تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 673 تاریخ انتشار : 17 آبان 1396

صدای پول:چهارمین نمایشگاه صنعت بومی سایبری با حضور فعال بانک صادرات ایران در محل نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش صدای پول و به نقل از  روابط عمومی بانک صادرات ایران، در این نمایشگاه بانک صادرات ایران به همراه شرکتهای وابسته از جمله شرکت بیمه سرمد (ارائه دهنده انواع خدمات بیمه ای)، مبنا کارت آریا (فعال در حوزه PSP)، شرکت فناوری راه حل های هوشمند سپهر (سازنده و ارائه دهنده اپلیکیشنهای کاربردی) حضور فعال خود را در عرصه های امنیت سایبری به نمایش گذاشت.

بنا بر این گزارش، بانک صادرات ایران به دلیل پیشتازی در حوزه امنیت سایبری به عنوان حامی طلایی از سوی سازمان پدافند غیر عامل معرفی شد که در همین راستا سردار غلامرضا جلالی، مدیر عامل سازمان پدافند غیر عامل در بازدید از غرفه بانک صادرات در سالن ١۵ این نمایشگاه از اقدامات انجام شده توسط مسئولان بانک صادرات ایران در حوزه امنیت سایبری قدردانی کرد.

شایان ذکر است، از جمله افتخارات بانک صادرات ایران در امنیت سایبری مقابله با هر گونه نفوذ و حمله احتمالی سایبری به سیستم های امنیتی و حفاظتی بانک بوده است. بانک صادرات ایران در سال ٩٣ از سوی مرکز مدیریت راهبردی افتا وابسته به نهاد ریاست جمهوری، برای نخستین بار در کشور موفق به کسب گواهینامه پیاده سازی سیستم مدیریت امنیت اطلاعات در میان سایر مؤسسات مالی شد.

این گواهینامه به دلیل پیاده سازی کامل و دقیق استاندارد بین‌المللی ٢٧٠٠١:٢٠٠۵ ISO/IEC، در محدوده گسترده و بی سابقه “امور فناوری اطلاعات” این بانک که بالغ بر ٢٨ واحد عملیاتی شامل حوزه‌های اصلی شبکه، سخت افراز، نرم افزار، سیستم عامل، بانکداری الکترونیک، بانکداری اینترنتی، کارت های بانکی، پایانه های فروش، ابزارهای پذیرش، تبادل اطلاعات و … بود، به این بانک اعطا شد. حفاظت از محرمانه بودن اسناد، دسترس پذیری، صحت، جامعیت، ارتقای سطوح امنیت و کاهش وقوع تهدیدها در شمار شاخص ها و معیارها در ارزیابی کارشناسان ذیربط بوده است. همچنین در سال ٩۵ بانک صادرات ایران موفق به دریافت استاندارد بین المللی سرعت، دسترسی برتر و امنیت در ارائه خدمات الکترونیک از سوی اتحادیه اروپا شد.

چهارمین نمایشگاه صنعت بومی سایبری به مدت ۴ روز از ١٣ تا ١۶ آبان ماه سال ٩۶ در محل نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

Twitter Google+ Facebook
298 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها