تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 104869 تاریخ انتشار : 24 آبان 1402

اختصاصی/

یکی از راه های جذاب سرمایه گذاری در شرایط فعلی بازارهای موازی،سرمایه گذاری در صندوق درآمد ثابت بانک ایران زمین است.اما چرا این صندوق را از میان صندوق های موجود در بازار سرمایه به شما پیشنهاد می کنیم؟ 

یک طرح مبتکرانه برای درآمدزایی

بررسی گزارش های مالی بانک ایران زمین نشان می دهد که این بانک توانسته است  زیان خالص و زیان پایه هر سهم خود را به میزان ۱۲ درصد کاهش دهد که این موضوع بیانگر آن است که بانک ایران زمین توانسته است در مسیر درآمد زایی راه موفقی را در پیش بگیرد.

یکی از کارهای موفقی که بانک ایران زمین به مورد اجرا گذاشت تمرکز و برنامه ریزی رو ی پول های سرگردان بازار بود.

در این باره بانک ایران زمین با استفاده از اختیارات قانونی و کسب مجوزهای لازم،صندوق سرمایه گذاری را راه اندازی کرد و از این راه توانست بخشی از پول های سرگردان بازار را جذب کند.

سود منحصر به فرد

بر اساس اطلاعات درج شده در سایت صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین در حال حاضر ارزش دارایی های خالص این صندوق  ۷۹ هزار و ۹۳۱ میلیارد و ۹۸۰ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۷۴۳ ریال است.از سوی دیگر میزان سود روزشمار پرداختی به سرمایه گذاران در صندوق درآمد ثابت بانک ایران زمین  ۲۴٫۵ درصدی است این در حالی است که میزان میزان سود موثر سالانه این صندوق معادل ۲۷٫۵ درصد است که به طبیعتا چنین سودی با توجه به نوسانات بازار سهام برای سرمایه گذاران جذابیت خاصی دارد.

صندوق درآمد ثابت بانک ایران زمین از جهات مختلفی دارای مزیت های جذابی برای سرمایه گذاری است. از یک سو پرداخت سود ۲۴٫۵ درصدی یک سود دهی پایدار و مطمئن را برای سرمایه گذاران ایجاد کرده است.

کاهش ریسک و افزایش اطمینان سرمایه گذاران

از سوی دیگر سرمایه این صندوق در اوراق با درآمد ثابت و گواهی سپرده های بانکی توزیع شده است و به همین دلیل ریسک سرمایه گذاری در این صندوق به شدت کاهش یافته است.همچنین سود دریافتی از این صندوق معاف از مالیات است و بر خلاف سپرده های بانکی،سرمایه گذاران سود روزشمار خود در این صندوق را می توانند حتی با سرمایه گذاری ده روزه و کمتر نیز دریافت کنند!این مزیت ها در حالی است که برخلاف محدودیت های برخی صندوق ها در مورد حداقل میزان سرمایه، سرمایه گذاران می توانند با هر مبلغی سرمایه گذاری را در این صندوق آغاز کنند و با خرید یک واحد،سرمایه گذاری خود را در صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین آغاز کنند. 

همه این تمهیدات این صندوق را تبدیل به گزینه ای جذاب برای سرمایه گذاری کرده است و مسیر درآمد زایی مناسبی را نیز در صورت های مالی بانک ایران زمین گشوده است.گزارشگر؛ نسیبه نجفی

Twitter Google+ Facebook
7 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها