تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 89698 تاریخ انتشار : 2 آبان 1401

صدای پول؛ رئیس سازمان خصوصی سازی درباره واگذاری دو خودروسازی بزرگ گفت: قبل از واگذاری ایران خودرو و سایپا باید چشم انداز سودآوری این دو خودرو ساز مشخص شود.

به گزارش خبرنگار صدای پول،حسین قربان زاده تاکید کرد:واگذاری شرکت های زیان ده امکان ندارد بنابراین بدون مشخص شدن سودآوری ایران خودرو سایپا دولت نمی تواند خروج خود از این شرکت ها را اعلام کند.

وی افزود: سهام دولت در ایران خودرو ۵ درصد و در سایپا ۱۷ درصد است که البته موضوع سهام «تودلی» این شرکت‌ها هم مطرح است که وزارت صمت با همکاری خود شرکت‌ها بحث فروش سهام تودلی را دنبال می‌کردند.

قربان زاده تاکید کرد:وزارت اقتصاد هنوز سهم ایران خودرو و سایپا را ارزش گذاری نکرده است علاوه بر این باید روند قیمت گذاری دستوری محصولات این دو خودرو ساز نیز متوقف شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به فعالیت کارگروه مشترک وزارت اقتصاد و صمت درباره تعیین تکلیف سهام دو خوردرو ساز تاکید کرد: از ۲۲ تیر ماه امسال، دو وزیر صمت و اقتصاد و معاونان مرتبط در دو وزارتخانه جلساتی را آغاز کردند تا پراکندگی تصمیمات از بین برود و به اتفاق نظر برسیم به دنبال آن هفت جلسه پی در پی با اعضای مرتبط دو وزارت صمت و اقتصاد برگزار و نتایج به دو وزیر اعلام شد.

وی یادآور شد: درباره برخی موارد از جمله پیش نیازها و حذف قیمت گذاری دستوری اشتراک نظر ایجاد شد، اما در خصوص نوع واگذاری هنوز اختلاف نظرهایی وجود دارد که قرار شد به جای آنکه پشت درهای بسته به بحث گذاشته شود، موضوعات با صاحبنظران و کارشناسان به اشتراک گذاشته و بر مبنای خرد جمعی تصمیم گیری شود.

قربان زاده همچنین  با تاکید بر ضرورت ایجاد شفافیت در شرکت های زیر زمینی اقتصاد، یادآور شد: انتشار صورت‌های مالی ۸۰۰ صفحه‌ای دو باشگاه‌ ورزشی زیان ده که در هتل‌های دبی و روی کاغذ سیگار، پول مبادله می‌کردند، مایه افتخار است.

افشا و اطلاع‌رسانی جامع صورت‌های مالی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس در بورس، به حل مشکلات حسابرسی این دو باشگاه کمک می‌کند.

معاون وزیر اقتصاد، استقلال و پرسپولیس را سردمدار ورود نظام باشگاهداری به بازار سرمایه دانست و گفت: پذیرش و عرضه سهام سرخابی‌ها در بورس، یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دولت است و این دو باشگاه در آینده باید وارد بازار اصلی بورس شوند.

وی افزود: مشکلات مالی و حسابرسی سرخابی‌ها پیش از پذیرش و عرضه در بورس، بر کسی پوشیده نبود و همه از آن اطلاع داشتند. باتوجه به این مسایل، سهامداران اگر توقع سودآوری سالانه ۶۰ تا ۷۰ میلیارد تومانی داشته باشند، سو برداشت از ذات بازار است.

 

Twitter Google+ Facebook
223 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها