• امروز : یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 16 June - 2024

ویژه خبری

سرپرست بانک کشاورزی خبر داد: پیش بینی پرداخت ۲۵۰ همت تسهیلات به بخش کشاورزی در سال جاری اجرای برنامه های فرهنگی و هنری همزمان با اعیاد قربان و غدیر در منطقه آزاد انزلی ۶۰۰٫۰۰۰ عروس و داماد از شعب سپهری وام ازدواج گرفتند پیام تبریک بهزاد شیری مدیر عامل پست بانک ایران به مناسبت عید قربان و آغاز دهه امامت و ولایت ابلاغ آیین نامه پنجره واحد خدمات حمایتی ایرانیان به ادارات کل ستادی و مستقل پست بانک ایران اهدای نشان عالی مدیریت خلاق به بانک مسکن رشد ۴۸۶ درصدی سودآوری در پی اصلاح ساختارهای مالی سپرده کوتاه‌مدت ویژه ممتاز طرح «ربیع» بانک مسکن با ضریب تخصیص ۴۰ درصدی اوراق (تسه) تیم‌های برتر نخستین دوره مرکز Solve for Tomorrow سامسونگ در ایران معرفی شدند سود خالص بانک سینا از ۱۸ هزار میلیارد ریال فراتر رفت بانک دی، فراتر از انتظار در پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری تلاش مضاعف برای افزایش سهم بازار بانک سینا ارائه نگین امید سپه برای کمک به تامین نقدینگی خانواده ها با کارمزد ۲ درصد رشد ۸٫۵ درصدی درآمد چادرملو در دو ماهه نخست ۱۴۰۳ فروش فوری نقدی کامیونت نیسان تکسوز آپشنال SVD تعاونی‌سازی سبب ایجاد تحول در طرح نهضت ملی مسکن می‌شود

0

برگزاری اولین نمایشگاه گروهی آثار هنری شینبون در ایران

  • کد خبر : 112221
  • 31 اردیبهشت 1403 - 19:06
برگزاری اولین نمایشگاه گروهی آثار هنری شینبون در ایران

اولین نمایشگاه  گروهی آثار هنری  شینیون توسط ایران مسترآکادمی با نمایش آثار ۳۰ نفر شینیون کارهای ایرانی در  عمارتعین الدوله برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری صدای پول ،در این نمایشگاه یک روزه که با استقبال گستردهمخاطبان از سراسر کشور برگزار شد،تابلوهای  خلق شده با موتوسط هنرمندان شینیون کار به نمایش در آمد. همه چیز […]

اولین نمایشگاه  گروهی آثار هنری  شینیون توسط ایران مسترآکادمی با نمایش آثار ۳۰ نفر شینیون کارهای ایرانی در  عمارتعین الدوله برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای پول ،در این نمایشگاه یک روزه که با استقبال گستردهمخاطبان از سراسر کشور برگزار شد،تابلوهای  خلق شده با موتوسط هنرمندان شینیون کار به نمایش در آمد.

همه چیز از یک ایده آغاز شد و با یک اجرای درخشان به پایان رسید

..بخشی  مدیر هنری  و ملکه شینیون ایران در مراسمی که بهمناسبت افتتاح این نمایشگاه برگزار شد،گفت:ایده برگزاری ایننمایشگاه به ۱۳ سال قبل باز می گردد که با دیدن آثار یکی ازدوستان نقاش در ذهن من شکل گرفت  تا بتوانیم تابلوهایی را بااستفاده از حجم مو خلق کنیم.

وی افزود:حدود شش سال پیش در سفر به کشور روسیه این ایده رادر یکی از نمایشگاه های این کشور دیدم که توسط استاد جورجاجرا شده بود.

بخشی تاکید کرد:امروز به همت دوستانم این ایده به حقیقت تبدیلشده است و ما شاهد ارائه آثاری هنری شاخصی در بخششینیون هستیم که به دست هنرمندان ایرانی ارائه شده است
بخشی تاکید کرد:امروز این ایده چندین ساله با دستان توانمندخانم بنفشه زارعی استراتژیست نمایشگاه و اجرای بی نظیر مهندس قهرمان زاده تبدیل به حقیقت شد و ما شاهد ارائه آثاریهنری شاخصی در بخش شینیون هستیم که به دست ۳۰هنرمندایرانی ارائه شده است

.

شینیون به مثابه هنر هشتم است

استاد بنفشه  زارعی استراتژیست مشاور برندینگ صنعت زیبایی   نیز در افتتاحیه این نمایشگاه،گفت:برگزاری این نمایشگاه یکی ازتصمیات مهمی است که بر مدار تغییر گرفته شد.

وی افزود:همانگونه که مجسمه ساز با حجم کار دارد، یک شینیونکار هم با بسیاری از مولفه های ظریف هنری سر و کار دارد ومشابهت های بسیاری در این میان وجود دارد،از همین رو نام ایننمایشگاه را هنر هشتم نهاده ایم.

 

استاد زارعی با اشاره به الزامات برگزاری این نمایشگاهگفت:تصمیم ما این بود تا بتوانیم روی همه جزییات تبدیل شدنشینیون به یک رشته هنری فکر کنیم.برای یک کار هنری در این حدباید جزییات زیادی را رعایت می کردیم تا به عنوان هنر هشتممعرفی شود و به همین  ترتیب در جامعه نیز به همه فعالان اینرشته بها داده شود.

وی ادامه داد: شینیون کارها در این نمایشگاه از سراسر ایرانشرکت کرده اند و هر کدام این ۳۰ نفر که حضور دارند بر مدار تغییرتصمیم مهمی گرفته اند.

استاد زارعی ادامه داد:بسیاری جاها ارزش کار گروهی است کهکارهای بزرگ را عملیاتی می کند.در حال حاضر مشکلات زیادی درصنعت زیبایی وجود دارد  که باید با شهامت و در کنار هم آنرا برطرف کنیم.

وی با بیان ویژگی های آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاهگفت:همه عکس هایی که  در تابلوها دیده می شود، از مو درستشده اند.برای خلق چنین آثاری یک هنرمند باید خیلی صبوری  کندو زحمات زیادی را متقبل شود.خلق بعضی از این تابلوها حتیسه تا چهار ماه زمان برده اند.همانگونه  که یک مجسمه ساز ونقاش با حجم و ریتم در کار خود کار می کند یک شینیون هم همینطور است.

استاد زارعی بیان کرد:مدیریت هنری این نمایشگاه با استادبخشی بوده است که به همراه ۳۰ نفر از بانوانی که بسیار حرفهای  هستند از سراسر ایران در این نمایشگاه آثار خود را به نمایشگذاشتند.

وی ادامه داد:این نمایشگاه حاصل کار گروهی است  و امیدوارم بابرگزار یاین نمایشگاه،بتوانیم پروژه های بزرگ تری را در آیندهعملیاتی کنیم.

زارعی با اشاره به استقبال گسترده از این نمایشگاه یک روزه،تاکیدکرد:این نمایشگاه برای اولین بار در ایران برگزار می شود و پیشاز این فقط در کشور روسیه برگزار شده بود.در کشور روسیه آثار بهنمایش در آمده را در قالب یک موزه نگهداری می شود که امیدواریماین اتفاق در ایران هم بیفتد.

«دست خدا»امید می آفریند

سارا عرب پور یکی از هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاهگفت:من مستر آکادمی بخشی هستم و با یک تابلو با نام هنری«دست خدا» در این نمایشگاه شرکت کرده ام.

وی افزود:این اثر با هدف امید آفرینی در مخاطب خلق شده است وتغییر از وضعیت ناامیدی به امید و موفقیت را به مخاطبان القامی کند.

این هنرمند تاکید کرد:تجربه حضور در این نمایشگاه  تجربهبسیار خوبی است و امیدوارم بارها تکرار شود.

پشتکار در تابلو«گندم»

زهره مولوی هنرمند دیگری بود که از شهر یزد در این نمایشگاهشرکت کرد.وی در این باره گفت: در این نمایشگاه با تابلو« گندم»شرکت کردم .

وی با شااره به دلیل نامگذاری تابلو خود، افزود: من با تلاشفراوان به اندازه خوشه های گندم نمونه کار زدم.کارهای بسیارخوبی که هیچ وقت این آثار هنری دیده نمی شد اما با این حالهمیشه شکرگزار خدا بودم و باز تلاش می کردم.

ققنوس در «کام خاکستر» بر می خیزد

زهره مولوی یکی دیگر از هنرمندان شینیون که از همدان و شهرنهاوند در این نمایشگاه حضور یافته است،گفت:من بیست سالسابقه فعالیت  در این رشته را دارم و با تابلو« کام خاکستر» در ایننمایشگاه  شرکت کرده ام.

وی با تشریح مفهوم اثر خود گف:این  اثر درباره یک ققنوس است. در واقع پیام این تابلو این است که هر انسانی می تواند خودتصمیم بگیرد بعد از سوختن همچون یک ققنوس جدید دوباره

آغاز شود و از خاکستر برخیزد.

این هنرمند با اشاره به مشکلات هنرمندان این رشته، تاکیدکرد:بدترین مشکل این است که آرایشگر به عنوان هنرمند دیده نمیشود و از جایگاه شایسته خود در جامعه برخوردار نیست کهامیدوارم این نمایشگاه گام مهمی در این راستا باشد.
«فرشته» نماد پاکی زن

رویا اکبری مدرس شینیون هم با اثر «فرشته» که نماد پاکی زن است؛ در این نمایشگاه شرکت کرد. وی در این خصوص گفت: برای این اثر از مو مصنوعی  استفاده کردم و از خانم بخشی بابت برپایی این نمایشگاه که باعث معرفی هنر ما هنرمندان شده است؛ سپاسگزارم.

اکبری در پایان گفت: مدت یکسال در رشته شینیونفعالیت می‌کنم و از اینکه در این نمایشگاه شرکت کردم بسیار خوشحالم.

«مرجان دریایی»

زهرا خرسندی هم یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه می‌گوید: ده سال است که با خانم بخشیهمکاری دارم و از بر پایی این نمایشگاه بسیار خوشحالم.

وی با بیان اینکه نامگذاری «هنر هشتم» برای ایننمایشگاه بسیار مناسب و برازنده بود، گفت: من با اثر «مرجان دریایی» در این نمایشگاه شرکت کردم وامیدوارم اینگونه نمایشگاهها به صورت گروهیادامه‌دار باشند.

«آلونیا»

افسانه بخشی هم با اثر «آلونیا» به نمایشگاه هنر هشتم آمد. وی در این خصوص گفت: من از هنرجویاناستاد بخشی هستم و با اثر «آلونیا» در این نمایشگاه شرکت کرده‌ام. «آلونیا» به معنای دوستدار است و این اثر برگرفته از احساس درونی من است.

وی گفت: مدت ۵ سال در رشته شینیون فعالیت دارم و بسیار خوشحالم که در این نمایشگاه شرکت کردم. به نظر من شینیون میتواند به عنوان یک صنعت هنریمحسوب شود.

«لاله عباسی»

مینا رحیمی هم یکی دیگر از هنرجویان استاد بخشی است که با اثر «لاله» به نمایشگاه هنر هشتم آمد. وی در این خصوص می‌گوید: مدت ۱۰سال است که در رشته شینیون فعالیت دارم  و سه چهار ماهی می‌شود که در حرفه شینیون فانتزی فعالیت دارم.

وی در ادامه گفت: نام اثر هنری من «لاله عباسی» است که نشاندهنده خون پاک شهیدان است. من در ایننمایشگاه هنری شرکت کردم و اولین کلاسی که با استاد بخشی داشتم؛ رشته شینیون فانتزی بود. رحیمی با بیان اینکه دوست داشتم با پروژه نجات و یکی هم آغوش که به معنای آغوش مادر است؛ در نمایشگاهشرکت کنم، اما حتما با اثر آغوش شرکت خواهم کرد.

مرگ تا تولد لیلا»

لیلا خیری مستر آکادمی بین المللی بخشی درباره اثر هنری خود گفت در این تابلو قصد داشتم نشان دهم که همه مرده ایم و مرگی عمیق ما را فراگرفته، تغییر درد دراد ، درد رنج به همراه دارد و آگاهی تولد دوباره است و زن خالق است و زن آگاه برابر است با جامعه سالم

 

رویاسالاری، مستر ارشد آکادمی بخشی نیز در حاشیه برگزاری این نمایشگاه درباره هدف خود از حضور در این رویداد، گفت: به دلیلاینکه اولین‌بار در ایران این رویداد برگزار می‌شود، ما نیز علاقمند بهبرداشتن محدودیت‌ها و در معرض نمایش قراردادن کارهای خود به صورت عمومی بودیم

وی افزود:‌ کارهای ارائه شده در این نمایشگاه که مربوط به رشته بیوتی می‌باشد، بسیار فوق‌العاده است و نشان می‌دهد که در این رشته خانم‌های هنرمند زیادی وجود دارند. خیلی از افراد این رشته را سطحی می‌دانند در حالی که این عکس‌ها نشان می‌دهد کارهای بیوتی دارای عمق بسیار و نمایانگر زیبایی درون تعالی انسان است

نورا سررشته‌دار از مربیان شینیون آکادمی بخشی با اشاره به یکی از تابلوهای نمایشگاه، گفت: این تابلو مفهوم رهایی را از تاریکی و سیاهی به سمت نور می‌رساند. رنگ‌بندی‌های موجود در این تابلو نمایانگر آشنایی با چاکراه‌ها و کالبد انسان است که نقاط ضعف را تبدیل به نقاط قوت می‌کند. نقاطی که در قالب یک پروانه به تصویر کشیده شده که به سمت نور و روشنایی در حرکت است.

وی اولین نمایشگاه طراحی موی ایران را غیرقابل توصیف و دارای جاذبه‌های بسیار متأثر از زیبایی آثار دانست که آینده بسیار زیباییخواهد داشت.

خانم زهرا جهانی از شهرستان گناباد نیز با اشاره به زمان ثبت‌نامبرای حضور در این نمایشگاه، گفت: در بهمن‌ماه سال گذشته برایاولین بار این ایده توسط خانم بخشی برای هنرجویان مطرح شد و من نیز ثبت نام کردم که پس از تایید استاد بخشی در این نمایشگاه آثار خود را عرضه کردم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در کشور ایران، رشته بیوتی و کارهای فشن هنوز جایگاه خود را به درستی پیدا نکرده است، این یک فرصت مغتنم برای نمایش‌ هنر دست زنان ایرانی می‌باشد. اگر بتوانیم زمینه حضور در مسابقات بین‌المللی را به دست بیاوریم قطعا حمایت‌هایی گسترده و زمینه‌های بیشتری برای فعالیت در این حوزه خواهیم داشت.

مریم محجوب مدرس شینیون آکادمی بخشی نیز با اشاره به طرح ایده برای شرکت در این نمایشگاه از اجرای تابلوی گل شیپوری به عنوان نماد رستاخیز و تولد خبر داد. وی کارهای نمایش‌داده شده در این رویداد را بسیار بینظیر عنوان کرد و خواستار نشان‌دادن هنر دیگر فعالان لاین‌های مختلف و غلبه بر ترس به صورت یک هدف کلی درپیشرفت کاری‌شان شد.

مهناز بابایی، مربی شینیون آکادمی بخشی هم علت حضور در این نمایشگاه را طرح و ایده ارائه‌شده از طرف موسس آکادمی عنوان کرد و گفت: با کمک و حمایت خانم بخشی توانستیم تا این مهم را به انجام برسانیم. پاییز موضوع تابلویی است که در این رویداد ارائه کردم و دلیل این امر نشان‌دادن رنگ‌های جذاب این فصل زیبا بود تا نشان بدهم پاییز پر از نشاط و روح و زندگی است.

وی اظهار امیدواری کرد تا در آینده زمینه برگزاری این‌گونه نمایشگاه‌هادر محیطی بزرگ‌تر و با تعداد بیشتری هنرمند زن برای زنان ایرانیبیش از پیش فراهم شود.
الهام خادمی با خود دختر آفتاب را آورد

مدیر و موسس آموزشگاه فرشتگان با خودش دختری از سرزمین نور و آفتاب را
آورده بود این تابلو  تار به تار با مو تنیده شده بود و به اسم دختر آفتاب حکایت از معصومیت و عزت نفس دختران ایرانی دارد وی افزود تکمیل این تابلو ماه ها زمان برده و بعد هنری شینیون نیازمند توانایی های خاص در رشته شینیون فانتزی است که کتر افرای در کل دنیا به این تکنیک ها اشراف دارند.
این هنرمند امید داشت که نمایشگاه های بیشتری در سطح ایران و بین الملل برای این هنر خاص و تازه اجرا شود

خانم گلناز نجفی

تابلو آزادی افکار حکایت دست و پا زدن بشر امروزی در بین ایده ها و افکار و مشغله های مختلف است که با دستان توانمند خانم گلناز نجفی مدیر و موسس آموزشگاه عاطفه به تصویر کشیده شده بود.
وی گفت: هدف از شرکت در این نمایشگاه گروهی نمایش هنر کار گروهی و به رخ کشیدن توانمندی های استایلیست های ایرانی است.


لیلیث الهه طوفان
باران عابدینی مدیر و موسس آموزشگاه فنی حرفه ای عابدینی تابلویی از لیلیث که در اساطیر به الهه طوفان و باد معروف است را در نمایشگاه به نمایش درآورده بود. عابدینی گفت چون ریشه لغوی عبری لیلیث به شب برمیگردد کل تابلو را با تارهای مو مشکی کار کرده است و این باعث گیرایی و جذابیت تابلو شده بود. ایشان استقبال بازدید کنندگان از نمایشگاه را بی نظیر اعلام کرد و افزود به لحاظ برگزاری این نمایشگاه در سطح حرفه ای اجرا شده است.

الهه جنگل

ستایش نوری دختری ۱۷ ساله که کوچکترین شرکتکننده این نمایشگاه محسوب میشود، به خبرنگار ما گفت: با افتخار کوچکترین عضو هنری نمایشگاه «هنر هشتم» هستم که به همت استاد بخشی برگزار شده است.

وی در خصوص ایده شکلگیری اثر هنری «الهه جنگل»گفت: ایده اثر هنری من «الهه جنگل»؛ برگرفته از جنگل‌،افسانهها و داستان‌هایی است که در این خصوص در ذهن داشتم. در این تابلو با توجه به رنگهای سبز رویسر این زن می‌توان به این نتیجه رسید که سرسبز بودن چقدر زیباست و یک زن می‌تواند چقدر زیبا باشد که بر روی بدنش شکوفه رشد کند.

نوری گفت: بسیار خوشحالم که در کنار استاد بخشیهستم و هنر من بهتر دیده می‌شود و از سوی دیگر می‌توانم راهم را بهتر پیدا کنم.

وی خاطرنشان کرد: دوست دارم چنین رویدادهایی باز هم برگزار شود تا هنر ما شینیونکاران بیشتر و بهتر از همیشه دیده شود.

این بانوی ۱۷ ساله با بیان اینکه همزمان با تحصیل، شینیونکار و عروس کار و مدرس شینیون هم هستم، گفت: قصد دارم هم برای ادامه تحصیل و هم ادامه فعالیت هنری و کاری این روند را ادامه دهم. در همین راستا هم سالن زیبایی داریم و هم آموزشگاه که به هنرجویان آموزش‌های لازم در این خصوص داده می‌شود.

 

 

آثار هنری ما بسیار زیباتر کنار هم دیده می‌شود

فاطمه سلمانی مدرس تخصصی شینیون و مقامآور جهانی در سطح بینالمللی این رشته نیز از دلیل حضورش در نمایشگاه چنین می‌گوید: موضوعی که به تصویر کشیدم؛ نشاندهنده یک روح آزاد و رها است که میتواند هر جایی می‌خواهد؛ برود. این اثر در هوا آزاد بودن و در باد بودن مثل قاصدک را نشان میدهد.

وی در ادامه گفت: این نمایشگاه اولین نمایشگاهی است که در صنعت زیبایی به این سبک برگزار شده است. تاکنون چنین نمایشگاهی نداشتیم و به همین دلیل اسم آن «هنر هشتم» انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه بسیار خوشحالم که در خدمت اساتید هستم، گفت: ما گروهی از هنرجویان استاد بخشی هستیم. حضور در این نمایشگاه حس قشنگ و خاصی به ما داده است که میتوانیم آن را به نمایش بگذاریم. سالها با استاد بخشی کار میکردیم، اما این آثار هنری را در هیچ جایی نمیتوانسیتم به نمایش بگذاریم، اما امروز آثار هنری ما بسیار زیباتر کنار هم دیده میشود.

«نور» از اصفهان آمد

سحر طهماسبی هم با «نور» از اصفهان به نمایشگاه «هنر هشتم» آمد.

طهماسبی با لهجه شیرین اصفهانی از ایده شکل‌گیری اثر هنری خود چنین گفت: انسان بزرگترین خیر و شر عالم هستی است و چه خوش آنهایی که خیرشانبیشتر و نورشان روشناییبخش است.

وی با بیان اینکه ۱۵سال سابقه کار دارم و نزدیک به ۸ سال هست که تخصصی کار شینیون میکنم،  در ادامه گفت: ایده این اثر در کل در ذات درونی خودم بود و همیشه دوست داشتم آن را به نمایش بگذارم. اینکه یک آدم چگونه میتواند هم حالت خیر و نیکی خود را داشته باشد و هم حالت شر و نیمه تاریکی خود را. به همین دلیل در این تابلو این موضوع را به نمایش گذاشتم. یک طرف نیمه تاریکی انسان و یک طرف نیمه نور و روشنایی انسان است.

طهماسبی با بیان اینکه حس خیلی خوبی دارد که به عنوان اولین افراد در کشور توانستیم در این نمایشگاه  شرکت کنیم، گفت: قطعا در کنار استاد بخشی توانستیم این اتفاق بزرگ را رقم بزنیم و حس خیلی خوبی دارد که اصلا قابل توصیف نیست.

زن در زیبایی سرآمد است

سیما حیدری هم از شهر ماهشهر استان خوزستان به نمایشگاه «هنر هشتم» آمده است.

حیدری در خصوص ایده خود میگوید: کار من برگرفته از یک شعر است:

«مدح روشن میان اختران پنهان نمیماند

میان شاخههای گل مشو پنهان که پیدایی»

وی در ادامه افزود: تصویری که من در این اثر ساختم این است که زن در زیبایی سرآمد است؛ حتی در میان دستههای گل که خود مظهر لطافت و زیبایی است.

حیدری با تاکید بر اینکه این اثر نشاندهنده آن است که زن در همه حال زیباترین خلقت خداوند است، گفت: حتی در میان دستههای گلی که میتواند از رنگها، لطافت و زیبایی خاصی تشکیل شده بود؛ باز هم زیبایی و لطافت زن منحصربه‌فرد و خاص است.

وی در ادامه با بیان اینکه حضور در این دوره از نمایشگاه برایم بسیار با ارزش است، گفت: استاد بخشی باعث شدند که در درون من علاوه بر هنر شینیونی که داشتم؛ بتوانم اثر جدیدی خلق کنم. از سوی دیگر بتوانیم این موضوع را به تصویر بکشیم که ظریفترین چیزی که تار مو هست؛ ساختههایی از آن داشته باشیم که شاید در ذهن خیلی از افراد نگنجد و به فکرشان هم نرسند.

حیدری در پایان از متولیان برگزاری این نمایشگاه که فرصت نمایش هنر هنرمندان را فراهم کردند؛ تشکر و قدردانی کرد.  

روح پروانه‌ای از یزد

ریحانه «آبیارپور» هم از استان یزد با «روح پروانهای» آمد. اثری که به گفته وی «از قلب همان برون تراود که در اوست».

وی با ۲۳ سال سابقه کار در رشته آرایشگری می‌گوید: یکی از علایقم شینیون است و در مسابقات جهانی هم در این رشته شرکت کردم و مقام‌آور مسابقات جهانی هستم.

آبیارپور با بیان اینکه طراحی این اثر از آذر ماه شکل گرفت و بعد از آن طراحی را شروع کردم، گفت: ابتدا میخواستم این ایده را در مدل اجرا و عکاسی کنم، اما با توجه به اینکه نمایشگاه پیش آمد؛ تصمیم گرفتم به این شیوه اجرا کنم و در مدت زمان کوتاهی کار را جمع کردم و امروز از اینکه در این نمایشگاه حضور دارم؛ بسیار خوشحالم.  

«سیمرغی» از مشهد

لیلا بیات مدرس و شینیونکار تخصصی عروس که با اثری تحت‌عنوان «سیمرغ» از مشهد در اولین نمایشگاه گروهی آثار هنری با مو شینیون شرکت کرده است، به خبرنگار ما گفت: از استاد بخشی بابت برگزاری این نمایشگاه ممنونم. اثر سیمرغ با موی طبیعی کار شده و بالهای آن هم با موی طبیعی است بدنه آن ماکت است.

وی در خصوص این نمایشگاه گفت: برگزاری چنین نمایشگاهی میتواند در بهتر دیده شدن هنر هنرمندان و به خصوص ما شینیون‌کاران بسیار تاثیرگذار باشد.

«همای سعادت»؛ الماسم را درخشان کرد

محدثه محمدزاده با طرح «همای سعادت» نیز از مشهد در این نمایشگاه شرکت کرده است. وی در خصوص ایده شکلگیری این اثر میگوید: به دلیل اینکه سال گذشته همای سعادت در ایران دیده شد و من خیلی دنبال طرح بودم و انتخاب خیلی سخت بود، اما دنبال طرحی بودم که بین اینهمه هنر دیده شود. سرانجام تصمیم گرفتم همای سعادت را طراحی کنم.

وی گفت: خیلی خوشحالم که نمایشگاهی به این عظمت گذاشته شده تا هنر و اثر هنرمندان این عرصه بهتر دیده شود. این در حالی است که خیلیها هنر دارند، اما نمیتوانند هنرهای خود را به نمایش بگذارند.

محمدزاده همچنین گفت: اگر چنین نمایشگاهی باز هم برگزار شود؛ با اشتیاق زیادی شرکت خواهم کرد. بسیاری از هنرمندان در شهرستان‌ها هستند که دیده نمیشوند؛ امیدوارم که شرایط و بسترهای حضور تمام هنرمندان در چنین نمایشگاهها و رویدادهایی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه همیشه ایدههایی در سرم بود، اما نمیدانستم چگونه باید اجرا کنم، گفت: در همین راستا و با حضور در دوره‌های آموزشی استاد بخشی با این نمایشگاه آشنا شدم و الماس من هم کم کم شروع به درخشیدن کرد. قطعا از اینجا برگردم؛ شرایط خیلی برای من متفاوت خواهد بود.  

سرخی یلدا

سرخی آتش به روی ماه رخسارت چکید

باید از آن گونههای تو انار تازه چید

فاطمه رضایی مدرس لاین شینیون نیز با اثر «یلدا» که برگرفته از شب یلدا و سرخی دانههای انار است؛ از مشهد در این نمایشگاه شرکت کرد. وی به خبرنگار ما گفت: در اثر «یلدا»؛ شب یلدا و سرخی دانه‌های انار را به تصویر کشیدم.

وی در ادامه گفت: از استاد بخشی که این نمایشگاه را فراهم کردند تا ما کارهایمان را به نمایش بگذاریم؛ ممنون و سپاسگزارم.

رضایی خاطرنشان کرد: تمامی ایدههای خانم بخشی عالی و منحصربهفرد است و من از تمامی این ایده‌ها استقبال میکنم و امیدوارم که بتوانیم مسابقاتی را هم در این خصوص در ایران برگزار کنیم.##

مریم برم از مدرسان شینیون و یکی از هنرمندانی که با اثر «تئوریوحدت وجود» در این نمایشگاه حضور پیدا کرده بود گفت: نمایشگاه هنر هشتم به رهبری استاد حکیمه بخشی برگزار شده وما بر اساس دانش خود در خصوص موآرایی با همکاری تیمی و باراهنمایی استاد بخشی توانستیم تابلوهای خود را خلق کنیم .

این هنرمند ادامه داد: تا کنون رشته کاری ما به عنوان خدمت دیدهمی شد، در حالی که بخش اعظم کارِ ما روح هنری در خود دارد کههرگز دیده نشده است.

نادیا حسینی از دیگر هنرمندان و مدرسان شینیون که از استانالبرز در اولین نمایشگاه گروهی آثار هنری شینیون شرکت کردهبود، گفت: در این نمایشگاه اولین کار فانتزی خود را با نام « ایران»  ارائه کردم که نماد یک زن قوی در ایران با سه رنگ پرچم کشورماننشان داده شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که این نمایشگاه های هنری و کارهایگروهی ادامه پیدا کند.

شیوا اسدی نیز که از مدرسان شینیون از استان البرز با اثر خودبه نام «من در من» در این نمایشگاه شرکت بود، گفت: اثر و کاریکه در نمایشگاه هنر هشتم ارائه کردم یکی از رویاهای خودم بودهکه از زمان کودکی داشتم و اکنون روی تابلو پیاده سازی کردم.

شیوا وظیفه از مدرسان شینیون و از شهر اردبیل، هنرمند حاضردر این نمایشگاه با اثری به نام «عشق» بود که برگزاری ایننمایشگاه را در جهت ترویج فرهنگ کار گروهی عالی پیش بینیکرد و گفت: این نمایشگاه برای همه هنرمندان دستاورد خوبیخواهد داشت و تلاش خواهیم کرد تا برنامه و اهداف بزرگتری راپس از نمایشگاه دنبال کنیم.

سهیلا صابری از دیگر هنرمندان شرکت کننده در نمایشگاه هنرهشتم بیان کرد: اثری که در این نمایشگاه ارائه کردم « نوای مرغحق » است که پشت این کار علاقه بسیاری است و چون جزئیاتاین اثر زیاد بود کار پرچالشی و پر هیجانی بود.

او گفت: هدف از این نمایشگاه نمایش آثار هنری شینیون و کارگروهی هنرمندان در این عرصه است.

سمیه فتحی از مدرسان شینیون و هنرمندی که با اثر « شاه بانو » به اولین نمایشگاه گروهی آثار هنری با مو آمده بود گفت: اثری کهدر این نمایشگاه به نمایش گذاشتم برگرفته از داستان یک پروانه بابال های بزرگ است.

این هنرمند ادامه داد: نمایشگاه هنر هشتم با اراده استاد حکیمهبخشی و راهنمایی بی نظیر این فرد به نحوه احسن برپا شدهاست.

از دیرباز هفت رشته در جهان به عنوان رشته‌های هنری شناختهشده‌اند این گروه بر آن شد تا این پیش فرض عمومی را تغییر دادهو  رشته شینیون به عنوان یک رشته زیبایی و هنری دیده وپیشفرض ها را تغییر داده و از پنجره ای دیگر به این حوزه نگاه

کنیم.

 

لینک کوتاه : https://sedayepool.ir/?p=112221

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب‌ها