تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 88845 تاریخ انتشار : 28 شهریور 1401

در حال حاضر بسیاری از مردم و نه فقط افراد متخصص بلکه مردم عادی همقسمتی یا شاید کل سرمایه خود را در بازار ارزهای دیجیتال سرمایهگذاریکردهاند و با توجه به نوسانات این بازارها توقع دارند که دارائی های خود را بهگردش درآورند و به دنبال عرضه کنندگان و فروشگاههای آنلاینی هستند که اززیرساخت پذیرش ارز دیجیتال استفاده کنند. در همین زمینه، در سال ۲۰۲۰استارتاپی به نام نت کوین کپیتال  NETCOINCAPITAL یا به اختصارNCC با هدف ایجاد تغییر در ساختارهای تکنولوژیکی و مالی کار خود را درحوزه فین تک آغاز کرده است.

مجتبی آقایی از مؤسسین و ایده پردازان نت کوین کپیتال اظهار داشت: باتوجه به سرعت بالا و امنیت پرداخت با ارز دیجیتال در معاملات آنلایندرخواست سفارشات با استفاده از رمز ارزها دور از ذهن نیست و امروزه رمز ارزهای جدید قادرند تا مبادله وجه را در ۲۰ ثانیه تائید کنند و اینموضوع بدان معناست که شما می توانید یک معامله را از طریق درگاهپرداخت ارز دیجیتال در کمتر از ۱۰ دقیقه به پایان برسانید.

وی تصریح کرد: با وجود اهمیت به سزائی که پول نقد در معاملات محلی وجهانی دارد اما زیرساخت‌های امن و بسیار سریعی همچون بلاک چین کهاساس کار رمز ارزها یا همان کریپتوکارنسی بر آن بنا نهاده شده است، نویددنیایی با شیوه های معاملاتی جدید و متفاوتی را می دهد.

آقایی عنوان کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته، به طور کلی مشتریان بهچند روش محدود در پرداخت های آنلاین دسترسی دارند و بنابراین بااستفاده از درگاه پرداخت ارزهای رمزنگاری شده می توانید انتخاب‌هایبیشتری را پیش روی مشتریان خود قرار دهید و به طبع دامنه وسیع تری ازمشتریان را به خرید از کسب و کار خود تشویق نمائید.

وی با اشاره به اینکه بازار رمز ارز‌ها به خوبی در میان سرمایه‌گذاران جایگرفته است گفت: استرالیا، ژاپن، کره جنوبی ، هند ، دُبی و سنگاپورشاهدپیشرفت‌های شگرفی در این زمینه بودند و سهم بالایی از این صنعت را بهخود اختصاص داده‌اند.

وی در ادامه توضیح داد: یکی از مهم‌ترین تغییرات در سیاست‌های پولیفعلی، ظهور ارزهای دیجیتال است،یادمان نرفته که بیت کوین اولین ارزدیجیتال بود و بسیار مورد اقبال جامعه اقتصادی قرار گرفت و از آن زمان بهبعد طیف گسترده ای از انواع ارزهای دیجیتال توسط توسعه دهندگانطراحی و ارائه شدهاند و این صنعت، پیرامون سرمایه گذاری، پرداختها وپردازش بلاک چین به سرعت و به طور مداوم در حال تغییر است وکسب‌وکارهایی که رمزارز را می‌پذیرند می‌توانند از این تغییر مداوم بهره‌مندشوند.

وی با اشاره به اینکه پذیرش رمزارزها اخیراً بسیار گسترده شده و اغلبکشورها برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی مالی و پرداخت بدهیها ازکریپتو حمایت می‌کنند عنوان کرد: فروشندگان آنلاین و بازرگانانی که کار باخدمات تخصصی را انتخاب می کنند نیز شروع به پذیرش طیف وسیعی ازارزهای دیجیتال برای محصولات خود کردهاند که این خدمات به عنوان درگاهپرداخت ارز دیجیتال شناخته میشوند.

وی با بیان اینکه درک مکانیسم درگاه پرداخت کریپتو برای کسانی که بادرگاههای پرداخت سنتی آشنا هستند دشوار نیست گفت: درگاه‌های پرداختکریپتو از فناوری بلاک چین پشتیبانی می‌کنند و آنها کارت اعتباری را با یککیف پول دیجیتالی جایگزین می کنند که بازرگانان را ملزم می کند تا یکحساب تجاری باز کنند و پرداخت با ارزهای دیجیتال را بپذیرند. بنابراین،تراکنش در یک شبکه همتا به همتای غیرمتمرکز رخ می‌دهد که در آن گره‌هاداده‌های پرداخت را مبادله می‌کنند، اعتبارسنجی را انجام می‌دهند و آنها رابه دفتر کل ارسال می‌کنند.

وی عنوان کرد: از سال ٢٠٠٨ که اولین وایت‌پییر سیستم یعنی بیت‌کوین شکلگرفت، پنج سال طول کشید تا مفهوم بلاک‌چین وارد سیستم‌های حقوقیکشورها شود و امروزه نوآوری‌های فناورانه از جنبه‌های کلیدی صنایع هستند و این جنبه سبب رقابت‌پذیری بین جوامع شده است و نوآوری‌های فناورانهنیازمند بستر لازم است، بستری که امروزه به اقتصاد دیجیتال معروف شدهاست و در اهمیت اقتصاد دیجیتال در کشورها آمارهای مختلفی وجود دارد وفناوری‌های دیجیتال مفاهیم اولیه اقتصاد را هم متحول می‌کند.

آقایی با اشاره به اینکه گذار اقتصاد دیجیتال کشورها را قادر می‌کند صنعترا بهبود بخشند و با صرفه‌جویی در زمان شرایط خود راه به بهره‌وری بهتریبرسانند خاطرنشان کرد: مصرف کنندگان از طریق دسترسی به خدمات بهترو هزینه کمتر، از شرایط بهتری بهره‌مند شده و به همین دلیل اقتصاد دیجیتالامر مهمی در کشورها محسوب می‌شود.

ایده پرداز نت کوین کپیتال اظهار داشت: در همین زمینه نت کوین کپیتال درجهت برآورده کردن نیازهای مالی در راستای رسیدن به اهداف و چشم انداز(White Paper) خود، همزمان با رشد فضای رمز ارزها و شبکه بلاکچین،اقدام به توزیع سهام خود، به صورت توکن، در بستر این شبکه کرده است ودر ۵ آگوست ۲۰۲۱ در مارکت جهانی، اقدام به عرضه عمومی کرد.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف این استارتاپ، راه اندازی درگاه پرداختSILKGATEWAY بر بستر بلاکچین است که با استفاده از آن، دریافتانواع رمز ارزها برای تمامی کسب و کارها به عنوان یک روش پرداخت میسرمی گردد و نت کوین کپیتال با توجه به نیاز فروشندگان کالا و خدمات، رشدروز افزون و ارتباط آنها با بازار دیگر کشورها، اقدام به تحقیق و توسعه ایندرگاه کرده است.

وی بیان داشت: می توان یکی از مهمترین مزیت این درگاه را، ارتباط ودریافت تراکنش‌های مالی فروشگاه‌های آنلاین داخلی، با مشتریان خارج ازکشور دانست چرا که این ایده با توجه به وجود تحریمها و عدم اتصال شبکهبانکی کشور به شبکه بینالمللی، ایجاد شد و با جذب سرمایه و توسعه تیمهایتحقیقاتی و اجرایی، وارد مرحله تست و پیاده سازی گردیده است.

آقایی با بیان اینکه نام این پروژه از جاده ابریشم گرفته شده است که دردوران باستان مهم ترین کانال تجاری شرق به غرب بوده است عنوان کرد: پروژه SILKGATEWAY نیز امکانی را فراهم آورده تا کسب و کارهابتوانند بدون محدودیت، ارتباط تجاری داشته باشند و این پروژه با توجه بهاینکه برپایه شبکه بلاکچین (ساختار غیرمتمرکز) ایجاد شده است، قابلنظارت از طرف نهادها و کشورهای وضع کننده تحریم،‌ نیست .

وی خاطرنشان کرد: از دیگر بخشها و اقدامات استارتاپ نت کوین کپیتالانجام تحقیق و توسعه برای راه اندازی فروشگاه آنلاینی با درگاه پرداختSILKGATEWAYاست که کاربران بتوانند در بستر اینترنت، با پرداخترمز ارزها خدمات و محصولات مورد نظر خود را دریافت کنند.

آقایی در پایان اظهار داشت: SILKGATEWAY گام اول نت کوین کپیتالبرای دستیابی به اهداف بلند مدت این استارتاپ، برای توسعه کسب و کارهااست که امیدوارم در جای دیگر و با قاطعیت بیشتری نسبت به پروژه ها،توضیحات کامل تری ارائه دهم

Twitter Google+ Facebook
130 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها