• امروز : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024

ویژه خبری

اندونزی بازاری بکر برای تولیدات ایرانی/ وضع تخفیفات تعرفه‌ای برای ۲۳۰ کد کالای ایرانی مقرون به صرفه ترین وسیله برای حفظ نظم کمد دیواری! پیام تسلیت مدیر اکتشاف در خصوص شهادت خادم ملت و «شهیدجمهور»، سیدابراهیم رئیسی شهادت، لیاقت مردان خداست و حیف است که این دلاورمردان در بستر به دیدار حق بروند دومین دوره آموزش و توانمندسازی روابط عمومی های اموال تملیکی برگزار شد پیام مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی ایران به مناسبت شهادت رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه پیام تسلیت مهندس بهزاد انصاری مدیرعامل مجتمع پتروشیمی بدر شرق بمناسبت شهادت آیت الله رئیسی برگزاری اولین نمایشگاه گروهی آثار هنری شینبون در ایران پیام تسلیت سرپرست ایکیدو به مناسبت شهادت حضرت آیت ا.. سیّدابراهیم رئیسی پیام تسلیت مدیرعامل شرکت مجتمع فولاد خراسان در پی شهادت رییس‌جمهوری اسلامی ایران و همراهان پیام تسلیت مهندس صانعی مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری در پی شهادت رئیس جمهور مردمی و انقلابی ملت شریف ایران حضرت آیت الله رئیسی و هیئت همراه ایشان پیام تسلیت مدیرعامل ایرانسل به مناسبت شهادت رئیس‌جمهور و همراهان سرپرستی تهران جنوب میزبان مدیرعامل بیمه کوثر برگزاری نمایشگاه الکامپ و تلکام استان مرکزی با حمایت ایرانسل حضور شرکت‌های گروه مالی گردشگری در دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی در سال گذشته مبلغ ۴۶۵ میلیون یورو از مطالبات ارزی و ۶۱۸ هزار میلیارد ریال از مطالبات ریالی این بانک وصول و به چرخه تسهیلات دهی بازگشت

0

دکتر زرندی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران: قصد داریم جزو شرکت‌های بزرگ شیمیایی در منطقه‌ خامیانه باشیم

  • کد خبر : 110498
  • 28 اسفند 1402 - 22:30
دکتر زرندی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران:  قصد داریم  جزو شرکت‌های بزرگ شیمیایی  در منطقه‌ خامیانه باشیم

مجموع فروش شرکت در سال مالی گذشته ۸۶۹۸۷ هزار میلیاردریال  بوده است فروش صادراتی «شیران» ١٠٧ هزار تن در سال بوده است مجمع‌عمومی عادی و فوق‌العاده سالیانه صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با نماد بورسی «شیران» صبح امروز با حضور بیش از  ۸۲درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی و آموزشی بانک صنعت‌ومعدن آغاز به […]

مجموع فروش شرکت در سال مالی گذشته ۸۶۹۸۷ هزار میلیاردریال  بوده است

فروش صادراتی «شیران» ١٠٧ هزار تن در سال بوده است

مجمععمومی عادی و فوق‌العاده سالیانه صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با نماد بورسی «شیران» صبح امروز با حضور بیش از  ۸۲درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی و آموزشی بانک صنعت‌ومعدن آغاز به کار کرد.

به گزارش صدای پول از  روابط‌عمومی هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران؛ دکتر سعید زرندی مدیرعامل «شیران» در ابتدای مجمع‌عمومی عادی سالانه شرکت با ارائه گزارش کاملی از عملکرد و اقدامات انجام شده در سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۴۰۲ و همچنین طرح‌های توسعه‌ای شرکت گفت: ۴۹.۹۸ درصد سهام این شرکت متعلق به بانک صنعتومعدن و ۳۰ درصد متعلق به شرکت آتیه دماوند است.

دکتر زرندی در ادامه سود خالص شرکت در مقایسه با سال گذشته را  مبلغ ٣٣،٠٣٢ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در حال حاضر سود خالص هر سهم شرکت به ۶٠،٧ تومان افزایش یافته و مجموع فروش شرکت در سال مالی گذشته ۸۶۹۸۷ هزار ممیلیارد ریال بوده است.

وی با تاکید بر اینکه شرکت صنایع شیمیایی ایران یکی از بزرگترین صادرکنندگان کشور محسوب می‌شود، گفت: در حوزه حضور در بازارهای جهانی و توسعه LAB و الکل چرب برنامه‌هایی را در دستور کار داریم. در همین راستا فروش صادراتی شرکت ١٠٧ هزار تن در سال بوده است که بیشترین مقدار نسبت به سال‌های گذشته بوده است. ضمن‌آنکه صادرات محصولات این شرکت در منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی شناخته شده است.

وی با تاکید بر اینکه شیران بزرگترین شرکت در منطقه خاورمیانه و یکی از بزرگترین صادرکنندگان کشور به شمار می‌رود، گفت: این شرکت بزرگترین تولیدکنندهLAB و نرمال پارافین ایران است و نقش اصلی در بازار شوینده کشور ایفا میکند.

دکتر سعید زرندی مدیرعامل «شیران» در ادامه به میزان محصولات تولیدی شرکت اشاره کرد و گفت:  ۱۷۵ هزار تن نرمال پارافین، ۱۱۵ هزار تن LAB و ۶ هزار تن اچ‌ ای بی ظرفیت تولید می باشد . همچنین ظرفیت رافینیت ۶۸۵ هزار تن، برش سنگین ۱۶۵ هزار تن، برش سبک ۱۱۰ هزار تن و ۶۰۰ تن پلیمر است و در مجموع ظرفیت تولید شیران ۱۲۵۷ هزار تن در سال است

وی همچنین وضعیت فروش صادراتی شرکت در سالجاری را ۱۰۷ هزار تن و فروش داخلی را ۱۰۶ هزار تن اعلام کرد و گفت: میزان فروش عملیاتی شرکت ۴۴۰۰میلیارد تومان فروش داخلی و ۴۲۰۰ میلیارد تومان فروش خارجی بوده که نسبت به سال‌های گذشته از رشد خوبی برخوردار بوده است.

به گفته وی سود خالص شرکت از ۲۴۴۰ میلیارد تومان به ۲۵۵۸ میلیارد تومان افزایش یافت و امروز به ۳۳۰۰میلیارد تومان رسید و مورد تایید حسابرس نیز قرار گرفت. با افزایش سرمایه از ۱۹۰۰ به ۵۴۰۰ میلیارد تومان؛ ۶۰.۷ تومان سود خالص برای هر سهم است.

مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران در ادامه اولویت‌های این مجموعه را چنین تشریح کرد و گفت: تامین مواد سطحی و سرمایه‌گذاری در تولید مواد فعال سطحی مانند الکل چرب و مشتقات آن،  سرمایه‌گذاری و استفاده بهینه از منابع مالی و سرمایه‌گذاری‌های بورسی، تامین نفت سفید و تامین پایدار نفت سفید از  سایر منابع، استانداردسازی و فروش محصولات برگشتی و توجه به بازارهای دنیا از طریق فروش مستقیم در بازارهای بین‌المللی از جمله برنامه‌های اصلی هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران برای سال مالی پیش‌رو به شمار می‌رود.

دکتر زرندی با تاکید بر اینکه یکی از طرح‌های استراتژیک «شیران» تولید الکل چرب است، گفت: به همین دلیل تولید این محصول برای نخستین بار در دستور کار شرکت قرار گرفته است که مطالعات بازار آن انجام شده و از نظراتتولیدکنندگان مطرح و بزرگ دنیا نیز بهره برده‌ایم.

دکتر با تاکید بر اینکه قصد داریم جزو شرکت‌های شیمیایی بزرگ در منطقه‌ خاورمیانه باشیم، گفت: فعالیت‌های طراحی و انجام امور باقیمانده در حوزه مهندسی خرید پس از انعقاد قرارداد انجام و مخازن آن نیز نصب شده است. در همین راستا ۶۹ درصد تأمین قطعات پروژه ٢ LAB صورت گرفته است که حدود ۲۷۰۰ میلیارد تومان از این پروژه باید در سال مالی جدید تأمین و تسویه شود.

دکتر زرندی همچنین در خصوص پروژه هیزل گفت: برای پرونده هیزل نیز چهار حکم دریافت کردهایم، اما مجدداً هیزل شکایتی را مطرح کرد که آن نیز مردود شد. دعوای مطالبه وجه بیش از ۱۰۰ میلیون درهم علیه شرکت هیزل و مدیرعامل آن در محاکم امارات مطرح و بابت اصل و خسارت تأخیر بالغ بر ۱۶۶ میلیون درهم به نفع «شیران»رای صادر و رأی دادگاه تجدیدنظر نیز در دیوانعالی کشور امارات به نفع «شیران» تائید شد.

وی خاطرنشان کرد: تشکیل دفتر بازرگانی خارجی شرکت و ایجاد ساختار لازم برای عملیات مخزن‌داری، فروش مستقیم محصولات به مصرف‌کنندگان نهایی و تنوع روش‌های فروش در کشورهای منطقه از اقدامات انجام شده در حوزه توسعه بازار و محصولات است. همچنین امکان استرداد وجوه پرداخت شده جهت واردات مواداولیه مورد استفاده در شرکت به ازاء صادرات محصولات نیز از دستاوردهای شرکت در حوزه بازرگانی است.

وی در خصوص طرح تولید اتیلن دی امین گفت: هدف از این طرح افزایش سهم محصولات با ارزشافزوده بالا و رفع نیاز داخل و همچنین جلوگیری از واردات و کاهش وابستگی به محصولات پایین‌دستی پتروشیمی است.

مدیرعامل شیران در خصوص برنامه تجدید ارزیابی این شرکت افزود: تامین سرمایه از محل تجدید ارزیابی سال گذشته اتفاق افتاد که افزایش سرمایه از ١٩ میلیارد تومان به ۵٠ میلیارد تومان انجام شد. همچنین ١٠٠٠ میلیارد تومان مجوز صدور اوراق دریافت کردهایم.

به گفته وی شرکت توانست در حوزه بازرگانی استاندارد امکان صادرات مستقیم محصولات به کشور هندوستان را دریافت کند.

دکتر زرندی اقدام دیگر شرکت در سال گذشته را بهرهبرداری از ۳ مگاوات برق خورشیدی اعلام کرد و گفت: قصد داریم این میزان را از ۳ مگاوات به ۶ مگاوات افزایش دهیم. در همین راستا پروژه نوسازی و بهسازی الکتروبنزن شرکت نیروکلر نیز طرح جدی است که ازپیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است. طرح بزرگی است و می‌توانیم ظرفیت تولید کلر را به دو برابر افزایش دهیم. همچنین تاسیس شرکت حملونقل یکی دیگر از اقدامات شیران است در این حوزه نیز خودکفا شویم و امور مربوط به حملونقل را خودمان انجام دهیم.

وی در ادامه با بیان اینکه مجوز ویژه‌ای دریافت کردیم که بسیار مهم و حائزاهمیت است، گفت: شرکت خدمات بازرگانی هلدینگ سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران موفق به دریافت مجوز «مرز دائم» از کارگروه مرز کشور شد که به موجب آن هر کالا یا فردی می‌تواند به طور رسمی به کشور وارد و یا خارج شود. این مجوز را فقط سه مکان غیردولتی دارند که غیرنهادی ما هستیم.

دکتر زرندی در پایان با تاکید بر اینکه به دنبال آن هستیم که یک شرکت ونجرکپیتال کوچکتری داشته باشیم و روی طرح‌های دانشبنیان سرمایهگذاری بیشتری انجام دهیم، گفت: زیرساخت‌های لازم برای این مهم انجام شده است و در حال حاضر مرکز هاب سرمایهگذاری صنایع شیمیایی را در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان راه‌اندازی کرده‌ایم و قصد داریم سال آینده در حوزه شرکت‌های دانشبنیان سرمایهگذاری جدی‌تری داشته باشیم.

گفتنی است در پایان مجمع‌عمومی سالانه شیران و پس از تصویب صورت‌های مالی؛ تقسیم ۴۷۰ ریال سود نقدی به ازاء هر سهم مورد تصویب حاضران قرار گرفت و در ادامه مجمععمومی فوق‌العاده شرکت با حضور ۸۲ درصد سهامداران برگزار شد.

لینک کوتاه : https://sedayepool.ir/?p=110498

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب‌ها