ صنعتی، ایجاد اکوسیستم فناوری در این مجموعه هاست.
به گزارش  صدای پول به نقل از مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی در نشست تخصصی نخستین “رویداد نظاره قانون جهش تولید دانش بنیان” که به ابتکار مرکز نوآوری قوه مقننه و با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون فناوری ریاست جمهوری، عباس علی آبادی، وزیر صمت و تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد با بیان این مطلب اظهار کرد: تا زمانی که اکوسیستم فناوری در شرکت های بزرگ ایجاد نشود ، شرکت های دانش بنیان نمی توانند وارد مجموعه های بزرگ صنعتی شوند.
وی در این نشست که با هدف ارزیابی موانع قانون جدید جهش دانش بنیان و نقش آفرینی شرکت های بزرگ در توسعه این زیست بوم برگزار شد گفت: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران پردیس فناوری را با تمام عناصر لازم آن از جمله مرکز نوآوری ، مرکز کارآفرینی، صندوق CVC و ارتقای حوزه تحقیق و توسعه ایجاد کرده است.
حمیدیان اضافه کرد: به رغم تمامی چالش های موجود، شرکت سنگ آهن مرکزی نسبت به حضور نماینده دانش بنیان در مجموعه بازرگانی خود، حضور ۴۰ شرکت دانش بنیان در وندور لیست شرکت و فعال بودن ۱۳ طرح از بند ب قانون دانش بنیان با مبالغ بالای ۲۰۰ میلیارد ریال اقدام کرده است.
وی ضمن برشمردن اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد دانش بنیان توسط شرکت سنگ آهن مرکزی از تصویب قانون جدید جهش دانش بنیان تشکر کرد و افزود: اظهار نظرهای واحد و ثبات بخش دولت و مجلس در پیشبرد اهداف این قانون بسیار موثر است.
حمیدیان انجام پروژه های ملی از جمله هوشمند سازی معادن و معدن کاری زیرزمینی را با اجرای این قانون و حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی میسر دانست و گفت: امیدواریم این قانون موجب اتفاقات تاثیرگذار در حوزه اقتصاد و صنعت کشور شود.
در ادامه این نشست اسفندیار اختیاری نماینده مجلس شورای اسلامی، عباس علی آبادی، وزیر صمت، رضا اسدی فر ، معاون توسعه شرکت های دانش بنیان سخنرانی کردند.در پایان نیز تعدادی از مدیران دانش بنیان به بیان دیدگاهها و موضوعات خود پرداختند.
گفتنی است قانون جهش تولید دانش‌بنیان یکی از اولین قوانینی بود که در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفت و به تصویب رسید و حدود یک سال از ابلاغ این قانون می‌گذرد.
در راستای نقش نظارتی مجلس اسلامی و گزارش دهی نهاد‌های مختلف در اجرای قانون، نخستین رویداد نظارتی قانون جهش دانش بنیاد به همت مجلس شورای اسلامی، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و خانه خلاق و مرکز نوآوری قوه مقننه معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، برگزار شد.
Twitter Google+ Facebook
9 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها