تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 2231 تاریخ انتشار : 12 آذر 1396

صدای پول: رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: کمیته فقهی این سازمان روی اوراق ارزی و فروش ریالی آن بحث داشته و امیدواریم بتوانیم از این ابزار در آینده نزدیک استفاده کنیم.

به گزارش صدای پول به نقل ازایبِنا، شاپور محمدی صبح امروز (یکشنبه) و در سومین همایش مالی اسلامی که با حضور داود دانش جعفری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و علی صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات رییس انجمن مالی اسلامی در دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد، گفت: در قانون اساسی قید شده که تمامی معاملات باید شرعی باشند و ما در سازمان بورس وظیفه خود می دانیم که هیچ ابزاری را معرفی نکنیم که اسلامی نباشد.

وی افزود: بعد از تصویب قانون توسعه ابزارها، فرصت بیشتری به وجود آمد که ابزارهای جدید اسلامی را وارد بازار سرمایه کنیم.

رییس سازمان بورس افزود: اوراق مشارکت قدیمی ترین این ابزارهاست؛ سال قبل سازمان بورس مجوز اوراق مرابحه را برای دارو و وزارت بهداشت صادر کرد.

محمدی خاطرنشان کرد: اسناد خزانه اسلامی با همفکری حجت الاسلام سیدعباس موسویان عضو شورای فقهی بانک مرکزی در حاشیه قانون رفع موانع تولید به تصویب رسید.

وی اظهار داشت: یکی از قانون هایی که در حال کار بر روی آن هستیم، صکوک اجاره است اما از آنجایی که این صکوک نیاز به بیمه و سند دارند، مقداری مشکل است.

رییس سازمان بورس اعلام کرد: صکوک استثنا از ابزارهای جالبی است که مجوزهای لازم برای انتشار آنها را اخذ کرده ایم.

محمدی ادامه داد: اوراق منفعت اخیرا در کمیته فقهی بورس مطرح شد و بحث های دامنه داری دارد و امروز امکان استفاده از آن در کشور وجود دارد.

رییس سازمان بورس خاطرنشان کرد: از جمله دیگر ابزارها، اختیار خرید و فروش و فروش تبعی است و کمیته فقهی بر روی ابزار فروش تبعی نیز کار کرده است.

وی تصریح کرد: در سه ماه گذشته کمیته فقهی سازمان بورس بحث های اوراق جعاله را آغاز کرده است.

محمدی اعلام کرد: ٣۵ هزار میلیارد تومان اوراق در سال ٩۵ منتشر شد که رشد جهشی داشت؛ پیش بینی ما برای سال جاری این است که رقم اوراق دولتی به ٣۴ هزار میلیارد تومان برسد.

Twitter Google+ Facebook
296 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها