تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

یادداشت

کد خبر : 105794 تاریخ انتشار : 15 آذر 1402

در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص جلوگیری از خام‌فروشی و تنوع محصولات پتروفرهنگ و نیز تحقق اهداف سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، شرکت شیمیایی لاوان با شرکت بام دژ تفاهم‌نامه تامین تکنولوژی، انجام مهندسی پایه توسعه‌یافته و اجرای پروژه به شکل LEPCCF امضا کردند.

به گزارش  صدای پول از روابط عمومی هلدینگ پتروفرهنگ، نایب رئیس هیئت مدیره و سرپرست شرکت شیمیایی لاوان در حاشیه دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا درباره این توافق نامه اعلام کرد: این موافقت به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص جلوگیری از خام فروشی و اهداف توسعه صنایع پایین دستی، جلوگیری از خام‌فروشی و ایجاد ارزش افزوده برای سهامداران صورت گرفته است.

حجت‌الله اسماعیلی، در خصوص این توافق اظهار کرد: “تامین تکنولوژی، حق لیسانس، طراحی فرآیندی، مهندسی پایه و اجرای ساخت کارخانه اسید استیک به روش LEPCCF از جمله بخش‌هایی است که در این تفاهم‌نامه مورد توافق قرار گرفته است.”

شرکت شیمیایی لاوان، یکی از پروژه های اولویت دار زیرمجموعه هلدینگ پتروفرهنگ، در زمینی به مساحت ۲۴/۸ هکتار در فاز ۲ منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس فعالیت خود را آغاز کرده است. پس از بهره‌برداری از این پروژه، تولید اسید استیک به میزان ۲۰۰.۰۰۰ تن در فاز نخست، وینیل استات مونومر به مقدار ۱۰۰.۰۰۰ تن و اتانول سنتزی به حجم ۳۰۰.۰۰۰ تن در فاز دوم از خوراک متانول و گاز سنتز موجود در منطقه تولید خواهد شد.
گفتنی است صندوق توسعه ملی با پرداخت تسهیلات به این طرح شاخص ملی موافقت نموده است و مراحل اجرایی مربوطه در حال انجام است،

Twitter Google+ Facebook
36 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها