تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 91063 تاریخ انتشار : 7 آذر 1401

چهارمین نشست بررسی فرآیندهای اجرایی سامانه توثیق سهام با حضور جلال مشاور وزیر امور اقتصاد و دارایی، نمایندگان مدیران عامل برخی از شرکت های بیمه و تعدادی از مدیران بیمه مرکزی برگزار شد.

به گزارش صدای پول ، علی بنیادی نائینی، معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با اعلام این خبر گفت: در چهارمین نشست  فرآیندهای اجرایی سامانه توثیق الکترونیکی روشمند و هوشمند (ستاره) پیش نویس API های مرتبط با سامانه ستاره و فرآیندهای این سامانه طرح و بررسی شد.

وی از استعلام بیمه نامه های اندوخته دار از بیمه مرکزی با کد ملی بیمه گذار، استعلام از شرکت بیمه گر، توثیق و تایید نهایی، آزادسازی و کسر از وثیقه به عنوان مهمترین فرآیندهای مورد بحث نام برد و گفت: امیدوارم با سپری شدن مراحل پایانی الحاق بیمه نامه های زندگی به سامانه توثیق، فرآیندهای طراحی شده در جهت رفاه حال بیمه گذاران به زودی اجرایی و عملیاتی شود.

شایان ذکر است، این سامانه این امکان را فراهم کرده است که همه داراریی های خرد و کلان افراد اعم از سهام بازار سرمایه و اوراق بهادار، اندوخته بیمه عمر و سنوات، اسناد املاک خودرو، سکه و … به عنوان وثیقه مورد استفاده عموم قرار گیرد.

Twitter Google+ Facebook
54 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها