تیتر خبرهای روز :

تبلیغات

کد خبر : 2471 تاریخ انتشار : 14 آذر 1396

صدای پول:بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال ۹۶ حدود ۳هزار میلیارد تومان مالیات از سیستم بانکی کشور وصول خواهد شد.

به گزارش صدای پول به نقل از تسنیم، بانک ها در حال حاضر از مهمترین نهادها در اقتصاد بانک‌محور کشور به شمار می‌روند. در این بین یکی از سوالات مهم در خصوص عملکرد سیستم بانکی میزان مالیات وصولی از بانک ها بوده این در حالی است که تاکنون هیچ گونه اطلاعاتی از میزان مالیات عملکرد وصولی از سیستم بانکی در رسانه‌ها منتشر نشده است.

اطلاعات بدست آمده نشان می‌دهد در سال ۹۶ میزان مالیات وصولی از بانک مرکزی حدود ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است. همچنین میزان مالیات در نظر گرفته شده برای سیستم بانکی حدود ۳هزار میلیارد تومان است.

همانطور که اشاره شد تاکنون هیچ گونه اطلاعاتی از میزان مالیات پرداختی بانک ها در دسترس نبوده اما نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد میزان مالیات وصولی از سیستم بانکی در سال ۸۶ حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.

به این ترتیب طی ۱۰ سال گذشته مالیات وصولی از بانک ها با یک رشد قابل توجه همراه بوده است. کارشناسان معتقدند یکی از عمده دلایل افزایش مالیات وصولی از بانک ها رشد چشم گیر تعداد بانک ها و موسسات مالی و اعتباری بوده است. بر این اساس از سال ۸۶ تا کنون تعداد بانک های فعال کشور تقریبا دو برابر شده است.

Twitter Google+ Facebook
249 views
نظرات

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید

نام :
ایمیل :
نظر :

آخرین اخبار
پربازدید ها
مهمترین ها