تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 2790 تاریخ انتشار : 19 آذر 1396

صدای پول: نخستین جشنواره حسابداران، حسابرسان ومدیران مالی و اجرایی کشور جهت اعتلای حرفه حسابداری در ایران برگزار شد.

به گزارش صدای پول و به نقل از روابط عمومی موسسه اعتباری کوثر؛ در این همایش که با حضور مدیران، کارشناسان حسابداری، حسابرسی و مالی، مدیرعامل، قائم مقام و معاونین و مدیران کوثر برگزار و منتخبین انجمن حسابداری ایران با رای هیأت داوران انتخاب و اعلام شدند.

ناصر پرتوی رئیس انجمن حسابداران ایران محور اصلی چهاردهمین همایش سالانه انجمن حسابداری ایران همزمان با بیستمین سالگرد تأسیس این انجمن را نظم و انضباط مالی عنوان کرد.

پرتوی سپس با بیان به لزوم پیروی از استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی به منظور برقراری شفافیت و انضباط مالی و حضور بنگاه‌های اقتصادی در بازارهای جهانی، افزود: در حال حاضر اگرچه از سوی سازمان‌های مرتبط، اقداماتی به منظور پیاده‌سازی استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRS) انجام شده اما این موضوع هنوز در همه بنگاه‌های کشورمان نهادینه نشده است.

رئیس انجمن حسابداران ایران با تاکید براینکه حسابداران پایبندی به قراردادها ونظارت را معنا می کنند تصریح نمود: ما بازوی قدرتمند حاکمیت در مقابله با تقلب و پولشویی هستیم اما متاسفانه آگاهانه در مبارزه با فساد و مقابله با اصلی ترین چالش اقتصاد کشور یعنی فساد ما را به بازی نمی گیرند.

علی ثقفی بنیانگذار انجمن حسابرسی ایران با بیان موفقیت های کسب شده در انجمن حسابداری ایران گفت: رشد حسابداری وحسابرسی درایران ماحصل تلاش های بزرگان حسابداری بوده که استقبال ازاین رشته در دانشگاه ها موید این مطلب است.

 عیسی رضایی در حاشیه این همایش با اشاره به نقش تکنولوژی و همگامی با علم روز در حسابداری گفت: متولی حرفه حسابداری در ایران کیست ؟ و چرا با وجود چندین انجمن و گروه هنوز متولی حرفه حسابداری در ایران مشخص نیست؟ آیا نباید پرسید که چرا با وجود چند میلیون حسابدار، فقط حدود ۲۰۰۰ نفر عضو انجمن حسابداری ایران هستند ؟

مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر بیان داشت: رویکرد حرفه حسابداری در مقابل تغییر و توسعه شتابان فناوری اطلاعات و تاثیر آن بر حسابداری چیست؟ آیا سعی می کنیم خود را منطبق با علوم روز پیش ببریم ؟ حسابداران باید همگام با علوم روز حرکت و نقش خود را در جامعه و نظام اقتصادی پررنگ تر نمایند.

وی با طرح سئوال هایی از کارشناسان و بزرگان حسابداری ایران اظهار داشت: چرا با وجود انجمن ها و گروه های مختلف ، متولی حسابداری و حسابرسی در ایران به طور دقیق مشخص نیست و آیا مرجع واحدی جهت رسیدگی به اوضاع و احوال حسابداری ایران وجود دارد ؟ چرا با وجود دومیلیون حسابدار، فقط حدود ۲۵۰۰ نفر عضو انجمن حسابداری ایران هستند ؟

 رضایی افزود: آیا می توان گفت حسابداری در ایران به مرگ خود نزدیک می شود ؟ با وجود ظهور سیستم های مالی و نرم افزارهای مختلف آیا نقش حسابداران کمرنگ شده و یا در حال از بین رفتن است ؟ باید برای حرفه حسابداری در ایران چاره ای اندیشید

در پایان نخستین جشنواره حسابداران، حسابرسان ومدیران مالی و اجرایی کشور، دکتر عیسی رضایی مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر، به عنوان منتخب و حامی رشته حسابداری معرفی و از وی تجلیل به عمل آمد.

Twitter Google+ Facebook
358 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها