تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 93824 تاریخ انتشار : 3 بهمن 1401

با راه اندازی بازار مبادله طلا و ارز و رونمایی از سامانه ناخدا، علاوه بر عرضه اسکناس‌ ارزهای رایج، نیازهای غیربازرگانی نیز تأمین خواهد شد.

به گزارش  صدای پول ؛طبق اعلام رئیس کل بانک مرکزی، بازار مبادله طلا و ارز بناست تا دو هفته آینده راه اندازی شود. در این بازار علاوه بر عرضه اسکناس ارزهای رایج، سامانه ناخدا نیز راه اندازی می شود که نیازهای ارزی را تأمین می کند.

سخنگوی بانک مرکزی توضیح داده که: سامانه‌ نظام مدیریت خدمات ارز ایران (ناخدا) در دسترس بازار مبادله ارز و طلا تا ۲ هفته آینده راه‌اندازی می‌شود. در این بازار، نه تنها اسکناس‌ بصورت ارز عرضه می‌شود بلکه نیازهای ارزی غیربازرگانی هم از طریق سامانه‌ نظام مدیریت خدمات ارز ایران (ناخدا) که شامل مصارف ارزی ۳۸ گانه خدماتی است تامین خواهد شد.

فرزین در همین ارتباط گفت: من قول دادم که بازار مبادله طلا و ارز را راه‌اندازی کنم. این بازار تا دو هفته آینده راه‌اندازی خواهد شد. در این بازار نه تنها اسکناس‌های فعلی را عرضه خواهیم کرد بلکه از طریق سامانه‌ «ناخدا» نیز تامین ارز نیازهای ارزی انجام خواهد شد، مثلا افرادی که فرزند آنها خارج از کشور دانشجو است، افرادی که بیماری در خارج کشور دارند، آژانس‌های گردشگری و سایر موارد نیازهای ارزی خود را در این بازار که نرخ و تابلو مخصوص به خود را خواهد داشت، تامین خواهند کرد. تخصیص ارز به این گروه‌ها بر اساس مستندات ارائه شده خواهد بود.

 

Twitter Google+ Facebook
100 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها