تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 1264 تاریخ انتشار : 30 آبان 1396

صدای پول: عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: خرید گندم کشاورزان در بورس کالا باعث شفاف سازی قیمت و افزایش کیفیت این محصول خواهد شد.

به گزارش صدای پول به نقل از برنا، سید راضی نوری، عضو کمیسیون کشاوری مجلس در خصوص عرضه گندم در بورس کالا اظهارداشت: این اتفاق می تواند تاثیر مثبت در افزایش کیفیت محصول گندم کشاورزان داشته باشد و در حقیقت ورود گندم به بورس کالا موجب شفاف سازی قیمت ها و در نهایت به نفع کشاورز تمام خواهد شد.

نوری در ادامه با اشاره به لزوم آموزش کشاورزان برای ورود به بورس کالا بیان داشت: البته ورود به بورس کالا دارای مراحل و تکنیک هایی است. لذا  باید الفبای بورس به کشاورزان آموزش داده شود زیرا بدون آموزش و آگاهی به این قشر نمی توان انتظار این تغییرات را به شیوه ای مطلوب داشت.

نماینده مردم شوش در مجلس ادامه داد: با ورود گندم به بورس کالا، قیمت گندم براساس قیمت بورس محاسبه خواهد شد اما دولت مابالتفاوت آن با نرخ تضمینی را محاسبه و پرداخت خواهد کرد.

گفتنی است، مسئولان وزارت کشاورزی و مدیر عامل بورس کالا چندی پیش از فروش کل گندم تولیدی سال آینده از طریق بورس کالا خبر داده بودند، این تغییر رویه  براساس ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری محصولات کشاورزی بوده و شکل حمایتی از گندم کاران از قالب خرید تضمینی به قیمت تضمینی تبدیل خواهد شد.

Twitter Google+ Facebook
322 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها