تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 88724 تاریخ انتشار : 21 شهریور 1401

اختصاصی/

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان در اولین همایش و نمایشگاه معدنکاری دیجیتال که با حضور مسوولان معدن و صنایع معدنی کشور که به همت گروه رسانه ای دنیای اقتصاد در هتل المپیک تهران برگزار شد بر ضرورت واگذاری معادن به شرکت های بزرگ فولادی تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای پول، ایرج رخصتی در این همایش گفت: نباید در واگذاری معادن به شرکت‌های بزرگ فولادی تعلل صورت گیرد و برای تحقق این امر ضروری است که دولت ، شرکت ها و سازمان ها با رفع موانع و محدودیت های موجود زیر ساخت های لازم برای تولید بیشتر فراهم سازند .

ضرورت به روز رسانی دانش در صنایع معدنی
وی افزود: ذوب‌آهن اصفهان در حال حاضر یکی از پیشران های مهم در این امر به شمار می رود اما همچنان نیازمند کسب دانش و اطلاعات برای به روز رسانی و گسترش است.
رخصتی اظهار کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر کمتر از ۵ درصد مساحت کشور تحت اکتشاف قرار گرفته باید با به روز کردن دانش و اطلاعات موجود و توسعه اکتشافات به مرور زمان از اقتصاد نفتی فاصله گرفت .

تنها ۵ درصد مساحت کشور تحت اکتشاف قرار گرفته است

با توجه به اینکه در حال حاضر کمتر از ۵ درصد مساحت کشور تحت اکتشاف قرار گرفته باید با به روز کردن دانش و اطلاعات موجود و توسعه اکتشافات به مرور زمان از اقتصاد نفتی فاصله گرفت .
وی گفت : در حال حاضر با بستر سازی های لازم باید با هوشمند سازی معادن به سمت تامین نیاز کارخانجات فولادی برویم، چون در حال حاضر کشور ما بیش از هر زمانی به تامین زغال سنگ نیاز دارد .
مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان در پایان اظهار داشت : طی سال های اخیر کشور ما با تحریم و فشار حداکثری با قدرت در زمینه صنعت و معدن جلو رفته اما برای پیشرفت به برنامه ریزی و حمایت مسئولان امر به خصوص وزارت صمت به عنوان متولی معادن کشور نیاز است تا تحولی در صنعت و معدن کشور ایجاد شود.

زیر ساخت ها برای هوشمند سازی ضعیف است

در ادامه این همایش مهندس مجتبی حمیدیان مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران اظهار داشت: باید قبول کنیم که زیر ساخت های کنونی برای هوشمند سازی ضعیف است اما برگزاری اینگونه همایش ها و نمایشگاه های تخصصی می تواند منجر به رفع موانع و بستر سازی های لازم برای تبادل اطلاعات شود.
وی ادامه داد: بنابراین ضروری است دست‌اندرکاران معدنی که در زمینه هوشمند سازی موفق عمل کرده اند دستاوردهای خود را در اختیار سایر صنایع قرار دهند تا نتیجه مطلوب در این خصوص برای برنامه ریزی های آینده حاصل شود.

گزارشگر؛ نسیبه نجفی

Twitter Google+ Facebook
128 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها